У великий прокат виходять чи не найочікуваніші фільми літа. Це біографічна драма про Роберта Оппенгеймера та романтична комедія про найпопулярнішу ляльку всіх часів. І фільм про «батька атомної бомби» у перший день показів мав вдвічі меншу популяпність, ніж лялькова комедія.
Та під час прем’єри фільму Крістофера Нолана «Оппенгаймер» увесь акторський склад пішов зі сцени одразу після фотографування на знак протесту проти нових трендів кіноіндустрії: стрімінгові платформи. Це перший масовий мітинг спілки акторів після того, як його очолив ще тоді актор, а в майбутньому Президент Рональд Рейган у 60-х.
Навіть якщо не брати до уваги розповсюдженого піратства у кіноіндустрії [перегляд фільмів безплатно онлайн та без реєстрації], то справи у кіноіндустрії не такі вже й хороші. Річ у тім, що вибух популярності стрімінгових сервісів, таких як Netflix, Disney+, WarnerBros & Discovery та Amazon Prime, призвів до зростання їхньої частки на ринку кіно. А умови роботи у таких роботодавців досить специфічні, адже їхній продукт може подивитися буквально будь-хто за досить низьку ціну.
Таким чином, стрімінгові платформи пропонують акторам фіксовані контракти. Відповідно, знімаючись в неуспішному фільмі, актори залишаються в кращій ситуації ніж раніше, однак дуже популярна стрічка не принесе їм майже жодного надприбутку. Така структура бізнесу стрімінгових платформ досить сильно впливає на якість сьогоднішніх стрічок.
Актори та сценаристи вимагають повернення винагороди, базованої на успіху, а не на присутності. Тому специфіка стрімінгових платформ є скоріше негативним явищем як для «продавців» фільмів, так і для їхніх «споживачів». Адже вони споживають масовий та не дуже якісний контент, навіть якщо й дешевше.
Тобто, маємо схожі тенденції у політичному житті світу та на екрані.
Потрібно зрозуміти, що розвиток переживають завжди пріоритетні на сьогодні галузі. Це може бути погано або добре для суспільства, але це потрібно сприймати як факт.
Як зробити так, щоб економіка розвивалася в правильному для суспільства напрямку – це вже тема для інших дебатів.
Представники марксівських теорій намагалися зіграти на недоліках капіталізму саме в цій темі, однак їхні пропозиції призводять до ще гірших наслідків, – пише канал Останній капіталіст.