Верховна Рада підтримала в цілому державний бюджет на 2021 рік (законопроект 4000) із дефіцитом 5,5% ВВП, “за” проголосували 289 народних депутатів за необхідних 226 голосів.
Закон, зокрема, підтримали 225 народних депутатів від “Слуги народу”, 21 – “За майбутнє”, 20 – “Довіри”, 12 – “Батьківщини” та 11 позафракційних.
Водночас ресурсний законопроект із поправками до Податкового кодексу з бюджетного пакета (4101-д) залишається нерозглянутим у другому читанні та відсутній у порядку пленарних засідань парламенту цього тижня.
При цьому законопроект про держбюджет у вівторок попередньо розглянув на терміновому засіданні комітет з питань бюджету у зв’язку з ухваленням у супутньому законі поправки про зарахування у 2021 році 13,44% акцизного податку на паливо в загальний фонд бюджетів місцевого самоврядування (законопроект 4100-д).
Як зазначено у супровідних документах до законопроекту, для збалансування законопроекту про держбюджет на 2021 рік у зв’язку із зазначеною нормою комітет запропонував скоротити спецфонд на 8 млрд грн, а також скоротити видатки на програму з розвитку автодоріг державного значення на 5,5 млрд грн і водночас збільшити на 1,2 млрд грн видатки на програму виконання боргових зобов’язань за запозиченнями під державні гарантії на розвиток автодоріг загального користування.
Водночас передбачається скорочення на 3,2 млрд грн видатків за бюджетною програмою субвенцій державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автодоріг.
Як зазначив глава Мінфіну Сергій Марченко з трибуни парламенту, доходи держбюджету на наступний рік визначені в розмірі 1,092 трлн грн, що на 21 млрд грн більше порівняно з редакцією до першого читання, видатки – 1,347 трлн грн. Видатки до другого читання збільшено на 13,5 млрд грн.
Відповідаючи на запитання народних депутатів із трибуни Верховної Ради, Марченко наголосив, що сектор безпеки та оборони був єдиним, який при секвестрі державного бюджету не був секвестрований. Тому немає жодних підстав говорити про зменшення видатків на оборонну сферу.
Він також додав, що перед другим читанням вдалося скоротити видатки на Офіс президента. “Я відповідально заявляю, що між першим і другим читанням видатки на Офіс президента України були скорочені 273 млн гривень. Це вам на ваші запитання”.
Міністр фінансів зазначив, що видатки на прокуратуру, ДБР, НАБУ та інші державні організації встановлюються відповідно до законів, ухвалених парламентом. А тому є обов’язковими для виконання Кабінетом Міністрів.
“І там забезпечені визначені рівні соціальних гарантій, виплат, зокрема зазначеним категоріям працівників. Ми виконуємо закон тією мірою, в якій є бюджет на ці можливості”, – заявив Марченко.
ua.interfax.com.ua/news/economic/710078.html