На сайті Представництва ЄС в Україні опублікована спільна заява Президента Європейської Ради, Президента Європейської Комісії та Президента Європейського Парламенту з приводу другої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну.
«Сьогодні минає трагічна річниця початку повномасштабної агресивної війни Росії проти України, що є грубим порушенням міжнародного права та Статуту ООН. Два роки насильства, жорстокості, терору та руйнувань. Ми ніколи не забудемо перший шок від нападу, жах подій у Бородянці, Бучі, Маріуполі.
Проте, незважаючи на всі звірства і страждання, що тривають по всій країні, Україна стоїть непохитно. Героїчний український народ демонструє стійкість і рішучість у захисті своєї Батьківщини та боротьбі за свою свободу і наші спільні європейські цінності.
Європейський Союз завжди підтримуватиме незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Незаконна анексія Криму та Севастополя 10 років тому стала початком тривалої агресії Росії проти України.
Росія та її керівництво несуть повну відповідальність за цю війну та її глобальні наслідки, а також за скоєні тяжкі злочини. Ми, як і раніше, сповнені рішучості притягнути їх до відповідальності, в тому числі за злочин агресії.
Щодня Україна стикається з постійними жорстокими і невибірковими атаками агресора. Як ніколи раніше, ми залишаємося єдиними і вірними нашій обіцянці підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. Заради народу України, заради миру і безпеки в Європі та міжнародного порядку, заснованого на правилах.
Європейський Союз продовжуватиме свою потужну і непохитну політичну, військову, фінансову, економічну, дипломатичну та гуманітарну підтримку, щоб допомогти Україні захистити себе, захистити свій народ, свої міста та критично важливу інфраструктуру, відновити свою територіальну цілісність, повернути тисячі депортованих дітей і покласти край війні.
Європейський Союз вирішив розпочати переговори про вступ з Україною і допоможе їй на шляху до членства в ЄС. Майбутнє України — в Європейському Союзі. Європейський Союз продовжить надавати Україні регулярну та передбачувану фінансову підтримку. Пакет фінансової допомоги у розмірі 50 мільярдів євро на 2024-2027 роки допоможе Україні задовольнити свої нагальні потреби, відновити економіку та суспільство, модернізувати свої інституції та зміцнити демократію та верховенство права.
Ми продовжимо задовольняти нагальні військові та оборонні потреби України, включаючи постачання терміново необхідних боєприпасів та ракет. Ми вжили безпрецедентних заходів на рівні ЄС для нарощування виробництва європейської оборонної промисловості, і ми продовжимо збільшувати потужності, що дозволить нам посилити нашу військову підтримку і співпрацю з Україною, одночасно зміцнюючи нашу обороноздатність і європейський суверенітет. Ми також працюємо над майбутніми зобов’язаннями у сфері безпеки, які допоможуть Україні захистити себе, протистояти спробам дестабілізації і стримувати акти агресії в майбутньому*.
Росія та її лідери заплатять дедалі більшу ціну за свої дії. Разом з партнерами ми запровадили безпрецедентні санкції проти Росії та тих, хто причетний до війни, і залишаємося готовими посилити тиск на Росію, щоб обмежити її здатність вести війну. Ми також зробили перші конкретні кроки для спрямування надзвичайних доходів від російських іммобілізованих активів на підтримку України. Ми продовжимо наші цілеспрямовані дії для подальшої ізоляції Росії на міжнародних форумах.
Ми підтримуємо Мирну формулу України щодо справедливого, всеосяжного і тривалого миру, заснованого на принципах Статуту ООН і міжнародного права, а також усі зусилля, спрямовані на проведення Глобального мирного саміту за якнайширшої міжнародної підтримки.
Сьогодні наші прапори майорітимуть пліч-о-пліч як символ нашої солідарності, відданості та рішучості».
* Військова підтримка і зобов’язання у сфері безпеки будуть надаватися на основі повної поваги до політики безпеки і оборони окремих держав-членів і з урахуванням інтересів безпеки і оборони всіх держав-членів.