ДЕНЬ 532-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 531 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 144 дні.
Міжнародний день корінних народів відзначається 9 серпня. 23 грудня 1994 року Резолюція Генеральної Асамблеї ООН № 49/214 затвердила щорічне його святкування.
Дата відзначається в усьому світі.
70 країн є місцем проживання 370 мільйонів людей, і в кожного своя мова і культура.
Мінкульт. www.youtube.com/watch?v=P9717HCSA90
В Україні корінними вважаються кримські татари, гагаузи, караїми, кримчаки та кримські греки.
У 1991 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 1992-й Міжнародним роком Колумба, що призвело до протестів і обурення жителів Америки, особливо корінного населення. Намагаючись погасити хвилювання, 1992 року Генасамблея оголосила про присвячення 1993 року Міжнародному дню корінних народів світу. Засідання робочої групи відбулося саме 9 серпня.
Також 9 серпня:
День пам’яті трагедії Нагасакі в Японії. Це одна з найтрагічніших подій в історії людства.
www.dilovamova.com
На завершальному етапі Другої світової війни (1945 року) Сполучені Штати Америки скинули на японське місто Нагасакі атомну бомбу. Трьома днями раніше відбулося бомбардування іншого японського міста Хіросіми. Ціна людських жертв та страждань була величезною. За оцінками, миттєво загинуло 70 тисяч людей, а ще більше померли впродовж наступних тижнів, місяців і років від отриманих поранень та променевої хвороби.
Міжнародний день коворкінгу. Явище коворкінгу дуже корисне для ефективності праці, тому це свято створене, щоб привернути до нього особливу увагу.
/celebratoday.com/uk/events/august/09
Поняття це відносно нове і означає сучасний спосіб організації роботи людей, які неприв’язані до певного місця чи часу. В часи розвитку фрилансу коворкінг особливо актуальний. Учасники руху організовують на обраній території своє трудове буття як колективний офіс. За необхідності вони можуть надавати один одному допомогу, спілкуватися, обмінюватися ідеями.
Всесвітній день каліграфії.
daytoday.ua/podiya
Щороку припадає на другу середу серпня. Каліграфією називають мистецтво в письмовій формі.
Сьогодні її використовують у різних дизайнерських концепціях для реклами чи просування бренду. Зокрема часто використовують і сучасні технології.
Сам термін “каліграфія” походить від грецьких слів, які означають “красиво” і “писати”. Вона включає в себе письмо і образотворче мистецтво, дозволяючи автору виразити себе через художнє відображення тектової інформації.
Всесвітній день книголюбів.
http://www.zvenlib.in.ua
Спочатку свято було неофіційним і ширилося лише територією США, однак дуже скоро зацікавленність в ньому зросла у всьому світі. Книжка проходить чималий шлях перед тим як потрапити на прилавок, а потім до наших рук. Спочатку існували написи на каменях, які змінилися на сувої зі шкіри, паперу і лише через багато століть книжка з’явилася у тому вигляді, який ми знаємо.
9 серпня День захисту лісу від пожежі в США, в Японії – День пам’яті жертв атомного удару в Нагасакі, у Сінгапурі – Національний день незалежності.
Іменини: Анфіса, Герман, Іван, Кирило, Климент, Костянтин, Наум, Микола, Пантелеймон, Платон, Сава.
Талісманом людини, народженої 9 серпня, є малахіт. Здавна цей камінь вважався виключно позитивним. Вірили, що малахіт захищає людину від душевних метань, психічних та фізичних хвороб.
Цього дня народилися:
- 1895 рік — український хірург, доктор медичних наук, професор, який здійснив першу у світі операцію з пересадки органу людині Юрій Вороний;
- 1938 рік — президент України (1994–2004) Леонід Кучма;
- 1973 рік — український співак учасник “Євробачення” Олександр Пономарьов.
Пам’ятні дати 9 серпня
- 1483 рік — відкривають Сікстинську капелу;
- 1570 рік — битва при Анеґава (Японія): союзні війська Оди і Токуґави розбивають коаліційні сили Адзаї і Асакура;
- 1620 рік — козацька флотилія Яцька Нероди рушає на Стамбул;
- 1803 рік — перша демонстрація пароплава, винайденого Робертом Фултоном;
- 1842 рік — демаркація кордону між Канадою і США (договір Вебстера — Ешбертона);
- 1848 рік — на Буковині скасовують кріпацтво;
- 1859 рік — американець Натан Еймс отримує патент на ескалатор;
- 1863 рік — в Японії спалахує інцидент Бункю;
- 1896 рік — розбивається німецький піонер авіації Отто Лілієнталь;
- 1910 рік — американець Алва Фішер отримує патент на електричну пральну машину;
- 1919 рік — Велика Британія оголошує протекторат над Персією;
- 1919 рік — Київська група Армії УНР, очолювана Юрієм Тютюнником, визволяє від більшовиків Жмеринку;
- 1940 рік — завершується будівництво залізниці Берлін—Багдад;
- 1942 рік — британська колоніальна адміністрація арештовує лідера індійського національно-визвольного руху Магатму Ґанді;
- 1944 рік — Вінстон Черчилль прибуває до Неаполя для зустрічі з лідером югославських партизанів Йосипом Броз Тіто;
- 1945 рік — вибух атомної бомби в Нагасакі;
- 1965 рік — Сингапур отримує незалежність від Малайзії;
- 1974 рік — на межі імпічменту і відсторонення від посади на тлі скандалу Вотергейт, Річард Ніксон стає першим (і на цей час єдиним), президентом Сполучених Штатів, що подає у відставку;
- 1990 рік — у Саудівську Аравію для воєнної операції вторгнення в Ірак починають прибувати американські війська.
Церковне свято
Православна церква вшановує пам’ять Пантелеймона Цілителя.
Цього дня відзначають пам’ять святого Пантелеймона, шанованого в лику великомученика. Пантолеон (таке ім’я він носив до хрещення) народився в 3 столітті в Нікомедії, в родині знатного язичника. В юності батько відправив його на навчання до знаменитого лікаря Євфросина, і незабаром Пантолеон сам став відомим лікарем.
Одного разу юнак познайомився з християнином Єрмолаєм (його вшановують днем раніше), і той почав розповідати йому про віру, а згодом охрестив з ім’ям Пантелеімон. Згідно з житієм, лікар щиро увірував у Христа, коли звернувся до нього з молитвою про порятунок дитини, вкушеної змією, і отримав допомогу. Після цього випадку Пантелеймон вирішив присвятити своє життя порятунку людей від хвороб – причому лікував усіх безоплатно.
Допомагав він і християнам, які перебували у в’язницях. Про це дізнався імператор Максиміан, який запропонував Пантелеймону спростувати донос і зректися віри. У відповідь святий запропонував знайти важкого хворого і влаштувати випробування: хто вилікує його (лікар-християнин або лікар-язичник), того віра й істинна. Суперечку виграв Пантелеймон, і багато язичників, побачивши це, навернулися в християнство.
Католицька церква – День Святої Терези Венедикта від Хреста, Покровительки Європи.
Джерела:
https://interfax.com.ua/news/general/927690.html
https://tsn.ua/other/yake-9-serpnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2385811.html