ДЕНЬ 711-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 711 RUSSIAN AGRESSION
Всесвітній день боротьби проти раку, або Всесвітній день боротьби з раковими захворюваннями, відзначається 4 лютого, – це щорічний захід, організований Міжнародним протираковим союзом.
Рак виникає, коли в клітинах організму відбуваються певні зміни, що спричиняють аномальний і неконтрольований ріст клітин та утворення пухлини. Без правильного лікування пухлина збільшується і розростається по всьому організму. Порушення часто фатальні. У 2000 році на Всесвітньому саміті з боротьби проти раку, який проходив у Парижі, було вирішено оголосити 4 лютого Всесвітнім днем боротьби з раковими захворюваннями.
Міжнародний день людського братерства. 21 грудня 2020 року Генасамблея ООН ухвалила Резолюцію, згідно з якою було засновано нову пам’ятну дату – Міжнародний день людського братерства.
Щорічною датою святкування обрано 4 лютого, яка приурочена до підписання цього дня 2019 року під час зустрічі Папи римського Франциска II і Верховного імама Аль-Азхара Ахмада ат-Таєба документа, названого “Людське братерство в ім’я миру в усьому світі та спільного життя”.
День заснування мережі Фейсбук
Найбільшу соціальну мережу у світі, якою володіє компанія Meta Platforms (до 28 жовтня 2021 року – Facebook Inc.), заснував 4 лютого 2004 року Марк Цукерберг та його сусіди по кімнаті під час навчання в Гарвардському університеті – Едуардо Саверін, Дастін Московіц та Кріс Г’юз.
Як назвати дитину, яка народилася 4 лютого
Іменини: Микита, Микола, Миколай, Юрій, Іван, Кирило, Йосип, Аврам, Сидір, Георгій, Єгор, Ганна.
Талісманом людини, народженої 4 лютого є берил. Один з найкрасивіших мінералів на планеті. Існує чимало різновидів цього каменю. Здавна вірили, що берил несе любовну енергетику, а тому допомагає зміцнити зв’язки між закоханими.
В цей день народилися:
- 1885 рік — український і польський психолог Степан Балей;
- 1962 рік — інженер, громадський активіст, учасник Євромайдану, один із Героїв Небесної сотні, Герой України Василь Аксенин;
- 1981 рік — один із “кіборгів” Донецького аеропорту, Герой України Сергій Колодій.
Пам’ятні дати 4 лютого
- 960 рік — на престол сідає Чжао Куан’їнь, перший імператор китайської династії Сун;
- 1703 рік — в Едо 47 самураїв-ронінів вчиняють сепуку після сповненої ними помсти за смерть свого сюзерена;
- 1789 рік — у Філадельфії на засіданні виборщиків, які представляли 10 з 11-и штатів, що ратифікували конституцію США, одноголосно, 69-а голосами, обирають першого президента Сполучених Штатів Америки — ним стає Джордж Вашингтон;
- 1906 рік — департамент поліції Нью-Йорку постановляє використовувати відбитки пальців для ідентифікації злочинців;
- 1941 рік — отримано патент на тефлон;
- 1945 – У Лівадії (Крим) відкрилася Ялтинська конференція – дипломатична зустріч лідерів США, Великої Британії та СРСР з метою розв’язання питань закінчення Другої світової війни та післявоєнного устрою;
- 1948 рік — британська колонія Цейлон отримує незалежність у Співдружності націй;
- 1969 рік — Ясір Арафат очолює Організацію визволення Палестини;
- 1970 рік — засновують місто Прип’ять;
- 1971 рік — оголошують про банкрутство британської компанії “Роллс-Ройс”;
- 1992 рік — Уго Чавес вчиняє спробу державного перевороту у Венесуелі (стане президентом у 1999);
- 1998 рік — в обличчя Біла Гейтса в Брюсселі поцілюють тортом;
- 2004 рік — розпочинає роботу соціальна мережа Facebook. Її заснував студент Гарвардського університету Марк Цукерберг;
- 2005 рік — Верховна Рада України затверджує Юлію Тимошенко на посаді прем’єр-міністра України;
- 2021 рік — у Запоріжжі сталється пожежа у Запорізькій обласній клінічній інфекційній лікарні, внаслідок якої гине четверо людей, а ще двоє отримують поранення.
Церковне свято. Преподобний Миколай сповідник, ігумен Студійський, пам’ять якого вшановується цього дня, жив у 9 столітті. Під час жорстоких гонінь візантійського імператора Льва Вірменина на християн, преподобний Миколай розділив долю преподобного Феодора Студита: їх неодноразово запроторювали до в’язниць і всіляко катували. Однак вони продовжували ревно поширювати православ’я серед християн. За своє сповідницьке і подвижницьке життя Миколай отримав від Бога дар зцілень, який не вичерпався і після його кончини 868 року.