ДЕНЬ 845-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 845 RUSSIAN AGRESSION
17 червня Всесвітній день теселяції. Подія присвячена особливому мистецтву мозаїки (візерунки з геометричних фігур). Теселяцію можна навіть знайти в природі чи архітектурі.
Теселяція (паркетаж) — мозаїка, складена з кількох абсолютно однакових форм, які прилягають одна до одної без проміжків і не перекривають одна одну.
Вона використовувалася людством протягом тисячоліть в усьому світі. Головна мета цього дня полягає у підвищенні обізнаності про мозаїку, заохоченні людей до дослідження теселяції.
У комп’ютерній графіці:
Тесселяція – сучасна графічна технологія, покликана збільшити кількість геометрії в сцені і зробити її достовірнішою
Вона використовувалася людством протягом тисячоліть в усьому світі. Головна мета цього дня полягає у підвищенні обізнаності про мозаїку, заохоченні людей до дослідження теселяції.
17 червня в Україні і світі святкують Всесвітній день карате. Подія присвячена тому, що цей вид спорту був включений до Олімпіський ігор в Токіо 2020.
День було засновано 2017 року, адже 2016 року було оголошено, що карате буде одним із п’яти нових видів спорту, які будуть включені до програми Олімпійських ігор. Карате не увійшло до програми Олімпіади-2024 у Парижі.
День карате (Karate Day) відзначають також щорічно 25 жовтня.
А ще 17 червня Всесвітній день сміттяра. Хоча декому може здатися, що це професійне свято є неважливим, оскільки ця професія мало цінується у світі, проте важливо привертати увагу громадськості до зусиль чоловіків та жінок, які підтримують в чистоті наші міста та села.
www.dilovamova.com
Поводження з відходами виходить далеко за межі звичайного збирання сміття. А ініціатором створення такого свята став Джон Д.Арвуд, який є власником спеціалізованої компанії з перероблення відходів, яку він заснував 1997 року.
До сміттярів можна віднести фахівців, які збирають сміття, вторинну сировину та викиди з наших будинків та кварталів. Незалежно від того, чи є вони фахівцями з питань санітарії чи поводження з відходами, ми цінуємо їхню ретельну та невпинну працю.
17 червня Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухою (World Day to Combat Desertification and Drought). Важлива екологічна подія, яка була створена зі ініціативи ООН 1995 року.
Дату святкування обрали не випадково. Саме цього дня 1994 року була прийнята Конвенція ООН щодо боротьби з опустелюванням.
Деградація та опустелювання земель загрожує не тільки екології нашої планети, а й соціально-економічному розвитку. Тому що непридатні для експлуатації ґрунти провокують голод і міграції. Через опустелювання та деградацію земель формуються не лише екологічні, але й соціально-економічні проблеми. Адже через непридатні для експлуатації ґрунти люди змушені мігрувати.
Тому метою Всесвітнього дня боротьби з опустелюванням і посухою є підвищення обізнаності про втрату земель і ґрунтів, залучення суспільства до об’єднання заради розв’язання екологічної проблеми шляхом охорони землі, збільшення родючості ґрунтів та економії енергетичних ресурсів.
Також 17 червня Всесвітній день крокодила. Ще одна важлива екологічна подія, яка була створена, щоб привернути увагу людства до проблеми зникнення цих тварин через посилення урбанізації, риболовлю та незаконне полювання.
Роль крокодилів у підтриманні екологічного балансу дуже важлива, а тому потрібно підвищувати поінформованість людей про захист цих тварин.
Як назвати дитину, яка народилася 17 червня
Іменини: Йосип, Кирило, Климент, Микита, Діна, Пелагея.
Талісманом людини, народженої 17 червня є агат.
Різновид тонковолокнистого халцедону. В давнину вважалося, що прикраси з агату допомагають покращити потенцію та лікують хвороби горла.
Цього дня народилися:
- 1953 рік — український співак, композитор, народний артист України Іво Бобул;
- 1969 рік — український фігурист, олімпійський чемпіон Віктор Петренко;
- 1972 рік — українська письменниця, правозахисниця, адвокатка Лариса Денисенко.
Пам’ятні дати і події 17 червня
- 1462 рік — волоський господар Влад III Дракул здійснює невдалу спробу вбити османського султана Мехмеда II, після чого був змушений відступати з Волощини;
- 1621 рік — на нараді у Сухій Діброві під Білою Церквою Петро Сагайдачний пропонує гетьману Якову Бородавці об’єднати їхні козацькі війська й виступити на допомогу річпосполитському війську проти османського під Хотин;
- 1709 рік — поблизу села Нижні Млини, неподалік від Полтавської фортеці, в битві з московським загоном, поранено в ногу шведського короля Карл ХІІ;
- 1885 рік — у нью-йоркську гавань прибуває Статуя Свободи — дарунок французького народу Сполученим Штатам Америки;
- 1917 рік — у Києві відкривається II Всеукраїнський військовий з’їзд (тривав до 23 червня), під час якого було проголошено автономію України (4 червня за Юліанським календарем);
- 1944 рік — здобувши незалежність від Данії, Ісландія проголошує себе республікою;
- 1950 рік — чиказький лікар Річард Лоулер за 45 хвилин здійснює першу операцію з пересадки нирки людині;
- 1953 рік — в Східній Німеччині починається повстання проти сталінського режиму, яке було жорстоко придушене із застосуванням танків;
- 2008 рік — організація Mozilla Foundation влаштовує так званий Download Day 2008 (День Завантаження 2008) з метою встановити новий рекорд Гінесса для програми, що була завантажена найбільшу кількість разів через Мережу упродовж однієї доби, в ролі такої програми виступав вебоглядач Mozilla Firefox 3;
- 2022 рік — Єврокомісія рекомендує надати Україні статус кандидата в члени ЄС.
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake-17-chervnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2599905.html
daytoday.ua/17-chervnia