ДЕНЬ 978-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 978 RUSSIAN AGRESSION
28 жовтня День визволення України від фашистських загарбників. Це свято було встановлено Указом Президента України 2009 року з метою вшанування героїчного подвигу та жертовності українського народу під час Другої світової війни.
Цей день символізує остаточне вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників з території України. Важливі битви, які відбулися на українській землі, мали вирішальне значення для звільнення Європи від нацизму.
Пам’ятний день присвячений історичним подіям, які відбувалися під час Другої Світової війни. На українській території пройшли вирішальні битви, що відіграли важливу роль у ході військових дій.
28 жовтня 1944 р. після п’ятнадцяти наступальних операцій стратегічного та фронтового масштабу (січень 1943 – жовтень 1944 років) землі нашої країни були повністю звільнені від фашистських загарбників.
Упродовж відзначення річниці визволення в країні відбуваються меморіальні заходи з ушанування пам’яті мільйонів жертв жорстокої війни.
Громадяни України віддають пошану воїнам-визволителям, покладаючи квіти біля меморіалів, стел та пам’ятників загиблим солдатам.
Американський історик Тімоті Снайдер відніс територію України до так званих “кривавих земель”, а українці стали одним з найбільш постраждалих народів – під час Другої світової війни загинуло понад 9 мільйонів українців.
28 жовтня в Україні і світі святкують День бабусь та дідусів. Це свято створено для того, щоб показати свою вдячність бабусям і дідусям за їхню любов, турботу та мудрість.
В 2009 році Голландське квіткове бюро запропонувало визначити хоча б один день у році, щоб онуки дарували живі квіти своїм бабусям та дідусям. Вони відзначили, що це символізувало б нерозривний зв’язок між поколіннями – як між корінням та паростком.
Виникло питання – яку дату призначити? На допомогу прийшли історики, які спеціалізувалися на вивченні язичництва та культури слов’ян. Без жодних сумнівів вони порадили використовувати кінець жовтня. Таким чином, стародавні традиції предків знайшли відголос у сучасності.
листівки УНІАН
В Україні дата свята фіксована та відзначається кожного року 28 жовтня. У цей день діти та онуки часто влаштовують сімейні зустрічі, дарують подарунки та виражають свою любов і повагу до старших.
28 жовтня Міжнародний день шкільних бібліотек. Це свято було започатковане Міжнародною асоціацією шкільних бібліотек (IASL) у1999 року.
Мета цього дня — підвищити обізнаність про важливість шкільних бібліотек у розвитку освіти, читання та інформаційної грамотності серед учнів.
Цей день слугує нагадуванням про роль бібліотекарів у підтримці навчального процесу, наданні доступу до інформації та ресурсів, а також формуванні любові до читання. У школах проводяться різноманітні заходи, такі як книжкові виставки, літературні читання, конкурси та інші активності, спрямовані на популяризацію бібліотек.
А ще 28 жовтня Міжнародний день анімації. Це свято було засновано Міжнародною асоціацією анімаційного кіно (ASIFA) 2002 року на честь першого публічного показу анімаційного фільму французького художника Шарля-Еміля Рейно 28 жовтня 1892 року.
Міжнародний день анімації спрямований на підвищення обізнаності про мистецтво анімації та підтримку аніматорів по всьому світу.
У цей день проводяться різноманітні заходи, такі як покази анімаційних фільмів, майстер-класи, лекції та виставки, що дозволяють людям дізнатися більше про процес створення анімації та насолодитися найкращими зразками цього мистецтва.
28 жовтня святкують Всесвітній день дзюдо. Це свято було засноване Міжнародною федерацією дзюдо (IJF) 2011 року з метою підвищення обізнаності про дзюдо та його цінності.
Дата була обрана не випадково – 28 жовтня є днем народження засновника дзюдо, Дзігоро Кано.
Дзігоро Кано зробив значний внесок у розвиток джиу-джитсу (або дзюдзюцу), адже у XIX столітті зацікавленість бойовим мистецтвом майже зійшла нанівець. Кано об’єднав досвід різних шкіл та створив новий стиль – дзюдо.
Як назвати дитину, яка народилася 28 жовтня
Іменини: Арсен, Георгій, Дмитро, Іван, Максим, Микола, Степан, Ганна.
Талісманом людини, народженої 28 жовтня є опал.
Камінь, що з давніх часів привертає своєю красою і унікальністю. Вірили, що опал допомагає побудувати кар’єру.
Цього дня народилися:
- 1872 рік — український кобзар з Полісся Терентій Пархоменко;
- 1895 рік — український поет, прозаїк доби Розстріляного відродження Майк Йогансен;
- 1955 рік — засновник і голова ради директорів корпорації «Майкрософт» Білл Ґейтс.
Пам’ятні дати і події 28 жовтня
- 1913 рік — відкривають трамвайний рух у Вінниці;
- 1920 рік — країни Антанти підписують з Румунським королівством «Бессарабський протокол», який віддає Бессарабію Румунії;
- 1938 рік — 17 тисяч польських євреїв заарештовано у Третьому Рейху і відіслано до польського кордону;
- 1989 рік — Верховна рада Української РСР ухвалює закон про державний статус української мови;
- 1993 рік — Сенат Австралії визнає Голодомор в Українській СРР актом геноциду;
- 2007 рік — представлений список «100 геніїв сучасності, які живуть сьогодні» британської газети The Daily Telegraph, до нього увійшов український художник Іван Марчук.
Джерела:
daytoday.ua/28-zhovtnya
https://tsn.ua/other/yake-28-zhovtnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2686770.html