26 березня в Україні святкують День Національної гвардії. Професійне свято особливого військового формування, до якого відносяться бригади та полки оперативного призначення і охорони громадського призначення, а також полки охорони важливих державних об’єктів тощо.
Свято було створене президентом України Петром Порошенком 18 березня 2015 року. Головна мета цього дня полягає у вшануванні великого значення Національної гвардії України в обороні державних кордонів, захисту інтересів громадян нашої країни.
Також 26 березня День хворих на епілепсію (Фіолетовий день). Подія була створена за ініціативи звичайної дев’ятерічної дівчинки Кессіді Меган, яка хворіє на епілепсію. Сталося це 2008 року. Кессіді дуже хотіла показати людям, що існує чимало міфів про цю хворобу. Вона прикріпила до свого одягу фіолетову стрічку, яка відтоді стала символом події. Епілепсією є група хронічних неврологічних захворювань, характерною ознакою яких є судомні напади.
Церковне свято 26 березня / Фото: Unsplash
26 березня, в православному календарі Собор архангела Гавриїла. Собор Архангела Гавриїла є важливим святом у православній церкві, воно припадає двічі на рік: 26 березня (після дня Благовіщення) та 13 липня. Архангел Гавриїл відомий як посланець Божий, який приніс новину Ганні про те, що вона стане матір’ю Богородиці Марії, а також сповістив пророка Данила про долю єврейського народу.
Цього дня християни згадують всі благодіяння архангела і моляться до нього, просячи захисту та благословіння від Бога.
Існують також народні традиції та прикмети, пов’язані з цим святом. Наприклад, вважається, що якщо в день собору Гавриїла гудуть труби, то це душі померлих родичів спускаються на землю. Є й заборони, такі як не змітати крихти зі столу, щоб не втратити благополуччя і достаток.
Архангел Гавриїл також є символом віри, надії та любові до Бога, і його вшановують за служіння Божественній всемогутності.
Народні прикмети і традиції на 26 березня
Яка погода 26 березня, така вона буде наприкінці вересня / Фото: Pexels
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: погода цього дня вкаже, якою вона буде наприкінці вересня;
- на зорі сонце біле і ясне — більше не буде снігу;
- заморозки — до холодної і затяжної весни;
- на даху лежить сніг — він ще буде лежати 30 днів;
- зазеленіла черемха — пора садити картоплю.
- На дахах все ще лежить сніг — він там лежатиме 30 днів.
- Сильно дощить — чекайте на грибне літо.
- До якого боку тварини лягають спиною, звідти буде дути вітер.
Що не можна робити
Вважалося, що цього дня не можна викидати їжу зі столу. Інакше зовсім скоро прийде голод.
Залишки змітали і віддавали домашнім тваринам.
Не можна обговорювати гроші, тому що накличеш на себе невдачі і бідність.
Що можна робити
Наші пращури вірили, що це свято потрібно зустріти у новому та чистому одязі, щоб до людини не «липнули» хвороби і нещастя.
Незаміжні дівчата обов’язково плели косу — щоб їм трапився вірний чоловік.
Як назвати дитину, яка народилася 26 березня
Іменини: Степан, Гавриїл, Василь, Ганна, Алла, Парасковія, Лариса.
Талісманом людини, народженої 26 березня, є онікс. Є різновидом смугастого халцедону. Здавна вірили, що онікс заохочує мислення, розсудливість. Також існувала думка, що прикраси з цим каменем допомагають захиститися від негативної енергії.
https://tsn.ua/other/26-bereznya-yake-cerkovne-svyato-yak-pravilno-vshanuvati-arhangela-gavriyila-schob-ne-naklikati-bidi-2537671.html
https://tsn.ua/other/yake-26-bereznya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2537569.html