ДЕНЬ 620-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 620 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 56 днів.
День працівника соціальної сфери
У першу неділю листопада відзначають День працівника соціальної сфери України, встановлений Указом Президента країни № 374/99 від 13 квітня 1999 року.
Це професійне свято є свідченням високої оцінки державою ролі працівників, які щодня забезпечують реалізацію державної політики з питань соціального захисту, зайнятості, організації оплати та безпеки праці, трудових відносин.
5 листопада святкують Міжнародний день менеджерів-волонтерів.
В усьому світі шанують роботу цих спеціалістів, адже вони допомагають вирішувати серйозні питання для людства. Офіційно свято затвердили ще 1999 року за ініціативи американки Нен Готорн, яка допомогла створити комітет з вивчення доцільності святкування Міжнародного дня менеджерів-волонтерів. До 2005 року свято святкували у грудні, пізніше 1 листопада, але згодом дату перенесли на 5 листопада.
Всесвітній день поширення інформації про проблему цунамі встановлений резолюцією Генасамблеї ООН у грудні 2015 року за ініціативою представників Японії.
Ця країна, що розташована в сейсмонебезпечному регіоні, накопичила значний досвід попередження та ліквідації наслідків від цунамі.
Фото: Pexels
Засновуючи подібний день, ООН переслідувала кілька цілей.
Одна – підвищення обізнаності громадян і представників державних структур про особливості такого стихійного лиха, як цунамі. Інша – вироблення практичних кроків на шляху запобігання можливим руйнівним і згубним наслідкам від цього стихійного лиха. Цей напрям, пов’язаний з угодою про зменшення небезпеки від стихійних лих, став активно розвиватися в ООН 2005 року після страшного цунамі 2004 року.
Дата проведення Дня – 5 листопада – також була обрана з ініціативи японської делегації. Цей вибір пов’язаний з історією “Інамура-но-хі” про селянина, який 5 листопада 1854 року пожертвував своїм майном, щоб врятувати жителів свого села. Він підпалив свій урожай, попередивши про небезпеку жителів села, завдяки чому вони врятувалися. Після цунамі він взяв найактивнішу участь у відновленні села.
Як назвати дитину, яка народилася 5 листопада
Іменини: Гавриїл, Григорій, Тимофій.
Талісманом людини, народженої 5 листопада є змійовик. Досить популярний ювелірно-виробний декоративний камінь з незвичайним зовнішнім виглядом. Здавна змійовик використовували для лікування різних хвороб, зокрема, головного болю.
В цей день народилися:
- 1824 рік — український поет, представник українського романтизму Яків Щоголів;
- 1934 рік — українська кінорежисерка Кіра Муратова;
- 1952 рік — український футболіст і тренер Олег Блохін.
Пам’ятні дати 5 листопада
- 1605 рік — Порохова змова у Британії;
- 1913 рік — Велика Британія анексує Кіпр і разом з Французькою республікою оголошує війну Османській Імперії;
- 1916 рік — імператори Німеччини і Австро-Угорщини проголошують створення Королівства Польща;
- 1935 рік — випускають настільну гру “Монополія”;
- 1953 рік — у Києві офіційно відкривають міст імені Євгена Патона — першу в світі суцільно зварену конструкцію (зроблену лише за допомогою зварювання, без використання з’єднувальних матеріалів);
- 1963 рік — відкривають станції київського метрополітену “Політехнічний інститут” і “Шулявська”;
- 1964 рік — відкривають тролейбусний рух в Чернігові;
- 1965 рік — відкривають станції київського метрополітену “Гідропарк”, “Лівобережна” та “Дарниця”, а також електродепо “Дарниця“;
- 1968 рік — Василь Макух вчиняє на Хрещатику самоспалення на знак протесту проти колоніального становища Української РСР та окупації Чехословацької Соціалістичної Республіки;
- 1971 рік — відкривають станції київського метрополітену “Святошино”, “Нивки” і “Берестейська”;
- 2015 рік — в Україні започатковують Національну програму з попередження дорожньо-транспортного травматизму дітей та молоді Traffic Challenge.
Церковне свято
Святі Галактіон і Єпистимія були нареченим і нареченою. Жили вони в III столітті, за часів страшних гонінь на християн. Святий Галактіон народився у Фінікійському місті Емес. Батьки його – Клітофон і Левкіппія – були багатими і знатними людьми, довгий час не мали дітей. Багато золота віддали вони язичницьким жерцям, але це не приносило жодних плодів.
Хлопець виховувався в християнській вірі й здобув прекрасну освіту. Він міг би зробити блискучу кар’єру, але душа його завжди прагнула до чернечого життя, до усамітнення і молитви. Коли Галактіону було 24 роки, батько знайшов йому наречену – красиву і знатну дівчину на ім’я Єпистимія. Галактіон не перечив волі батька, але весілля відклали на деякий час. Галактіон часто відвідував свою наречену і навернув її в християнство, і сам таємно її хрестив. Разом із Єпистимією прийняв святе хрещення і її раб, на ім’я Євтолмій. Новонавернені вирішили, за прикладом Галактіона, присвятити себе чернечому життю. Вони покинули місто і вирушили на гору Публіон, де розташовувалися чоловічий і жіночий таємні монастирі. Кілька років вони проводили тут своє чернече життя в трудах, пості та молитвах.