Михайло-Лукашівська територіальна громада розташована недалеко від лінії фронту. Але вже зараз тут розмірковують про відновлення території після нашої Перемоги. Підвалинами економічного розвитку вважають туристично-рекреаційний потенціал території та залучення інвестицій. Тому й розробили інвестиційний паспорт громади, куди увійшли огляд ресурсів громади та пропозиції для підприємців.
Попередньо робоча група Михайло-Лукашівської громади взяла участь у навчально-практичних заходах, які відбулися на базі регіонального офісу «U-LEAD з Європою»* у Запорізькій області (загалом впродовж вересня-грудня 2022 року експерти U-LEAD надали підтримку 87 громадам у розробці інвестиційних паспортів). Координували цю діяльність експерт «U-LEAD з Європою» Микола Дурман та команда регіонального офісу у Запорізькій області.
Які ж ідеї громада вважає найбільш перспективними? Це проєкти створення пансіонату для літніх людей, модернізації приміщення колишнього будинку культури у готельно-ресторанний комплекс та облаштування місць для відпочинку та риболовлі на березі озера.
Під пансіонат громада пропонує використати комплекс приміщень колишньої лікарні та земельну ділянку. В області живе понад 150 тисяч пенсіонерів, а приватних закладів для відпочинку, лікування та перебування літніх людей бракує. Тому перспективність цієї бізнес-ідеї очевидна.
Готельно-ресторанний комплекс пропонується розмістити у приміщенні клубу, який знаходиться в центрі села Михайло-Лукашове. Заклад буде користуватися попитом, бо громада знаходиться на перетині важливих транспортних вузлів, через неї проходить дводенний туристичний маршрут “Перлини степової України”, а в радіусі понад 50 км подібних закладів немає.
До складу Михайло-Лукашівської громади входить село Геленджик, де розміщений культурно-туристичний комплекс «Етносело». Саме поблизу цього привабливого куточка інвесторам пропонують створити місце для відпочинку та риболовлі на березі озера.
У інвестиційному паспорті є також інформація про інші земельні ділянки та об’єкти, які пропонуються під бізнес-проєкти.
“Ми підготували цей документ спільно з експертами U-LEAD. Крок за кроком провели інвентаризацію ресурсів та можливостей нашої території. Потім презентували його місцевим підприємцям та громаді. І відчуваємо, що і місцевий бізнес зацікавився пропозиціями. Але розуміємо, що всі ідеї зможемо реалізувати після Перемоги. Навряд чи зараз до нас в громаду прийдуть інвестори, але ми готові до співпраці і вже маємо плани відновлення”, – каже голова Михайло-Лукашівської громади Олена Байдукова.
Фото надані регіональним офісом «U-LEAD з Європою» у Запорізькій області
*Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.
Матеріал підготовлено в рамках проєкту “Слово правди – наша зброя”