Пекін заявив, що не розглядатиме справи про усиновлення, крім тих, на які поширюється положення про винятки
Про це повідомляє CNN.
Greg Baker/AP/File — архів
З початку 1990-х років Китай відправив за кордон десятки тисяч усиновлених дітей — близько половини з них прибули до США, оскільки драконівська політика «однієї дитини» змусила багато родин відмовитися від дітей, особливо від дівчаток та дітей з обмеженими можливостями.
Але останні десятиліття, коли економіка Китаю переживала бум, а народжуваність сповільнилася, кількість міжнародних усиновлень китайських дітей скоротилася. Відколи почалася пандемія Ковід-19, вони були в основному припинені.
Тепер китайський уряд припиняє цю програму офіційно, що, за його словами, відповідає світовим тенденціям, але також відбувається на тлі спроб чиновників повернути назад народжуваність, що різко скоротилася, в країні, і запобігти майбутній демографічній кризі.
Міністерство закордонних справ Китаю оголосило, що більше не відправлятиме китайських дітей за кордон для усиновлення. Виняток буде зроблено лише для іноземців, які усиновлюють дітей чи прийомних дітей кровних родичів у Китаї.
«Це відповідає духу відповідних міжнародних конвенцій, — заявив речник міністерства Мао Нін на регулярній прес-конференції. — Ми вдячні урядам та прийомним сім’ям відповідних країн за любов та бажання усиновлювати китайських дітей».
Заборона викликає невизначеність для сотень американських сімей, які нині перебувають у процесі усиновлення дітей із Китаю.
Посольство США у Пекіні звернулося за письмовими роз’ясненнями до Міністерства цивільних справ Китаю щодо нової директиви, повідомив у четвер Державний департамент. У телефонній розмові з американськими дипломатами в Китаї Пекін заявив, що «не продовжуватиме обробляти справи на будь-якій стадії», крім тих, на які поширюється положення про винятки, посилається на AP.
«Ми розуміємо, що сотні сімей все ще очікують на завершення процесу усиновлення, і співчуваємо їх становищу», — заявили в Держдепартаменті.
За даними China’s Children International, міжнародної організації, створеної китайськими усиновлювачами та для китайців, понад 160 000 китайських дітей були усиновлені в сім’ї по всьому світу з того часу, як Китай офіційно відчинив свої двері для міжнародного усиновлення у 1992 році. Близько половини цих дітей було усиновлено у США.
За даними Державного департаменту США, на дітей із Китаю припадає 29% усіх усиновлень за кордоном у США в період з 1999 по 2023 рік.
Хоча Китай призупинив міжнародні усиновлення в 2020 році на час пандемії, щоб «забезпечити здоров’я та безпеку» дітей, йдеться в повідомленні Державного департаменту США про міжнародні усиновлення з Китаю, але й у 2021 і 2022 роках жодна китайська дитина не була відправлена до США. на усиновлення. Минулого року, за даними Держдепартаменту США, із Китаю було усиновлено усього 16 дітей.
Пекін відмовився від політики «однієї дитини», що проводилася протягом десятиліть і викликала багато суперечок, після того як зрозумів, що це обмеження сприяло швидкому старінню населення та скороченню робочої сили, що могло серйозно підірвати економічну та соціальну стабільність країни.
Щоб зупинити падіння народжуваності, китайський уряд оголосив у 2015 році, що дозволить подружнім парам мати двох дітей. Але після короткочасного підйому 2016 року народжуваність у країні продовжила падати.
У 2021 році політики ще більше послабили обмеження на народжуваність, дозволивши мати трьох дітей, та активізували зусилля щодо заохочення багатодітних сімей, включаючи збільшення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та надання сім’ям податкових відрахувань та інших пільг.
Однак ці зусилля ще не принесли результатів на тлі мінливих гендерних норм, високої вартості життя та освіти, а також економічної невизначеності, що у близькій перспективі.
zn.ua/ukr/china/kit.html