Щоб підкреслити важливе значення книг, письменників та авторських прав, які їх захищають, ЮНЕСКО проголосила Всесвітній день книг і авторського права (World Book and Copyright Day), який відзначається щорічно 23 квітня.

У світі багатого культурного різноманіття, саме книга є певним вікном у просторі і часі, що відкриває перед нами різні цивілізації і соціальні культури, історичні повороти і неминучий прогрес.
23 квітня має важливе літературне значення, оскільки в цей день відзначається річниця смерті кількох відомих авторів, зокрема Вільяма Шекспіра, Мігеля де Сервантеса та Інки Гарсіласо де ла Веги.
Ця дата була обрана Генеральною конференцією ЮНЕСКО, щоб вшанувати книги та авторів у всьому світі, сприяючи доступності книг для всіх.
23 квітня кожного року Україна відзначає професійне свято – Всеукраїнський день психолога.
Психологія вивчає людську психіку, поведінку та психічні процеси. Психологи рятують людей від самогубства, депресії, апатії, допомагають налагодити взаємовідносини з іншими та виконують ще багато суттєвих завдань.
Зародження психологічної науки припадає на 19 століття, але офіційною датою становлення психології вважають рік відкриття першої психологічної лабораторії, що відбулось у 1879 році завдяки Вільгельму Вундту.
Всеукраїнський день психолога має за мету подяку психологам за їхню старанну, нелегку та дуже корисну працю, адже духовне здоров’я не менш важливе за фізичне. Майже усі фізичні захворювання викликані нездоровим станом нервової системи.
Актуальність та вагомість цієї професії у часи війни важко переоцінити. Ми усі потребуємо допомоги психологів. Не соромтеся звертатись по допомогу до фахівців, заради свого ментального й фізичного здоровʼя.
23 квітня кожного року відзначаємо наукове свято – Всесвітній день лабораторій (World Laboratory Day). Саме в лабораторіях народжуються важливі винаходи, проводяться наукові дослідження, перевіряються теорії та ідеї. Будь-який новий продукт проходить цілу низку лабораторних дослідів, перш ніж його допустять до широкого суспільного використання.

Перша лабораторія виникла ще у 6 сторіччі до н.ч., створив її великий давньогрецький філософ і вчений Піфагор Самоський у себе вдома.
Щорічно 23 квітня відзначається професійне свято – День водія шкільного автобуса. Слово “автобус” походить від латинського omnibus, що означає “для всіх”. Автобуси стали першим видом транспорту, доступним для кожного, і сьогодні вони займають важливе місце в системі громадського транспорту по всьому світу.
Метою події є подяка водіям шкільних автобусів за їхню дуже відповідальну та нелегку працю. Адже для цієї роботи потрібно мати міцну нервову систему, уважність, акуратність, швидку реакцію, вміння знаходити спільну мову з дітьми.
Цей день — чудова нагода вшанувати тих, хто щодня не тільки перевозить наших дітей, а й відповідає за їхню безпеку. Метою події є подяка водіям шкільних автобусів за їхню дуже відповідальну та нелегку працю. Адже для цієї роботи потрібно мати міцну нервову систему, уважність, акуратність, швидку реакцію, вміння знаходити спільну мову з дітьми.

Всесвітній день лабрадора — це свято, яке святкують любителі тварин на честь однієї з найпопулярніших порід собак у світі. Хоча цей день не має офіційного визнання від ООН, він широко відзначається у багатьох країнах.
Чому саме 23 квітня? Дата 23 квітня для цього святкування, ймовірно, була вибрана через зв’язок з історією породи, але точні факти залишаються невідомими. Існує припущення, що вона могла бути вибрана через важливу подію в розведенні лабрадорів або через співпадіння з іншими святами, такими як Національний день лабрадора-ретривера в США.
Пам’ятні дати і події 23 квітня
2014 – засновано 2-й батальйон спеціального призначення НГУ «Донбас».
840 років від початку походу князя Ігоря Святославовича на половців;
130 років із дня народження Лева [Левка] Биковського [1895-1992], геополітика, бібліографа, книгознавця, бібліотекознавця, історика, мемуариста та журналіста у США;
110 років від дня народження Олександра Малиновського [1915−1976], українського архітектора;
105 років від дня народження Григорія [Єгора] Тютюнника [1920–1961], українського письменника, журналіста, публіциста, педагога; 25 років від дня відкриття в Луцьку пам’ятника святому Миколаю – покровителю міста.
215 до н. е. – у Римі на Капітолійському пагорбі на згадку про поразку в битві при Тразименському озері відкрили храм Венери, який невдовзі став місцем поклоніння гетер (через що 23 квітня римляни почали вважати днем повій).
303 – за наказом римського імператора Діоклетіана в Палестині відрубали голову Георгію Переможцю, який пізніше був канонізований церквою.
971 – візантійські війська взяли в облогу Доростол (нині Силістрія), в якому оборонялися русичі на чолі з Святославом.
1169 – владу в Єгипті захопив Салах ад-Дін.
1185 – попри затемнення сонця, князь новгород-сіверський Ігор разом з братом Всеволодом виступив у похід проти половців.
1229 – війська короля Кастилії Фернандо III захопили місто Касерес.
1348 – англійський король Едуард III засновує орден Підв’язки.
1533 – англіканська церква розриває шлюб між Катериною Арагонською та англійським королем Генріхом VIII.
1633 – граф Аксель Оксеншерна, державний канцлер Швеції, а після смерті короля Густава ІІ Адольфа – регент королеви Христини підписав у Гайльбронні союз з протестантськими правителями південно-західних земель Німеччини і очолив Протестантську лігу.
1635 – у Бостоні засновано першу в США публічну школу.
1662 – Коннектикут проголошено Британською колонією.
1772 – капітуляцією Кракова перед австрійськими військами, які виступали на боці росії, закінчилась «Барська конфедерація».
1851 – вийшла в обіг перша поштова марка Канади. Її автором був інженер сер Сендфорд Флемінг, творець залізничної мережі Канади і автор ідеї введення часових поясів.
1867 – британська королева Вікторія і французький імператор Наполеон III відхилили план будівництва тунелю під Ла-Маншем.
1896 – у Нью-Йорку відбувся перший в Америці кіносеанс.
1907 – Джек Лондон вирушив у навколосвітню подорож на двощогловому судні.
1920 – в Антверпені розпочався перший олімпійський турнір із хокею з шайбою.
1921 – Чехословаччина і Румунія підписали союзницьку угоду, що стала продовженням договору про оборонний союз між Чехословаччиною і Королівством сербів, хорватів і словенців. Нова союзницька система отримала назву «Мала Антанта».
1923 – наскочив на скелю і затонув португальський пароплав «Моссамедес», 220 осіб загинули.
1932 – на батьківщині Вільяма Шекспіра в місті Стретфорд-на-Ейвоні відкрився Королівський Шекспірівський театр, що регулярно проводить шекспірівські фестивалі.
1938 – першим президентом Естонії обрано Костянтина Пятса.
1941 – капітуляція Греції в Другій світовій війні.
1942 – у відповідь на руйнацію британською авіацією німецького порту Любек, здійснену 28 березня з метою «підняття бойового духу британських льотчиків», німецьке командування розпочало так звані рейди Бедекера і завдало бомбового удару по «середньовічних центрах Британії», що призвело до загибелі більш як тисячі мирних жителів у Йорку, Нориджі і Ексетері і знищення низки пам’яток архітектури.
1948 – ізраїльські війська в ході арабо-ізраїльської війни відбили у палестинців морський порт Хайфу.
1950 – війська Чан Кайші повністю евакуювалися з континентального Китаю, залишивши країну під владою комуністів на чолі з Мао Цзедуном.
1954 – в НБА введено правило 24 секунд, протягом яких команда, що володіє м’ячем, має виконати кидок по кільцю.
1956 – відбувся перший концерт Елвіса Преслі в Лас-Вегасі, штат Невада.
1959 – створено Спілку журналістів України.
1962 – у США запущено космічну станцію Ranger-4, яка 26 квітня 1962 року досягла поверхні Місяця.
1964 – засновано фірму грамофонних платівок «Мелодія» (нині державне підприємство «Фірма Мелодія»).
1969 – Серхана Серхана, убивцю сенатора Роберта Кеннеді (брата покійного президента США Джона Кеннеді), засуджено до страти. Пізніше смертний вирок було замінено на довічне ув’язнення.
1971 – група Rolling Stones випускає альбом Sticky Fingers.
1974 – на острові Балі (Індонезія) зазнав катастрофи авіалайнер Boeing 707 компанії Pan American, в результаті якої загинуло 107 осіб.
1975 – у Києві відкрився Музей книги та друкарства України (до липня 2000 р. – Державний музей книги і друкарства України; заснований 1972 року).
1982 – розпочався продаж комп’ютера ZX Spectrum.
1985 – компанія Coca-Cola з помпою і масованою рекламою оголосила про зміну використовуваної вже 99 років секретної формули напою. Однак нова Кока була настільки непопулярною, що згодом компанії довелось повернутися до класичного варіанта напою.
1991 – парламент України ухвалив закон про свободу совісті.
1996 – у пам’ять про померлих цього дня письменників світового масштабу Мігеля Сервантеса, Вільяма Шекспіра та Інки Гарсіласо де ла Веги ЮНЕСКО оголосила 23 квітня Всесвітнім днем книги.
2001 – компанія Intel представила свій новий процесор Pentium 4.
2007 – у багатьох країнах світу за ініціативою ООН розпочався глобальний тиждень безпеки дорожнього руху.
Джерела: