• Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям
  • Обрати мову сайту
  • Українська
  • Русский
Газета МИГ
  • Новини Запоріжжя
    • ЖКГ, Транспорт
    • Підтримка
    • Фінанси, економіка
    • Культура, навчання
    • Спорт
  • Україна та Світ
  • Інфографіка
  • Спецпроєкти
    • Стійке Запоріжжя
    • Факти – ліки проти фейків
    • Цікаво
    • Світ допомагає відновлювати Україну
    • Запорізькі крафтовики
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
      • Запоріжжя: 45 км до лінії фронту
      • Правда кривду переможе!
        • Cпецвипуск 6
        • Cпецвипуск 5
        • Cпецвипуск 4
        • Cпецвипуск 3
      • Громадськість за здорове місто
      • Коронавірус під мікроскопом
    • Архів PDF
    • Євроінтеграція
      • Реформи
      • Україна-ЄС
    • Дивовижне Запоріжжя
      • Історія успіху
      • Персони
      • Точка на карті
  • Фото і відео
  • Публікації
    • Політика
    • Споживач
    • Соціальна сфера
    • Медицина, екологія
    • Мистецтво, дозвілля, туризм
    • Різне
  • Важливо
Газета МИГ
No Result
View All Result

Свіжі новини Запоріжжя та Запорізької області » Україна та Світ » “Їх практично неможливо повернути”: масове викрадення українських дітей Росією є воєнним злочином – The Guardian

“Їх практично неможливо повернути”: масове викрадення українських дітей Росією є воєнним злочином – The Guardian

by inesa
29/06/2025
in Україна та Світ, Щоденники війни
0
“Їх практично неможливо повернути”: масове викрадення українських дітей Росією є воєнним злочином – The Guardian
532
VIEWS

The Guardian пише про масове викрадення росіянами українських дітей. Команда експертів Єльського університету підрахувала, що майже 35 тисяч дітей вважаються зниклими безвісти.

Дітей утримують на тимчасово окупованих територіях або в Росії – здебільшого у військових таборах і дитячих будинках. Батьки змушені ризикувати життям, щоб знайти своїх дітей.

За масштабами це найбільше викрадення дітей в Європі з часів Другої світової війни, яке можна порівняти з «германізацією» польських дітей нацистами у Другій світовій війні, каже Натаніель Реймонд, виконавчий директор Лабораторії гуманітарних досліджень Єльського університету. За свідченнями нещодавно врятованих дітей, їх примушували відвідувати військову підготовку в таборах і карали за розмови українською.

Коли російські війська розпочали вторгнення у лютому 2022 року, дітей викрадали з будинків для людей похилого віку, з поля бою після смерті батьків або під примусом безпосередньо з боку їхніх сімей.

Зневірені батьки їдуть до Росії, щоб знайти своїх дітей, багатьох з яких перемістили до військових таборів або дитячих будинків. Вони змушені вживати відчайдушних та ризикованих заходів, щоб спробувати врятувати їх.

Росія відхилила вимоги про повернення дітей, а чиновник звинуватив Україну у «влаштуванні шоу на тему загублених дітей» під час переговорів про припинення вогню в Туреччині цього місяця.

У розмові з Guardian одна мати описала власне драматичне порятунок двох синів-підлітків, яких майже шість місяців утримували в таборі в Росії.

“Ви не можете уявити мої емоції… мої діти – це все, що в мене є”, – Наталія.

Після того, як російські війська окупували рідне місто Наталії Херсон на східному кордоні України у вересні 2022 року, сусід порадив їй відправити синів до дитячого табору в Анапі, приморському курортному місті в Росії.

«21-денна поїздка була безкоштовною, і вони мали повернутися до Херсона наприкінці. Хлопчики теж хотіли поїхати, але з мого боку було великою помилкою дозволити це», – каже вона.

Наприкінці 2022 року українські війська звільнили місто Наталії, але її діти перебували в таборі на іншому боці лінії фронту, і Росія не дозволяла їм повернутися додому.

“Керівництво табору відмовилося відпускати дітей без моєї фізичної присутності, – каже вона. – Я не знала, що робити”.

Зрештою, за допомогою української організації Наталія отримала паспорт та українські документи, що посвідчують особи своїх дітей. Потім вона сама перетнула кордон до російського міста Анапа на північному узбережжі Чорного моря, пройшовши через численні прикордонні контрольно-пропускні пункти, де їй довелося пояснювати російським солдатам, чому вона перебуває в країні.

Вона подорожувала шість днів під обстрілами, перш ніж нарешті возз’єдналася зі своїми дітьми у лютому 2023 року.

За даними української організації Bring Kids Back, наразі лише 1366 дітей було повернуто або втекло до України. Команда експертів Єльського університету підрахувала, що в Росії та на її окупованих територіях може утримуватися до 35 000 дітей.

“Це, ймовірно, найбільше викрадення дітей з часів Другої світової війни, яке можна порівняти з германізацією польських дітей нацистами”, – Натаніель Реймонд, виконавчий директор Лабораторії гуманітарних досліджень Єльського університету.

Існують побоювання, що багатьох із них забрали російські війська та відправили до військових таборів чи прийомних сімей, або навіть усиновили російські сім’ї.

Завдяки ретельному вивченню російських баз даних, офіційних документів, сімейних зв’язків і навіть супутникових знімків російських об’єктів, офіційних будівель та інших джерел, команда Єльського університету змогла встановити особи тисяч дітей.

Якщо дитину відправляють до дитячого будинку… її практично неможливо повернути. Вона буде втрачена.

Насильницька депортація та викрадення українських дітей не є чимось новим, кажуть активісти та дослідники. Касьянова каже, що була свідком подібних викрадень та депортацій під час вторгнення Росії на Кримський півострів у 2014 році.

У Лондоні неодноразово відбувалися акції, організовані кампанією «Солідарність з Україною», з вимогою, щоб Росія звільнила викрадених українських дітей.

Додамо з власного досвіду підтримку дитячого будинку в Олешках, яку надавали київська організація «Доброволя» та запорізький благодійний фонд «Ветерани Чорнобилю» у 2022-2023 році. Діти були вивезені російськими окупантами у 2023 році з Олешків у невідомому напрямку.

Фото: Commonspace.eu

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Previous Post

У Запоріжжі 30 червня відбудуться зміни у роботі громадського транспорту

Next Post

У гуртожитку Запоріжжя оновили кімнати для переселенців

inesa

Related Posts

Тривоги у Запоріжжі. “Металург” та “Вікторія” не змогли провести матч
Новини Запоріжжя

Тривоги у Запоріжжі. “Металург” та “Вікторія” не змогли провести матч

03/05/2026
881
В Україні у понеділок очікується мінлива хмарність без опадів, вдень – до +25°
Україна та Світ

В Україні у понеділок очікується мінлива хмарність без опадів, вдень – до +25°

03/05/2026
876
Сили ППО вдень знешкодили 175 російських безпілотників та п’ять ракет
Україна та Світ

Сили ППО вдень знешкодили 175 російських безпілотників та п’ять ракет

03/05/2026
855
“Укренерго” не планує відключень у понеділок
Україна та Світ

“Укренерго” не планує відключень у понеділок

03/05/2026
737
Наслідки атаки російських дронів на Запоріжжя — пожежа у гаражних приміщеннях
Щоденники війни

Дев’ятеро поранених після атаки дронів на Запоріжжя — серед них дитина двох років

03/05/2026
561
Next Post
У гуртожитку Запоріжжя оновили кімнати для переселенців

У гуртожитку Запоріжжя оновили кімнати для переселенців

Щоденники війни

Тривоги у Запоріжжі. “Металург” та “Вікторія” не змогли провести матч

Сили ППО вдень знешкодили 175 російських безпілотників та п’ять ракет

Дев’ятеро поранених після атаки дронів на Запоріжжя — серед них дитина двох років

Сили оборони знищили ракетний корабель росії в порту Приморськ

Удар по автобусу з дітьми на Дніпропетровщині: шестеро поранених

У Запорізькій області загинули двоє: 62-річна жінка та 55-річний чоловік внаслідок авіаударів рф

Важливо

Що таке гендерна чутливість і як її розвинути (перевір себе)

Електронний щит України: як інженери створюють революційний протидроновий захист

ТОП-10 страв, які легко приготувати в мультиварці

Ефірні олії: природні аромати та їх застосування

Глечики та графини: чим відрізняються і де використовувати

Щеплення перед школою: турбота, що формує імунітет на роки

Публікації

Пережив голодомор і Другу світову: неймовірна доля 100-річного ветерана із Гуляйполя на Запоріжжі 

Чи готова українська енергетика до європейських правил? – діалог медійників та експертів в УКМЦ

Відповідальні запоріжці заохочують займатися бджолярством

Думка запоріжців щодо відновлення парків і скверів

“Запорізький слід” у скандалі зі спецпенсіями: як система створює прірву у виплатах

Допомога ВПО на Запоріжжі: працевлаштування, навчання, власна справа

Цікаво

Що буде з погодою у Запоріжжі: синоптики дали прогноз на найближчі дні

Після переобрання Трампа сімейний бізнес його синів Еріка та Дональда-молодшого показав феноменальне зростання, збільшившись на $4 млрд

“Євробачення-2026”: LELÉKA поїхала на пісенний конкурс до Відня

Lufthansa знайшла зниклий під час перельоту «Оскар» росіянина Таланкіна

Зміни з 1 травня: тарифи, субсидії, виплати, пенсії, відстрочки та квитки УЗ

Укрзалізниця змінює правила повернення квитків: деталі

Календар

Тривоги у Запоріжжі. “Металург” та “Вікторія” не змогли провести матч

В Україні у понеділок очікується мінлива хмарність без опадів, вдень – до +25°

У Запоріжжі з 4 травня на міські маршрути вийдуть додаткові автобуси

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua

Газета МИГ
  • «Факти – ліки проти фейків» PDF архів
  • Архів PDF Світ допомагає відновлювати Україну
  • Архів PDF
  • Слово правди – наша зброя
  • PDF Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям
  • Українська
  • Русский

Контакти

Адреса редакції:
м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 152, , 5 поверх
Адреса для кореспонденції:
а/с 8030, м. Запоріжжя, індекс 69095 Приймальня (061) 7875211,
[email protected]
Сайт mig.com.ua створено для поширення інформаційного контенту під брендом "МИГ". Матеріали сайту готуються і редагуються співробітниками ТОВ "Газета МИГ".
Сайт отримав гранти від Фонд Східна Європа, Празький центр громадянського суспільства та Асоціації «Незалежні регіональні видавці України».
Рекламна служба газети та сайту:
[email protected] ,
[email protected]
Статті у розділі > "Важливо" можуть бути комерційною або спонсорською інформацією .
Адміністратор сайту:
[email protected] [email protected]
Використання матеріалів, опублікованих на сайті, дозволяється із зазначенням посилання на офіційний сайт газети МИГ

Мітки

ЄС БПЛА Бердянськ ДСНС ДСНС Запоріжжя ДТП Запоріжжя Запорізька область Мелітополь НПУ Новини Запоріжжя Новости Запорожья ПРОГНОЗ Украина адреси вибухи відключення війна війна з рф графіки гроші допомога діти електроенергія кримінал новини новини_Запоріжжя обстріл обстріли окупація погода пожежа поліція поліція_Запоріжжя ремонт руйнування рух рф рятувальники світло синоптик суд транспорт час черги

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.

  • Русский
  • Новини Запоріжжя
    • ЖКГ, Транспорт
    • Підтримка
    • Фінанси, економіка
    • Культура, навчання
    • Спорт
  • Україна та Світ
  • Інфографіка
  • Спецпроєкти
    • Стійке Запоріжжя
    • Факти – ліки проти фейків
    • Цікаво
    • Світ допомагає відновлювати Україну
    • Запорізькі крафтовики
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
      • Запоріжжя: 45 км до лінії фронту
      • Правда кривду переможе!
      • Громадськість за здорове місто
      • Коронавірус під мікроскопом
    • Архів PDF
    • Євроінтеграція
      • Реформи
      • Україна-ЄС
    • Дивовижне Запоріжжя
      • Історія успіху
      • Персони
      • Точка на карті
  • Фото і відео
  • Публікації
    • Політика
    • Споживач
    • Соціальна сфера
    • Медицина, екологія
    • Мистецтво, дозвілля, туризм
    • Різне
  • Важливо
Рекламодавцям
No Result
View All Result