ДЕНЬ 642-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 642 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 34 дні.
27 листопада в Україні святкують День заснування Національної Академії Наук. Засновником НАНУ став гетьман Іван Скоропадський.
А саме створення відбулося 1918 року під час установчих зборів. Першим президентом Національної Академії Наук України став вчений-геолог та геохімік Вернадський. За часів Другої світової війни тут успішно проводили роботи з ядерними реакціями, технологіями автоматичного зварювання корпусів артилерійських систем тощо.
Також 27 листопада Кіберпонеділок. Настає кожного року після Чорної п’ятниці. Цей день є періодом шалених знижок, але вже в Інтернет-магазинах.
Найбільш популярним він є в США, хоча останні роки і українські інтернет-магазини намагаються активно приєднатися до розпродажу. Свято було засноване 28 листопада 2005 року за ініціативи продавців, які помітили, що люди повертаються у понеділок в офіси після Чорної п’ятниці і продовжують купувати товари вже в Інтернет-магазинах.
Як назвати дитину, яка народилася 27 листопада
Іменини: Олексій, Андрій, Борис, Василь, Володимир, Всеволод, Гаврило, Дмитро, Іван, Микола, Роман, Сергій, Федір, Яків.
Талісманом людини, народженої 27 листопада є рубін. Здавна цей камінь вважався символом влади та могутності. Це також один з чотирьох дорогоцінних каменів. А ще рубін вважали символом палкого кохання.
В цей день народилися:
Виросла в горах, важила 44 кг і дружила з Лесею Українкою
- 1863 рік — українська письменниця, активна діячка жіночого руху Буковини Ольга Кобилянська;
- 1926 рік — український письменник-фантаст, філософ, громадський діяч, автор понад 20 романів і повістей Олесь Бердник;
- 1977 рік — українська біатлоністка, призерка п’яти чемпіонатів світу Оксана Хвостенко.
Пам’ятні дати 27 листопада
- 1095 рік — Папа Римський Урбан II на соборі в Клермоні проголосив Перший хрестовий похід;
- 1620 рік — Пілігрими висаджуються в Америці;
- 1893 рік — у Львові відбувається прем’єра п’єси Іван Франка “Украдене щастя”, постановку здійснив Кость Підвисоцький, який і виконав роль Миколи Задорожного;
- 1895 рік — Альфред Нобель підписує свій заповіт, за яким його майно поступає до фонду Нобелівської премії;
- 1897 рік — вводять в експлуатацію Єнакієвський металургійний завод — одне з найстаріших металургійних підприємств України;
- 1918 рік — відбуваються перші установчі спільні збори Української Академії Наук, на яких президентом Академії було обрано В. Вернадського, секретарем — А.Кримського;
- 1937 рік — у віці 73 років “народний патріарх” митрополит Василь (Липківський) розстріляний за вироком “трійки” НКВС;
- 1943 рік — битва підрозділів УПА з 2 дивізіями вермахту у Чорному лісі;
- 1952 рік — у свій перший рейс вирушає львівський тролейбус;
- 1992 рік — у Відні пожежа охоплюєпалац Гофбург;
- 2004 – Верховна Рада України на позачерговому засіданні визнала результати повторного голосування на виборах Президента 21.11.2004 такими, що не відображають повною мірою волевиявлення народу і є недійсними. За ухвалення такого рішення проголосувало 323 депутати.
Церковне свято. 27 листопада в церковному календарі – день пам’яті святого Романа. Він був глибоко набожною та благочестивою людиною. Роздавши майже все своє майно, півжиття прожив в сирійській пустелі, де харчувався водою та хлібом. За це Бог нагородив його даром зцілення.