53-й кінофестиваль «Молодість» оголосив переможців. Церемонія нагородження відбулась 2 листопада в «Будинку кіно».
Гран-прі отримала стрічка «Медовий місяць» української режисерки Жанни Озірної. За фільм вручили «Скіфського оленя» і приз у розмірі п’ять тисяч доларів.
Це інтимна драма, а подекуди й трилер про пару, яка через наступ Росії на Київщину застрягла в новій квартирі в передмісті столиці. Фільм зосереджується на історії двох людей.
Найкращим фільмом «Молодості» стала кіноробота «Все, що ми уявляємо як світло» режисерки Паяль Кападії (Франція, Індія, Нідерланди, Люксембург). Фільм також отримав «Скіфського оленя» і приз у розмірі дві тисячі доларів.
Спецвідзнаку присудили стрічці «Новий рік, що так і не настав» режисера Богдана Мурешану.
Найкращим короткометражним фільмом став «Ми хочемо тут жити» української режисерки Адександріни Туркан. Фільм також нагородили «Скіфським оленем» і премією у розмірі дві тисячі доларів.
Головні нагороди студентського конкурсу фестивалю отримали фільми «Як метелик» ізраїльської режисерки Іріс Ґершон Наґар та «Бася: три короткі історії» польського режисера Матеуша Пєтрака.
Спецвідзнаками нагородили стрічки:
- «Антологія річкової риби» режисерки Вєєри Ламінпаа із Фінляндії;
- «Хаос, який лишився позаду» грецького режисера Нікоса Коліукоса.
У документальному конкурсі переможцем стала стрічка «Квіти України» режисерки Аделіни Борець. «Це проникливий погляд на боротьбу за збереження культурної спадщини та колективної спадщини», – кажуть про фільм журі. Національна прем’єра стрічки пройшла саме на «Молодості».
Кадр із фільму «Квіти України»
Спецвідзнаки отримали документалки «Проти вітру» грецького режисера Вані Тернера та «Що тобі вчора снилось, Параджанов?» німця Фараза Фешаракі.
Головну нагороду короткого метру здобув фільм «Лелеки завжди повертаються додому» режисерки Ґали Козютинської. «Це прониклика стрічка про повернення, пам’ять і зв’язок із домом, що торкнулась сердець глядачів і журі», – кажуть у команді.
Спецвідзнаки вручили двом стрічкам:
- «Додаткові дороги» і їх режисери Роман Хіменей та Ярема Малащук;
- «Територія дитинства» режисерки Марини Шкарабалюк.
У секції Teen Screen головну відзнаку присудили фільму «Переможці», над яким працювала німецька режисерка Золеен Юсеф.
Кадр із фільму «Переможці»
Спецвідзнаки здобули фільми «Маленька Джо і старий» канадського режисера Патріса Сове та «Джіна» від австрійської режисерки Ульліру Кофлер.
«Ці фільми відзначили за яскраві та чуттєві історії, що зачіпають найважливіші теми для сучасних підлітків», – коментують організатори фестивалю.
Приз глядацьких симпатій отримав фільм «Мовчання устриць» режисера Маркоса Піментеля з Бразилії.
Кадр із фільму «Мовчання устриць»
Приз від Національної Спілки кінокритиків України в національному конкурсі здобула стрічка «Додаткові сцени» режисерів Романа Хімеї та Яреми Малащука.
Кадр із фільму «Додаткові сцени»
«Мета-картина, яка розмиває кордони між документальним та ігровим кіно й розмірковує, де закінчується актор і з’являється герой. Актуальна форма та драматургія висвітлює зв’язок між війною і цивільним життям та тривожне існування на межі реальності», – так коментує фільм журі.
Спецвідзнаку отримав фільм «відеокамера sony dcr-trv265e digital8», яку зрежисував Геник Заяць.
В основі стрічки – роздуми про сутність відео та камери й влучне культурологічне спостереження за еволюцією українського суспільства від початку 2000-х і до сьогодні.
«Молодість» – київський міжнародний кінофестиваль, найбільший сучасний кінофестиваль в Україні.
- Гран-прі кінофестивалю у 2023-му році здобув повнометражний дебютний фільм Еманюель Ніко «Дальва». Найкращим повнометражним фільмом став «Втрачений рай» Зено Ґратона.
Фото й обкладинка: скриншоти з відповідних кінофільмів
www.village.com.ua/village/culture/culture-news/356495-kinofestival-laquo-molodist-raquo-ogolosiv-peremozhtsiv-naykraschim-filmom-stav-laquo-medoviy-misyats-raquo