За підсумками Міністерської конференції з людського виміру Формули миру в Монреалі її учасники схвалили Спільне комюніке.
Ключовий аспект цього документа — узгодження Монреальського зобов’язання, покликаного сприяти поверненню всіх полонених і депортованих українців, передає Укрінформ із посиланням на Офіс Президента.
«Комюніке відображає спільний комплекс принципів, якими учасники конференції керуватимуться надалі, засвідчує непохитну підтримку перемоги України та засуджує будь-яку країну, яка допомагає росії здійснювати її агресію», — йдеться в повідомленні.
Текст схваленого Спільного комюніке щодо людського виміру розміщений за посиланням.
Зокрема, учасники конференції погодилися посилити співпрацю України з партнерами та міжнародними організаціями, щоб розв’язати гуманітарні питання та забезпечити дотримання Женевських конвенцій.
Один з найважливіших пунктів – пошук довірених країн-посередників для переговорів із рф щодо повернення додому українських військових, цивільних і дітей. Також із допомогою посередників запропоновано створити механізми, які дадуть українцям у росії змогу отримувати консульські послуги.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зазначив, що Україна отримала від цієї конференції конкретні результати, на які очікує багато українських сімей.
«У нас є відповідні зобов’язання. Ми створили мережу – це конкретні країни, які пообіцяли, що будуть предметно допомагати нам у справі повернення дітей», – розповів він на підсумковій пресконференції.
Сибіга назвав надзвичайно важливим те, що міжнародна спільнота готова допомагати зі встановленням місцеперебування українських військовополонених.
Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі наголосила, що Катар, Ватикан, Південно-Африканська Республіка, Литва та Об’єднані Арабські Емірати взяли на себе конкретні зобов’язання щодо повернення в Україну депортованих дітей і полонених.
Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде наголосив на важливості доступу представників міжнародних гуманітарних організацій до військовополонених українців та їхньої участі у поверненні депортованих дітей.
«Ми повинні показати нашу рішучість у цій роботі. Це буде великим внеском у реалізацію десяти пунктів Формули миру», – зауважив Еспен Барт Ейде.
У четвер в канадському Монреалі завершилася дводенна тематична конференція щодо четвертого пункту української Формули миру «Звільнення полонених і депортованих осіб».
У заході взяли участь представники близько 70 держав та міжнародних організацій.
Його організували Канада та Норвегія як співголови робочої групи з реалізації цього пункту.
Фото: ОП
https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/3922249-ucasniki-konferencii-sodo-formuli-miru-v-monreali-uhvalili-spilne-komunike.html