• Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям
  • Выбрать язык сайта
  • Українська
  • Русский
Газета МИГ
  • Новости Запорожья
    • ЖКХ, Транспорт
    • Здоровье, спорт
    • Культура, учеба
    • Политика, право
    • Происшествия
    • Финансы, экономика
  • Украина и Мир
  • Спецпроекты
    • Факты – лекарство против фейков
      • Выпуск 1
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
        • Спецвипуск 1
        • Спецвипуск 2
        • Спецвипуск 3
        • Спецвипуск 4
        • Спецвипуск 5
        • Спецвипуск 6
        • Спецвипуск 7
        • Спецвипуск 8
        • Спецвипуск 9
        • Спецвипуск 10
      • Запорожье: 45 км к линии фронта
      • Правда кривду переможе!
        • Cпецвипуск 2
        • Cпецвипуск 3
        • Спецвыпуск 4
        • Спецвыпуск 5
        • Спецвыпуск 6
    • Евроинтеграция
    • Реформы
    • Украина-ЕС
    • Запорожские крафтовики
  • Публикации
    • Удивительное Запорожье
      • История успеха
      • Персоны
      • Точка на карте
    • Искусство, досуг, туризм
    • Медицина, экология
    • Политика, потребитель
    • Разное
  • Интересно
  • Инфографика
  • Важно
Газета МИГ
No Result
View All Result

Головна » Новости Запорожья » Третий День знаний вдали от родной школы: разговор с ореховским директором Надеждой Заиченко

Третий День знаний вдали от родной школы: разговор с ореховским директором Надеждой Заиченко

by inesa
01/09/2024
in Новости Запорожья, Украина и Мир
0
“Віримо у майбутнє – в наших учнів! Віримо в Україну!” – директор Оріхівської школи Надія Заїченко
644
VIEWS

Розповідь Надії Дмитрівни Заїченко, директорки КЗ «НВК №2 ім.В.А.Лазаряна», попри емоційний сьогоднішній перший осінній, зазвичай – перший шкільний день – поруч із  емоційністю, має безліч практичних та обнадійливих моментів. Основа цього – невпинна педагогічна робота та любов до дітей, які найголовніші і у цей день, та кожного дня життя пані директорки.

“Стартує новий 2024-2025 навчальний рік. Я повертаюсь до школи… знов і знов, під обстрілами та гепанням по околицях, в м.Оріхів чи віртуально – в хмарних технологіях, – пише пані Надія. – Зігріває теплом у пошкодженій школі збережені на окремих стінах оформлення — символічний шкільний дзвоник з девізом школи латинською мовою та українською «Живи, рости і процвітай», а також куточок державного символу із гаслом золотими літерами «Майбутнє починається тут!»

Зараз зовсім по-іншому сприймаєш цей вислів про майбутнє і хочеться, щоб так воно й було.

Чекаємо перемоги і миру, сподіваємося на відбудову, а тому продовжую підтримувати зв’язок з міжнародними фондами, німецьким – по спортзалу з переходом та американським – по історичним пам’яткам (одноповерховий та двоповерховий корпус школи).

«GIZ» відстежують стан споруд навчальних закладів, які були ними реконструйовані до повномасштабного вторгнення російського агресора, зокрема – це наша школа. А якщо німецькі друзі зацікавлені у відбудові школи, яку реконструювали, то вони зацікавлені й у відбудові нашого міста, який прагнуть нині завести в державний реєстр Федеральної Німеччини на відбудову. Адже, школа – це осередок дитинства, де формуються майбутні покоління, де формується майбутнє нашої України. Та, поки що діти не можуть повернутися до школи, у рідний Оріхів.

Третій навчальний рік ми розпочинаємо в умовах воєнного стану, а тому використовуємо усі можливі дистанційні технології навчання, а також не втрачаємо можливість провести шкільне коло по класах, на базі соціальних партнерів, у місті Запоріжжі.

Таке собі, мистецтво маленьких кроків, коли вдається проводити окремі офлайн-консультації для молодших школярів, корекційно-розвиткові заняття вчителем-дефектологом Надією Вікторівною Писаренко, заняття з педагогічним патронажем, тощо. Наше мистецтво зрозуміле, яскраве і здатне захопити серця.

Радіємо, що можемо ще один навчальний рік сіяти щедро усім чим знаємо і вміємо в країні Знань.

Протягом цьогорічного літа українська освітянська спільнота із зон активних бойових дій та тимчасово окупованих територій виборювала право навчати учнів в дистанційному режимі, зберігаючи школи, а значить і зв’язок батьків зі своїми територіями, з яких вони вимушені були евакуюватися. Вибороли, а отже плекаємо про школу щасливих дітей, обговорюємо важливі питання та відкриваємо на серпневих педагогічних радах кейси творчих родзинок, зокрема, з використання ШІ-технологій для формування в учнів критичного мислення. Бути вчителем- це бути сьогодні супергероєм у таких складних умовах. Вакансії в закладі відсутні, у нас сталий, досвідчений і творчий вчительський колектив. Вчимо учнів думати добре, робити добре і буде добро. То ж, нехай світ простягає нам свої долоні і все буде Україна!

У закладі сьогодні 320 учнів у 15-ти класах, середня наповнюваність учнів у класі — 21,3. До першого класу прийшло 26 дітей, до п’ятого класу – 29, до десятого класу – 23 учня. Міграція батьків триває тому і кількість учнів зменшується.

Майже 50 відсотків випускників-дев’ятикласників обрали свій рідний заклад для навчання у десятому класі. Повну загальну середню освіту у 2024 році здобули 19 учнів із 21-го, що розпочали на початку минулого навчального року. Двоє учнів вибули протягом року за межі Запорізької області і змінили заклад навчання.

Із золотими медалями закінчили школу п’ять учнів: Данил Богиня, Артем Пішук, Тимур Пучко, Тимур Хоренженко, Поліна Щербина.

Усі медалісти продовжуватимуть навчання у вищих навчальних закладах, переважно у Запоріжжі. Випускники обирають навчання вдома, як то, ЗНУ: на факультеті іноземної мови – Поля Щербина(бюджет), психологія – Данил Богиня (бюджет), математика – Ваня Хоренженко (бюджет), факультету бізнесу і банківської справи – Артем Приставка (бюджет). До будівельного інституту вступив Діма Ільченко (бюджет).

Але є 1 інший вибір. Так, Артем Пішук – студент Вінницького Національного університету, факультет кібербезпеки (бюджет), а Тимур Пучко вирішив продовжити навчання у Німеччині, де зараз тимчасово перебуває. Ігор Булиза обрав професію кока, яку здобуде у професійно-технічному училищі. Багато вступило навчатися і до Запорізьких коледжів.

Проте, більше хотілось би розповісти про випускника 11-го класу Максима Кирпу, який у нашій школі навчався з першого класу, мав завжди відмінні і добрі результати у навчанні. Для нього в усьому є приклад його рідного брата Олексія Кирпи, який у 2015 закінчив наш заклад із золотою медаллю.

Олексій у 2019 році закінчив Харківський авіаційний інститут, факультет літакобудування. Він завжди мріяв, бути ближче до зірок. У дитинстві його хоббі було колекціонувати маленькі літаки. Після отримання диплому працює на оборону інженером на «Прогрестех» у Києві. Основним напрямком діяльності «Прогрестех» Україна є інженірингові та консультаційні послуги в галузі авіабудування, технологій аеропортів і цивільного будівництва. Максим пішов по стопам свого старшого брата, поступив ХАІ, факультет літакобудування (бюджет). Він теж мріє про будівництво літаків.

Віримо у майбутнє своїх учнів!

Пишаємося здобутками у спорті нашого футболіста Вадима Татьяненка, учня 6-А класу. Для нього спорт то його захоплення, яке вже поступово переростає у високу майстерність і можливо і вплине на професійний вибір у майбутнього. Ще в дитячому садку наш Вадим мріяв про футбол. Тоді улюбленою іграшкою став для нього м’яч. З шести років він став ходити до футбольної команди ДЮСШ м. Оріхова. З початкової школи він уже чудово знається на футболі. Для нього і в парку місце знайдеться для футболу. Під час воєнного стану, в евакуації, у Запоріжжі, він теж знайшов місце і час для футболу. Вадим став ходити на тренування не тільки до футбольної команди ДЮСШ м. Оріхова (де він, до речі, ще й капітан цієї команди), а ще й до футбольного клубу «Титан» м. Запоріжжя. За п’ять з половиною років гри у футболі забив більше, ніж 100 голів, нагороджений 23-ма медалями, 17-ма дипломами і 20-ма кубками!!! Мріє стати відомим футболістом. Сумлінний, наполегливий, вправний і допитливий хлопчина зростає. З усіх навчальних дисциплін у нашій школі він має лише відмінні результати. А що вже до загальнолюдських якостей, то як і всі здобувачі освіти закладу, тримає рівняння на хороші життєві приклади академіка В.А.Лазаряна.

Хочу розповісти і про Артема Стратія, учня десятого класу, відмінника навчання, сім’я якого евакуйована у село Лукашеве Запорізького району. До війни Артем відвідував шкільний музичний гурток, проявив вокальні здібності (керівник – Валерій Іванович Андрущенко). Тимчасово перемістившись у чуже село, Артем продовжує грати на гитарі, займається вокалом і є активним учасником художньої самодіяльності у Лукашівському центрі дозвілля.

Ну і згадаю хоч одну дівчинку, ученицю 4-А класу, яка евакуйована до Німеччини – це Настя Кононенко. Талановита у мистецтві, гармонійна у самовиразі, патріотична у своєму образі і душі, завжди неординарно вітає нас зі святами – днем незалежності України, днем вчителя, календарними святами. Настуся активна, старанна, успішна учениця в нашій школі і в школі Німеччини. До війни Настя любила співати, в школі вона займалася вокалом з Галиною Іванівною Клиновською. В школі співала на святах. А зараз дуже захоплюється творити вироби з пластиліну. Творча вона в нас. Малює, вирізає. Говорить що хоче бути дизайнером чи архітектором щоб відбудувати їхній зруйнований війною будинок та місто Оріхів і зробити його ще гарнішим ніж був до війни. Хоч і за кордоном, вчити мову німецьку, але каже, що хоче більше вивчати українську мову, щоб не забути рідної мови.

Таких прикладів багато, а в обличчі названих учнів – простий взірець учня нашої школи , серцевина наших оріхів’ян, українська душа.

Віримо в Україну!‘

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Previous Post

Сегодня – День знаний. Как учились дети на Запорожской Сичи

Next Post

Осуждена коллаборантка из Запорожской области, которая помогала рашистам проводить псевдореферендум

inesa

Related Posts

Помер один із найвідоміших рестлерів у світі: Халку Хогану був 71 рік
Украина и Мир

Умер один из самых известных рестлеров в мире: Халку Хогану был 71 год

24/07/2025
884
«Укрзалізниця» призначила поїзд, який з’єднає два регіони країни
Украина и Мир

«Укрзалізниця» усиливает контроль документов при посадке пассажиров в поезда

24/07/2025
633
Укргідрометцентр дав прогноз на останній місяць літа
Интересно

Укргидрометцентр дал прогноз на последний месяц лета

24/07/2025
751
Побачити війну на власні очі: як був створений фільм«Велика патріотична поїздка»
Дневники войны

В Чехии сняли фильм про трех граждан страны, которые не верили войне в Украине

24/07/2025
463
Середа без світла: де у Запоріжжі 26 лютого відключать електроенергію
Новости Запорожья

Пятница без света: где в Запорожье 25 июля отключат электроэнергию

24/07/2025
988
Next Post
Засуджено колаборантку із Запорізької області, яка допомагала рашистам проводити псевдореферендум

Осуждена коллаборантка из Запорожской области, которая помогала рашистам проводить псевдореферендум

Щоденники війни

В Чехии сняли фильм про трех граждан страны, которые не верили войне в Украине

В Запорожье вражеские дроны повредили объекты ЗНУ на острове Хортица (фото)

Так называемого «судью» из Мелитополя заочно приговорили к 15 годам лишения свободы

ДСНС Запорожской области: ликвидация последствий вражеских обстрелов 23 июля

СБУ задержала российского агента, который пытался взорвать кафе в центре Киева

Удар по центру Харькова: количество жертв возросло до 33, повреждены 15 многоэтажек

Интересно

Укргидрометцентр дал прогноз на последний месяц лета

24/07/2025
751

Александр, Марк, София и Эмилия — самые популярные имена в Украине в 1-м полугодии 2025 года

24/07/2025
854

Михаил Кохан – чемпион Всемирной Универсиады-2025 в метании молота

24/07/2025
654

Украинка Влада Харькова — новая чемпионка мира по фехтованию на шпаге!

23/07/2025
876

Особое новолуние в июле 2025: чего стоит ожидать

23/07/2025
934

В Украине завтра без осадков, днем до +32° — Укргидрометцентр

23/07/2025
707

Публікації

Запорожская область получила 10,5 миллиона гривен на реабилитацию детей с инвалидностью

«Оборотни» в мантиях: кто из запорожских судей пошел на сотрудничество с оккупантами

Впечатления от моря в Одессе и Черноморске

Малые реки Запорожья: состояние и значение для экологии края

Как история становится лично прожитым опытом

Реабилитолог Антон : «На войне я действительно нужен»

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua

Газета МИГ
  • Архів PDF Кемонікс — Chemoniks
  • Слово правди – наша зброя
  • Українська
  • Русский

Контакты

Адрес редакции:
г. Запорожье, пр. Соборный, дом. 152, , 5 этаж
Адрес для корреспонденции:
а/я 8030, г. Запорожье, индекс 69095 Приемная (061) 7875211,
[email protected]
Вы стали свидетелем важного события? Хотите поделиться с редакцией своим мнением?
Напишите нам [email protected] – мы обязательно свяжемся с вами.
Рекламная служба газет
«МИГ», «Авоська» и сайту:
[email protected],
[email protected] Администратор сайта :
[email protected] Использование материалов, опубликованных на сайте, разрешается с указанием ссылки на официальный сайт газета МИГ
Служба распространения печатной продукции (097) 049-96-41
По всем вопросам, связанным с оформлением подписки с доставкой
https://www.facebook.com/migcomua
газети МИГ

Метки

ГСЧС ДСНС ДСНС Запоріжжя ДТП Днепр ЗОВА Запорожье НПУ Новости Запорожья ПРОГНОЗ Свет Фото авто адреса взрывы водитель война война с рф время графики движение деньги дети запорожская область криминал новости обстрел обстріли отключение отключения очереди погода пожар полиция поліція_Запоріжжя помощь ремонт рф синоптик советы спасатели суд температура транспорт электроэнергия

© 2025 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.

  • Українська
  • Новости Запорожья
    • ЖКХ, Транспорт
    • Здоровье, спорт
    • Культура, учеба
    • Политика, право
    • Происшествия
    • Финансы, экономика
  • Украина и Мир
  • Спецпроекты
    • Факты – лекарство против фейков
      • Выпуск 1
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
      • Запорожье: 45 км к линии фронта
      • Правда кривду переможе!
    • Евроинтеграция
    • Реформы
    • Украина-ЕС
    • Запорожские крафтовики
  • Публикации
    • Удивительное Запорожье
      • История успеха
      • Персоны
      • Точка на карте
    • Искусство, досуг, туризм
    • Медицина, экология
    • Политика, потребитель
    • Разное
  • Интересно
  • Инфографика
  • Важно
Рекламодавцям
No Result
View All Result