Церковне свято 2 квітня: яким святим молитися, прикмети і заборони дня

666
VIEWS

У п’яту неділю Великого посту, 2 квітня, православні віруючі відзначають важливе церковне свято – пам’ять преподобної Марії Єгипетської, однієї з найбільш шанованих святих у християнстві.

Також сьогодні день пам’яті мучениці Фотини Самарянині, яка напоїла Ісуса водою з колодязя.

https://images.unian.net/photos/2023_03/1678713637-5253.png?r=523380

pixabay.com

Сьогодні відзначається народне свято 2 квітня 2023 – Фотинія Криничниця.

Церковне свято 2 квітня – день пам’яті Марії Єгипетської

Марія народилася Єгипті, в середині V століття. Коли їй було 12 років, вона пішла з дому і стала блудницею. Так, в розпусті й гріху, жила 17 років, поки разом з групою паломників не потрапила в Єрусалим. Там вона спробувала зайти в храм Гробу Господнього, але невідома сила не пустила її.

Тоді Марія почала молитися перед іконою Богородиці в притворі храму і змогла зайти до церкви. Коли вийшла, то почула голос: “Якщо перейдеш за Йордан, то знайдеш блаженний спокій”.

https://ukrainians.today/wp-content/uploads/2019/04/maria-e1555177935656-1280x720.jpg

ukrainians.today/

Марія прийняла причастя, перейшла Йордан і оселилася в пустелі, де в повній самоті й молитві провела 47 років.

Перші 17 років її переслідували пристрасті і спогади про минуле життя, але свята зуміла впоратися з ними. Єдиним, хто бачив Марію, був ієромонах Зосима – він пішов у пустелю для посту і молитви і зустрів її там. Марія попросила прийти через рік і причастити її на іншому березі Йордану.

Коли Зосима прийшов через рік, то побачив святу на протилежному березі – вона пішла до ієромонаха по воді, як по суші, причастилася і таким же чином повернулася назад в пустелю. Коли Зосима повернувся ще через рік, то знайшов тіло преподобної і напис, що просив її поховати. Ієромонах велів левові вирити могилу і виконав волю.

Марія Єгипетська вважається покровителькою жінок, що каються.

Молитва

О, велика Христова угодниця, преподобна мати Маріє! Почуй нас грішних (імена), визволи нас, преподобна Мати, від пристpaстей, що воюють на душі нашій, від усякої печалі і находящої напасті, від раптової смepті і від всякого зла. В годину ж розлучення душі і тіла віджени, свята угодниця, усяку лукаву думку і лукавих біcів, та нехай прийме дyші наші з миром в місце світле Христос, Господь Бог наш, який є порятунком душ наших. Йому ж належить всяка слава, честь і поклоніння з Отцем і Святим духом, на віки віків. Амінь (/radiotrek.rv.ua/news/svyato-mariyi-iegipetskoyi-pro-shcho-molitis-cogo-dnya_286865.html)

Церковне свято 2 квітня – день пам’яті мучениці Фотини Самарянині

https://glavcom.ua/img/forall/users/79/7943/_2021-04-01_203704.png

Фотина (Світлана) народилася і жила в Самарії (зараз це історична область Ізраїлю). В Євангелії про неї розповідають як про жінку, до якої звернувся Ісус і попросив попити води з колодязя Якова.

У розмові з Фотіною Ісус сказав їй: “Той, хто п’є воду цю, зажадає знову, а хто буде пити воду, яку Я дам йому, той не буде жадати довіку; але вода, яку Я дам йому, стане в ньому джерелом води, що тече в життя вічне”. Після Спаситель розповів жінці, що він – Месія.

Фотіна повернулася в селище і розповіла, що зустріла Христа і увірувала в нього.

Після цього вона стала проповідувати благу звістку, сини її теж стали християнами і, навіть будучи на високих посадах, поширювали віру. За це їх судили, піддали тортурам і кинули в темницю.

Фотіна ж постала перед судом за те, що навернула у віру дочку імператора і її служниць. Святу та інших християнок хотіли спалити, але вогонь не приніс їм ніякої шкоди.

Тоді мучениць катували і теж кинули в темницю з отруйними зміями – але і там вони вижили. Через три роки всіх мучениць і синів Фотіни стратили.

Прикмети на 2 квітня

https://images.unian.net/photos/2023_04/1680331831-1772.jpg?r=945042

Прикмети цього дня говорили про погоду, яка буде далі:

  • якщо сьогодні дощ – восени буде багато грибів;
  • небо зоряне в цей день – тепло прийде нескоро;
  • хмари йдуть проти вітру – чекай швидкі опади;
  • багато талої води – в травні буде багато трави.

Також 2 квітня спостерігали за птахами: якщо вони в’ють гнізда на сонячній стороні, то літо буде холодним. 

Що можна робити 2 квітня

У цей день особливо шанували колодязну воду – вважалося, що вона стає цілющою.

Свіжою водою обов’язково вмивалися, щоб вилікуватися від недуг, а також поливали город і окропляли дім, позбавляючись від хвороб і привертаючи удачу.

Що сьогодні не можна робити

Сьогодні не можна готувати на вчорашній воді – покинуть сили.

Заборонено давати свіжу воду чужим людям – тільки вчорашню.

Також не варто лаятися і злословити – триває Великий піст.

https://www.unian.ua/lite/holidays/2-kvitnya-yake-cerkovne-svyato-za-pravoslavnim-kalendarem-12201024.html

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Related Posts

Next Post

Публікації

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua