Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. В.Г.Магара «під завісу» порадував глядачів розвеселою прем′єрою – романтичною комедією «Джаз та дівчата». Пам′ятаєте старий фільм «В джазі тільки дівчата»? Ото воно і є.
Сміливий замах на голівудівський комедійний шедевр зробив запрошений режисер Сергій Павлюк (м.Херсон), своєю авантюрою він спокусив Артема Філоненка (музичне оформлення), художників Ольгу Гоноболіну та Віталію Білик, балетмейстера Юрія Бусса, диригента В′ячеслава Тодику. До них охоче приєдналися актори, оркестр і балет нашого театру.
Результат тієї спокуси вийшов переконливим, хоча режисер трохи змінив сюжет про пригоди двох хлопців, яким довелося перевдягтися у дівчат, аби врятуватися від помсти мафії. Зник закоханий у Дафну мільйонер, натомість з′явився мафіозі, який знайшов у тій же Дафні дівчину своєї мрії.
Роль романтичного мафіозі грає Андрій Косодій.
— Андрію, було щось нове для вас в цій ролі?
— Важко сказати, бо я вже стільки ролей переграв… Але щось нове для мене тут таки знайшлося. Бо роль є пародією на усілякі образи гангстерів.
— Ваш мафіозі розмовляє «по-мультяшному»: «бандіто-гангстеріто», «стрілянто-убиванто»…
— В нашого режисера аж п′ятеро дітей, тому він добре знається на мультиках. Звідтіля і пародійна гангстерська мова.
— Складно було працювати над таким образом?
— Зовсім ні. Режисер відразу ж дав вірний напрям, працювалося нам легко, і працювали ми із задоволенням.
— А за що ви любите цей образ?
— Мабуть, за те, що він, попри всю свою огидність, таки здатен на справжні людські почуття. І почуття ті відверті.
Не могла утриматися, щоб не запитати в Діани Арзамаскової, чи не страшно їй було грати Мерилін Монро?
-Та, мабуть, не страшно, бо я над цим не замислювалася, а просто працювала.
Фільм із Душечкою Мерилін дивилася дуже давно, ще у дитинстві. Зараз не передивляляся, більше працювала із текстом п′єси, щоб нічого не копіювати. От і вийшло дуже забавне напівміфічне створіння. Наївне, трохи кумедне, довірливе. Їй постійно розбивають серце, а вона продовжує чекати зустрічі із справжнім коханням знов і знов.
У мене самої був такий досвід. Повірте,коли розбивається серце, стає дуже боляче.
— Чому ж вчить нас саме ваша Душечка?
— Вірити в себе, бути доброю, красивою, бажаною, коханою і прагнути до здійснення своєї мрій.
Роль спокусливої Дафни дісталася Олексію Маковозу. В нього я теж спитала, чи дивився він голівудівський фільм.
— Спеціально не дивився, щоб не наслідувати.
— Що вважаєте головним для свого героя?
— Він в усьому підкоряється Джозефіні.
— Найголовніша родзинка у вашому образі?
— От в мене дуже ноги сверблять у колготках. Взагалі у вас якісь дивовижні питання…
І я відчепилася від людини.
А звернулася до Олега Тодики, що грає незрівнянну Джозефіну.
— Як ставитися до цієї ролі, не відчуваєте дискомфорту?
— Ставлюся дуже добре і ніякого дискомфорту не відчуваю.
— Чим ваш герой відрізняється від кіношного образу?
— Він більш сучасний, сміливий, здатний йти на конфлікт із другом, із гангстерами заради кохання. В чомусь він справжній лицар!
Ті коротенькі інтерв′ю актори дали мені вже після вистави, коли фотографувалися для Тік-Току за лаштунками. В цей час сцену прибирала мініатюрна жіночка на ім′я Людмила. З′ясувалося, що вона вже сорок років працює у нашому театрі. Коли я подякувала їй за те, що вона дбає про порядок на сцені, відповідь її була короткою, але чудовою: «Ми стараємось!».
Цей вислів можна сміливо робити епіграфом до всієї вистави. Художники постаралися і дуже дотепно вирішили питання із сценографією: сценічний простір заповнюють чорно-білі силуети авто, гангстерів, потягів, яхт, і нічого! Глядач все сприймає пречудово.
Те ж стосується і костюмів, різноманітних, інколи із натяком на пародію. Відвертий регіт викливає невдаха-капітан у смугастому купальнику, Дафна із Джозефіною, які, до речі, мають дуже органічний вигляд у жіночому вбранні. Футболістам заважають гетри, а нашій Дафні – колготки, хоча артист ті моменти непогано обігрує.
Балетмейстер постарався і створив цікаві танцювальні композиції, артисти балету старанно їх виконали. А яку кумпарсіту утнули Дафна і мафіозі! Це просто треба бачити.
Стосовно музичного супроводу – постаралися оркестр і диригент В′ячеслав Тодика. Не знаю, як там у Каліфорнії, але наш диригент став активним учасником дії, відігравши свою роль із суто одеським шармом. Браво, маестро!
Вважаю, що мені поталанило потрапити на виставу із дуже вдячним глядачевим залом. Публіка чудово реагувала на все, що відбувалося на сцені. Сміх, аплодисменти, вигуки «браво!» не вщухали. Зізнаюся, що інколи ловила себе на думці: от зараз як покритикую! І стосовно режисури в мене виникли питання, і стосовно хореографії, і далі за списком. Але бачила, чула реакцію залу, тому заспокоювалася,казала собі: сиди, дивися, радій з усіма.
У фіналі зал вітав акторів стоячи, із квітами, гучними аплодисментами і схвальними вигуками.
На вулиці після вистави нас зустрів дощ. Я стояла на зупинці під парасолькою, а з велетенського муралу на цегляній стіні у бік нашого театру уважно дивився «король джазу» Олександр Цфасман.
Символічно,чи не так?
Галина СОЛОВЙОВА, фото з сайту театру
Для зацікавлених.
Романтичну комедію «Джаз та дівчата» можна побачити 15, 21 та 29 червня.
Довідки за телефоном: 764-38-17 (телефон каси, працює в понеділок з 11.00 до 16.00, з середи по суботу з 11.00 до 18.00, в неділю з 10.00 до 17.00, перерва з 13.00 до 14.00, вівторок – вихідний), 764-40-72.