Как передает Укринформ, об этом сообщает пресс-служба Госкино.
Розпочалися зйомки українсько-німецького документального серіалу “Чорнобиль”
01.07.2021
В Україні розпочалися зйомки документального проєкту “Чорнобиль”. Серіал став переможцем 14 пітчингу Держкіно та знімається кінокомпанією “ММД ПРО” у копродукції з німецьким продакшном Looks Film.
“Чорнобиль” – документальний серіал, в якому йдеться не лише про трагедію, що сталась на Чорнобильській атомній електростанції, а й про події, які цьому передували. Творці глибоко занурилися в історію й у кожному епізоді покажуть різні етапи: зведення перших реакторів атомної електростанції і їхній запуск, розбудову перспективного міста Прип’ять, катастрофу і її наслідки для нашого теперішнього та майбутнього.
“Чорнобиль” виграв пітчинг Держкіно і логічно, що Агенція максимально вкладається у його створення. Адже саме такі проєкти – соціально важливі, ексклюзивні, з продуманим сценарієм і зняті за участі професіоналів, мають підіймати рівень кіновиробництва в Україні. І навіть більше – створювати імідж прогресивної та небайдужої України як на міжнародній арені, так і у нас вдома.
Про Чорнобиль уже знято чимало, але я вірю, що проєкт, який прагне показати максимально повну картину, розповісти про події під новим неочікуваним кутом, і над яким злагоджено працюють і творці, і держава, приречений на успіх.
Голова Державного агентства України з питань кіно Марина Кудерчук
У “Чорнобилі” зібрані унікальні свідчення безпосередніх учасників подій – людей, які жили утопічною ідеєю “міста майбутнього” і які бачили все на власні очі. Окрім того, у проєкті вперше будуть розкриті ексклюзивні архівні матеріали, інформація з яких замовчувалася роками.
Коли ми взялися за цей проєкт, я звідусіль чув лише одне запитання: у чому ж його унікальність? Так от, наш “Чорнобиль” – це не серіал про трагедію. Це стрічка, яка показує життя міста-мрії, розкриває передумови і причини трагедії, показує обличчя людей, які вірили в краще майбутнє і будували його, і які все втратили за один день. Наш проєкт – про зв’язок поколінь і зв’язок між подіями тих часів і майбутнім кожного з нас.
Продюсер Роман Мартиненко
Документальний серіал “Чорнобиль”, окрім комплексного підходу, має ще кілька козирів: команда проєкту вперше зніматиме ЧАЕС з води, а також зсередини реактора. Уперше відеоінтерв’ю дасть головний архітектор міста Прип’ять Марія Проценко. Свої історії розкажуть головний інженер ЧАЕС Микола Штейнберг, пожежний Петро Хміль, старший інженер управління на четвертому енергоблоці Олексій Бреус, підполковник ПВС Сергій Володін, партсекретар атомної електростанції Сергій Парашин, пілот Ігор Письменський та інші.
Над створенням проєкту працює українська команда на чолі з продюсером серіалу Романом Мартиненком (кінокомпанія “ММД ПРО”) і режисером Андрієм Алферовим. Німецька знімальна група продакшну Looks Film: продюсер Гуннар Дедіо, автори і сценаристи проєкту Дірк Шнайдер та Аріане Рікер. Ексклюзивний саундтрек, а також музичне оформлення до серіалу спеціально пише гурт ONUKA.
Чорнобиль давно перестав бути просто техногенною катастрофою, він став культурним феноменом. Рефлексуючи на тему цієї трагедії, ми й не помітили, як сильно збагатили не тільки національну культуру, а й світову. Створили нове життя після катастрофи. Цей серіал – ще одна спроба заглибитися в тему Чорнобиля, а через неї – в людську природу. Нашу з вами природу.
Режисер проєкту Андрій Алферов
Проєкт створюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно та німецького телеканалу ZDF . Зйомки документального українсько-німецького серіалу “Чорнобиль” триватимуть до кінця осені. Прем’єра проєкту в Україні запланована на весну 2022 року.
/usfa.gov.ua/press-center/rozpochalysya-zyomky-ukrainsko-nimeckogo-dokumentalnogo-serialu-chornobyl-i11453