Україна та Японія підписали безпекову угоду на 10 років, у рамках якої лише у 2024 році японський уряд виділить $4,5 млрд.
Про це глава Української держави повідомив у соцмережі Х, передає Укрінформ.
«Щойно на саміті G7 разом із Прем’єр-міністром Японії Фуміо Кішідою підписали безпекову угоду між нашими державами. Унікальний документ з однією із найбільш економічно й технологічно розвинутих країн світу», – розповів Зеленський.
За його словами, впродовж 2024 року Японія надасть Україні 4,5 млрд дол. та підтримуватиме її протягом усього 10-річного строку дії угоди.
«Допомога у сфері безпеки та оборони, співпраця в гуманітарній, технічній і фінансовій сферах, спільна робота заради реалізації пунктів Формули миру, санкцій проти агресора та притягнення його до відповідальності – це також закріплює підписана сьогодні угода. Цінуємо те, що Японія працюватиме з Україною й заради відбудови та відновлення»,– відзначив глава Української держави.
На його думку, для Японії такий тип угоди й такий рівень підтримки є проривними.
«Ми бачимо це і дякуємо за таку солідарністьЯпонії з нашою країною та людьми, за все, що ви робите, щоб захистити життя та міжнародне право», – додав Зеленський.
Як повідомлялося, до цього Україна уклала вже 15 двосторонніх безпекових угод. Ці угоди підписані на виконання положень Спільної декларації G7, ухваленої у Вільнюсі 12 липня торік.
Укрінформ наводить повний текст угоди з посиланням на сайт глави держави.
https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/3874615-ukraina-pidpisala-bezpekovu-ugodu-z-aponieu-aka-peredbacae-45-milarda-dopomogi.html
Що передбачає безпекова угода з Японією
Глава української держави повідомив, що безпекова угода з Японією передбачає:
- допомогу у сфері безпеки та оборони;
- співпрацю в гуманітарній, технічній і фінансовій сферах;
- спільну роботу заради реалізації пунктів Формули миру;
- санкції проти Росії та притягнення її до відповідальності.
Примітно, що у тексті самої угоди, яка була опублікована на сайті Офісу президента України, зазначається, що ця угода не перешкоджає Україні прямувати до свого майбутнього членства у євроатлантичній спільноті.
Крім того, дія цієї угоди може бути припинена будь-яким учасником у будь-який час шляхом письмового повідомлення про свій намір припинити дію угоди іншому учаснику. У такому випадку, дія цієї угоди припиняється через шість місяців з дати отримання відповідного повідомлення.
Також в угоді зазначені інші сфери, на які поширюється безпекова угода, а саме:
- кібербезпека;
- протидія іноземним інформаційним маніпуляціям та втручанню;
- боротьба із серйозною та організованою злочинністю;
- порядок на морі;
- промислове співробітництво;
- протидія хімічним, біологічним, радіологічним та ядерним (CBRN) загрозам.
fakty.com.ua/ua/ukraine/20240613-ukrayina-ta-yaponiya-pidpysaly-bezpekovu-ugodu-shho-vona-peredbachaye/