ДЕНЬ 1225-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 1225 RUSSIAN AGRESSIO
2 липня в Україні – День податківця України.Професійне свято було встановлено Указом Президента України 2004 року.
Щорічно, починаючи з 2013 року, 2 липня в Україні прийнято відзначати День працівника державної податкової служби. Указом Президента України від 25 червня 2020 року було змінено назву свята на День податківця України.
Дату обрали не випадково. Саме 2 липня 1991 року створили Державну податкову адміністрацію України, яка стала важливим кроком у формуванні податкової системи незалежної держави. Працівники податкової служби виконують дуже важливу роль в забезпеченні фінансової стабільності країни.
З початкових років існування незалежної України постало актуальне питання утворення системи податкового обліку з чіткою організацією.
4 листопада 1990 року було ухвалено закон про державну податкову службу. До документу декілька разів були внесені зміни, спрямовані на розробку шляхів нарахування та стягнення податків, проведення реорганізацій та створення нових підрозділів у регіонах.
Також 2 липня Міжнародний день спортивного журналіста (World Sports Journalists Day). Професійне свято, яке присвячене всім редакторам, журналістам, коментаторам, медіа-фахівцям, фотографам, чиє життя пов’язане зі світом спорту та спортивної журналістики.
У цей день у 1924 році у Парижі була створена асоціація спортивної преси, яка об’єднала понад 150 спілок журналістів. До неї пізніше увійшли представники інформаційних агенцій, інтернет-видань, телебачення, радіо та прес-служб спортклубів.
А ще 2 липня Всесвітній день дикобраза (World Porcupine Day) — неофіційне свято, яке присвячене цим унікальним тваринам. Цей день є чудовою нагодою дізнатися більше про дикобразів, їхню поведінку, середовище існування та важливу роль у природних екосистемах.
Екологічне свято, яке покликане привернути увагу до дивовижної істоти. Це гризун з характерним захисним покривом з довгих гострих голок, які допомагають йому захищатися від ворогів.
Всесвітній день дикобраза був започаткований у 2018 році з метою підвищення обізнаності про цих незвичайних гризунів та їхню роль у природі. Хоча свято не є офіційно визнаним міжнародними організаціями, воно активно відзначається зоопарками, природоохоронними центрами та любителями дикої природи по всьому світу.
Всесвітній день дикобраза відзначається в багатьох країнах світу.
Наприклад, зоопарки організовують спеціальні заходи, присвячені дикобразам, включаючи зустрічі з тваринами та освітні програми. На сьогодні існує близько 30 видів дикобразів, які мешкають в різних частинах світу.
День НЛО (World UFO Day) в усьому світі відзначається 2 липня. Дата 2 липня обрана не випадково. Приблизно у цей час у 1947 році у пустелі штату Нью-Мексико біля міста Розуел було зафіксовано падіння об’єкта, який вважається літаючою тарілкою.
Незважаючи на те, що спецслужби США приховали всі матеріали, подія набула широкого розголосу. Після цього почався розвиток науки або ж псевдонауки, яка має назву уфологія.
Організація Всесвітнього дня НЛО оголосила 2 липня офіційним Всесвітнім днем НЛО. Існує також неофіційна подія, що відзначає День НЛО – 24 червня.
Вперше Всесвітній день НЛО був відзначений у 2001 році дослідником НЛО Хактаном Акдоганом.
Дата 2 липня обрана не випадково. Приблизно у цей час у 1947 році у пустелі штату Нью-Мексико біля міста Розуел було зафіксовано падіння об’єкта, який вважається літаючою тарілкою.
Уфологи проводять дослідження у двох напрямках. Вони прагнуть знайти докази присутності на планеті позаземних істот та пояснити загадкові явища.
Як назвати дитину, яка народилася 2 липня
Іменини: Арсеній.
Талісманом людини, народженої 2 липня, є амазоніт. Одна з форм мінералу мікроліну. З найдавніших часів його цінували як камінь краси й гармонії: вважалося, що він допомагає зберегти молодість шкіри та захищає людину від поспішних, необачних вчинків.
Цього дня народилися:
- 1866 рік — Сергій Дельвіг, український військовий діяч, генерал-полковник Армії УНР;
- 1995 рік — Яна Зінкевич, українська військова та політична діячка. Командир Медичного батальйону “Госпітальєри”, народний депутат України 9-го скликання;
- 2002 рік — Олександр Гарбуз, солдат ЗСУ. Герой України.
Пам’ятні дати і події 2 липня
200 років від дня народження Володимира Степановича Александрова (Александріва, Олександріва) (1825–1894), українського письменника, поета, музиканта, літератора, краєзнавця, фольклориста;
130 років від дня народження Олеся (Олександра) Семеновича Чишка (1895−1976), українського композитора, співака, педагога;
60 років від дня народження Ореста Богдановича Принади (1965), українського художника декоративно-ужиткового мистецтва, педагога;
60 років від дня народження Романа Степановича Стельмащука (1965–2015), українського музикознавця, композитора, аранжувальника, педагога, засновника ансамблю “A cappella Leopolis” та Фестивалю давньої музики у Львові.
- 1559 рік — в чотирьох османських документах згадується напад на фортецю Азов, здійснений “Дмитрашкою (Вишневецьким) та невірними”, тобто козаками;
- 1644 рік — відбувається битва під Марстон-Муром;
- 1776 рік — Другий Континентальний конгрес у Філадельфії ухвалює рішення про відокремлення американських колоній від Королівства Великої Британії;
- 1900 рік — відбувається перший політ дирижабля моделі LZ-1, створеного відставним прусським офіцером Фердинандом фон Цеппеліном;
- 1951 рік — газета “Правда” різко критикує вірш Володимира Сосюри “Любіть Україну”;
- 1956 рік — починає свою діяльність Міжнародна організація телебачення, відома як Євробачення;
- 1996 рік — у Дніпродзержинську трамвай, через відмову гальм на стрімкому спуску, врізається у стіну будинку, внаслідок чого гине 34 людини, а близько сотні отримують травми;
- 2011 рік — Володимир Кличко здобуває перемогу над Девідом Хеєм, завдяки чому брати Клички опановують всі престижні чемпіонські пояси у суперважкій вазі.
Джерела:
daytoday.ua/2-lypnia/
https://tsn.ua/other/iake–2-lypnia-sviato-vse-pro-tsey-den-iake-tserkovne-sviato-shcho-ne-mozna-robyty-2858885.html