ДЕНЬ 641-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 641 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 35 днів.
26 листопада в Україні і світі святкують Міжнародний день Біблії. Ця книга в усі століття вважалася лідером за кількістю видань.
Християни вірять, що, читаючи рядки з Біблії, вони отримують відповіді на всі свої запитання.
Свято встановили 1940 року, коли група бізнесменів з Нью-Йорка запропонувала започаткувати біблійну організацію. В цей час у світі розквітав фашизм, йшла Друга світова війна. Новостворена організація поставила собі за мету відвернути від усіх цих жахів американців, зацікавити їх у читанні Біблії.
Всесвітній день оливкового дерева (World Olive Tree Day), що відзначається 26 листопада, відносно недавно з’явився в календарі міжнародних святкувань.
Схвалений ЮНЕСКО, цей день присвячений вшануванню оливкового дерева – символу мудрості, миру і процвітання, який має глибоке коріння у багатьох культурах і цивілізаціях Середземномор’я та за його межами. У резолюції ЮНЕСКО вказується, що дерево є загальною мистецькою темою, яка надихала поетів, письменників і художників протягом століть. У ньому згадується 6000-літня історія вирощування оливкових дерев у Середземномор’ї та той факт, що нині оливкове дерево вирощують у 56 країнах. 1
Міжнародний день чоботяра (International Shoemaker Day), що відзначається 26 листопада, – це день, присвячений вшануванню вікового ремесла майстрів, що створюють або ремонтують взуття.
Взуттєве ремесло – давня професія, яка розвивалася протягом тисячоліть.
Від зшитих вручну сандалій античності до сучасного високомодного взуття, ремесло шевця було невід’ємною частиною людської культури та суспільства. Цей день віддає данину поваги кваліфікованим ремісникам, відомим як шевці, які протягом століть ремонтують і виготовляють взуття. У світі масового виробництва взуття Міжнародний день чоботяра привертає увагу до кропіткої і творчої роботи цих майстрів і майстринь, підкреслюючи важливість їхньої професії в нашому повсякденному житті.
Також 26 листопада День боротьби з ожирінням. Це глобальний заклик до дій, щоб мати здорове та щасливе життя.
/fainemisto.tv/live/
В XXI столітті ожиріння стало однією з найважливіших глобальних проблем охорони здоров’я, яка часто призводить до хронічних станів та захворювань. Головною метою цього дня є обмін інформацією про профілактичні заходи і заохочення людей по всьому світі боротися з ожирінням.
Як назвати дитину, яка народилася 26 листопада
Іменини: Юрій, Георгій, Василь, Афанасій, Юліан, Михайло, Назар, Микола, Іван, Ілля.
Талісманом людини, народженої 26 листопада є яшма. Ювелірний камінь з матовим блиском. Здавна вірили, що яшма символізує гармонію та здоров’я. Тому камінь часто використовували для лікування різних хвороб (в залежності від кольору).
В цей день народилися:
- 1806 рік — український громадський діяч, поет, перекладач Пилип Морачевський (псевдонім — Хвилимон Галузенко);
- 1903 рік — український кінооператор Олексій Панкратьєв;
- 1975 рік — український гімнаст, бронзовий призер Олімпійських ігор Олег Косяк.
Пам’ятні дати 26 листопада
- 1890 рік — у місті Боржомі (Грузія) починається промисловий розлив однойменної мінеральної води;
- 1901 рік — у Львові студенти виступають з вимогою створити український університет;
- 1917 рік — у Києві на засіданні Генерального секретаріату затверджують статут “вільного козацтва”, ухвалюють створення комісії з охорони краю при Генеральному секретаріатові внутрішніх справ і демобілізаційний комітет;
- 1966 рік — у Бретані (Франція) президент Шарль де Голль урочисто відкриває першу у світі припливну електростанцію;
- 1968 рік — Сесія Генеральної Асамблеї ООН схвалює Конвенцію про незастосування терміну давності до воєнних злочинів і злочинів проти людства;
- 1970 рік — проходить рекордна злива в Баро, Гваделупа (38.10 мм за 1 хвилину);
- 1976 рік — католицька церква відмовляється від того, щоб католицизм вважався державною релігією Італії;
- 1977 рік — у Львові відкривають пам’ятник першодрукареві Івану Федорову;
- 2004 рік — відбуваються збори господарського активу Донецької області, де приймають резолюцію про запропонування трудовим колективам провести збори і мітинги з метою обговорення питання оголошення референдуму про автономію Донецької області;
- 2005 рік — встановлюють День пам’яті жертв Голодомору 1932–33 років (остання субота листопада);
- 2018 рік — в Україні запроваджують воєнний стан на 30 днів після інциденту у Керченській протоці: першого випадку військової агресії Росії проти України, який вона скоїла відкрито, під своїм державним прапором, від початку війни 2014 року.
Церковне свято. 26 листопада в церковному календарі – день пам’яті Георгія Переможця. Цей день також називають Юріївим, Юрій Зимовий.
Джерела:
https://interfax.com.ua/news/general/950220.html
https://tsn.ua/other/yake-zavtra-26-listopada-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2455606.html
daytoday.ua/26-lystopada/