“Допуск журналістів до будівлі Верховної Ради України, завчасна публікація списку законопроєктів, які плануються до розгляду, забезпечать українців суспільно важливою інформацією. Так само важливо, щоб представники громадянського суспільства мали змогу долучатися до засідань парламентських комітетів, висловлювати позиції щодо зареєстрованих законопроєктів та ініціатив, які мають бути розроблені”, – про це йдеться у заяві, підписаній багатьма медіа, журналістами та правозахисними громадськими організаціями.
В ній міститься заклик повернутися до забезпечення принципів відкритості Верховної ради, а саме забезпечити можливість присутності журналістів під час засідань Верховної Ради та спілкування із народними депутатами в кулуарах парламенту; завчасно оприлюднювати порядки денні засідань Верховної Ради; сприяти і підтримувати залучення організацій громадянського суспільства до засідань комітетів Верховної Ради.
“Відсутність доступу журналістів до Верховної Ради шкодить демократії, – наголошують підписанти. – Який сенс говорити про небезпеку від присутності медіа в залі парламенту, коли про хід і результати розгляду законопроєктів суспільство дізнається із прямих трансляцій народних депутатів у соціальних мережах? До того ж парламент – надто велика за кількістю залучених людей структура, щоб його засідання проходили непомітно. Відтак замість продовження існуючої ситуації недопуску журналістів до будівлі парламенту варто обговорювати заходи безпеки, наприклад, підготовку укриттів”.
Такі самі думки викликає закритий формат роботи влади на регіональному рівні.
Оригінал статті — на сайті Українського кризового медіа-центру: https://uacrisis.org/uk/parlament-maye-buty-vidkrytym-dlya-zhurnalistiv-zayava