З 1 лютого поточного року соціальні виплати автоматично продовжать тим переселенцям, чий дохід на одного члена сім’ї не перевищує 9 444 гривні і які зареєструвалися з 1 серпня 2023-го. Торік в уряді зазначали, що бюджет Мінсоцполітики є одним з найбільших і поступається розміром лише бюджету на оборону країни.
За словами Жолнович, запропоновані міністерством зміни суттєво пом’якшують чинні критерії. Однією з причин такої пропозиції стало усвідомлення складності життя переселенців, зокрема, доступу дітей до освіти.
“Особливо в тих районах, де вони найбільше проживають, – Запоріжжя, Миколаїв, немає навчання очного. Якщо його немає, то один з членів домогосподарства залучений у вихованні дітей, і це критерій, який ми врахували, тому, наприклад, з родини, де чотири особи – один буде зобов’язаний працювати, а мама чи батько за вибором, якщо є діти, зможе доглядати й декларувати догляд”, – каже посадовиця.
Як показували соціологічні дослідження до початку повномасштабного вторгнення росіян, здебільшого доглядом за дітьми в українських сім’ях займаються жінки.
Жолнович пообіцяла, що виплати на проживання точно подовжать переселенцям-пенсіонерам, а також людям з інвалідністю.
Нагадаємо, що в уряді переконують, що знайдуть гроші на соцдопомогу та пенсії, якщо їх не дадуть партнери.
Фото: missioneurasia.org