euronews.com пише, що “занепокоєння з приводу можливого витоку радіації на найбільшій атомній електростанції в Європі залишалося, оскільки українська влада заявила в суботу, що російські війська обстріляли райони на іншому березі річки, а Росія стверджувала, що український обстріл влучив у будівлю, де зберігається ядерне паливо”.
Мешканцям, які живуть поблизу Запорізької АЕС, українська влада роздавала таблетки йоду на випадок опромінення, яке може спричинити проблеми зі здоров’ям залежно від кількості радіації, яку людина отримає.
Велика частина занепокоєння зосереджена на системах охолодження ядерних реакторів заводу. Системи потребують електроенергії для роботи, і станція була тимчасово виведена з ладу в четвер через те, що, за словами чиновників, було пошкоджені лінії електропередачі, – повідомляє euronews.com.
Між тим, дивним чином звучить на цьому ресурсі подальша інформація, на яку немає жодної оцінки парадоксальності ситуації: “Російські війська зайняли комплекс атомної станції на початку шестимісячної війни в Україні, і українські робітники підтримували її роботу. Уряди України та Росії неодноразово звинувачували один одного в обстрілі комплексу та прилеглих територій, викликаючи побоювання щодо можливої катастрофи”.
Періодичні обстріли завдали шкоди інфраструктурі електростанції, повідомив в суботу український оператор атомної енергетики “Енергоатом”. “Існують ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, а також висока небезпека пожежі”, – йдеться в повідомленні.
В останніх суперечливих звітах про напади губернатор Дніпропетровської області України Валентин Резніченко заявив у суботу, що ракети «Град» і артилерійські снаряди влучили в міста Нікополь і Марганець, кожне з яких розташоване приблизно за десять кілометрів [шість миль] через річку Дніпро від заводу. ,
Але речник російського Міноборони Ігор Конашенков заявив, що українські війська обстріляли завод з Марганця. За його словами, за минулу добу на станцію влучило 17 українських снарядів, чотири з яких потрапили в дах будівлі, де зберігається ядерне паливо.
З огляду на обмеження на пересування журналістів і триваючі бої, перевірити жодну версію не вдалося, – .euronews.com.
Що побачить та констатує за таких умов місія МАГАТЕ, наразі важко прогнозувати.
Інеса АТАМАНЧУК за матеріалами відкритих Інтернет-джерел
Фото з сайту bbc.com