ДЕНЬ 288 РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 288 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року залишилося 23 дні.
8 грудня Всесвітній день клімату. Його запровадили з ініціативи кількох екологічних асоціацій Бельгії та Франції. Заходи носять щорічний характер.
Клімат часто порівнюють з погодою, але, насправді, між цими поняттями є різниця. Погода змінюється щодня : часом іде дощ, світить сонце, падає сніг. А клімат – це характер погодних умов протягом тривалого періоду для значної території.
За всю історію існування нашої планети клімат на її поверхні змінювався безліч разів. Вченим відомо про 7 льодовикових періодів, після яких наступало глобальне потепління, що залишило свій відбиток у житті нашої планети. Дотепер археологи знаходять кістки мамонтів, динозаврів навіть на теренах України. Між першими змінами клімату проходили мільйони років, а зараз, з розвитком новітніх технологій, все частіше відбуваються не просто зміни клімату, а кліматичні кризи.
Кліматична криза – це надмірно стрімка зміна клімату через підвищення глобальної середньої температури. Щоб протидіяти кліматичній кризі, варто досягти вуглецевої нейтральності вже 2050 року та адаптуватися до змін клімату.
Причин зміни клімату є багато, проте однією з найголовніших є парниковий ефект, – це процес, за якого парникові гази затримують сонячну енергію на поверхні Землі та в атмосфері і перешкоджають її поверненню назад у космос. Парниковий ефект – абсолютно нормальне явище, але після промислової революції з середини 19 ст. через спалювання викопного палива, концентрація парникових газів в атмосфері почала різко зростати. Ще однією із причин зміни клімату є водяна пара. Вона перебуває в атмосфері лише декілька днів і дуже швидко реагує на температурні зміни. Чим тепліше стає, тим більше води випаровується і потрапляє в атмосферу. Таким чином вода посилює процес глобального потепління.
Глобальне потепління має великий вплив на нашу планету. Середня температура в арктичних регіонах Землі вже зросла на 2 градуси.
***
8 грудня – Міжнародний день художника, Всесвітній день клімату та День мандрівника у часі.
У Болгарії – День студента, у Румунії – День Конституції, у Фінляндії – День Яна Сібеліуса та фінської музики. У США – День брауні та Національний день кондитерських виробів.
День мандрівника у часі
День з’явився понад 20 років тому, а запровадили його справжні фанати фантастики. Святкування свята теж досить оригінальне – треба прикидатися людиною, яка щойно прибула з майбутнього чи минулого.
Міжнародний день художника
8 грудня відзначається Міжнародний день художника, заснований у 2007 році Міжнародною Асоціацією “Мистецтво народів світу”.
День художника – це свято не лише професіоналів і любителів живопису. Творчість зберігає в людині можливість радіти світові та любити його. Тому сьогоднішнє свято для всіх поціновувачів прекрасного.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 8 грудня
Які сьогодні іменини: Олександр, Клементій, Віктор, Петро, Василь, Іларіон, Іван, Кузьма, Климент, Павло, Микола, Семен, Фива, Серафім, Ярослав, Катерина.
Талісманом людей, народжених 8 грудня, є чароїт. Мінерал, який відрізняється глибоким фіолетовим кольором і шовковистим блиском.
Вважається, що чароїт допомагає створити спокій в людській душі, створює гармонію в сімейних стосунках, покращує настрій.
Цього дня народилися:
- 65 рік до нашої ери – давньоримський поет “золотого віку” римської літератури Горацій;
- 1542 рік – королева Шотландії Марія Стюарт;
- 1626 рік – королева Швеції Христина Шведська;
- 1708 рік – імператор Священної Римської імперії Франц I;
- 1844 рік – французький художник, винахідник, популяризатор науки Еміль Рено;
- 1858 рік – український хірург Микола Волкович;
- 1876 рік – українська письменниця і актриса Марія Крушельницька;
- 1878 рік – український діяч, генерал-полковник Армії УНР Михайло Омелянович-Павленко;
- 1907 рік – український диригент, композитор Климентій Домінчен;
- 1912 рік – засновник і перший ректор Ужгородського університету Степан Добош;
- 1927 рік – український оперний співак Микола Манойло;
- 1943 рік – американський рок-музикант, фронтмен групи “The Doors” Джим Моррісон;
- 1978 рік – американський актор Ян Сомерхолдер;
- 1982 рік – реп-виконавиця, співачка Нікі Мінаж.
Ще цього дня:
1941 – США та Велика Британія оголосили війну Японії;
1942 – Іспанський диктатор Франциско Франко оголосив: “Світ обирає між комунізмом та фашизмом, і я обираю останнє”;
1963 – Розпочав свою роботу Український католицький університет імені святого Климента у Римі;
1980 – Кількома пострілами у спину 25-річний Марк Чепмен убив Джона Леннона, який увечері повертався з дружиною Йоко Оно додому. Вбивця навіть не намагався втекти з місця злочину;
1987 – У Вашингтоні генеральний секретар ЦК КПРС Михайло Горбачов і президент США Рональд Рейган підписали договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності;
1991 – Відбулася зустріч лідерів України, Білорусі та Російської Федерації у Біловезькій Пущі. Зустріч завершилася підписанням Біловезької угоди, що юридично підтверджує факт припинення існування СРСР як держави;
2004 – Верховна Рада України проголосувала за “великий пакет” – внесення змін до Конституції, внесення змін до Конституції щодо місцевого самоврядування, та закон “Про особливості застосування закону України “Про вибори Президента України” при переголосуванні повторного голосування у грудні 2004 року”.
2010 – Із другим запуском SpaceX Falcon 9 та першим – SpaceX Dragon, SpaceX стає першою приватною компанією, якій вдалося успішно запустити, вивести на орбіту та безпечно повернути космічний апарат;
2010 – Японський космічний апарат IKAROS із живленням від сонячного вітрила – пролітає повз планету Венера на відстані 80 000 км;
2013 – Під час мітингу на Євромайдані народними зусиллями на Бессарабці було демонтовано пам’ятник одному із засновників кривавого більшовицького терору – Леніну.
Церковне свято
8 грудня християни вшановують пам’ять святого Климента, який був одним із найближчих сподвижників апостола, пізніше очолив Римську церкву і був четвертим єпископом Рима.
А у католиків 8 грудня за релігійним календарем Свято Непорочного зачаття. Згідно з католицькою церквою, навіть, народившись з лона звичайних людей, Марія не увібрала в себе первородного гріха. А це означає, що вона не була здатна чинити гріха від дня свого народження.
Свято Богородиці було офіційно введено до списку церковних урочистостей Папою римським Сикстом IV у XV столітті. Догмат про чистоту та непорочність Діви Марії було закріплено у 1956 році Папою Пієм IX. Ця подія сталася саме 8 грудня.
Іменини: Марія, Лаврентій, Олександр, Василь, Віктор, Григорій, Іван, Іларіон, Климент, Павло, Петро, Симеон, Ярослав.
Джерела:
interfax.com.ua/news/general/877020.html
tsn.ua/ukrayina/yake-zavtra-svyato-vse-pro-8-grudnya
glavcom.ua/country/society/8-hrudnja