ДЕНЬ 567-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 566 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 109 днів.
13 вересня святкують День народження пеніциліну. Хоча це відкриття і було випадковим, але воно зробило революцію в сфері медицини. А в 1928 році життя мільйонів хворих було врятовано завдяки неохайності британського вченого Олександра Флемінга
/library.gov.ua/penitsylin/
1928 року Олександр Флемінг, шотландський бактеріолог, проводив дослідження в лікарні святої Марії (Лондон). Раптом він натрапив на революційну знахідку.
Вивчаючи бактерії стафілокока, він залишив чашку Петрі з бактеріями на своєму лабораторному столі, забувши накрити кришкою, а сам поїхав у відпустку.
Коли бактеріолог повернувся, то побачив неймовірну картину: на чашці розвинулася пліснява Penicillium notatum, яка активно пригнічувала розвиток бактерій.
Флемінг визначив, що пліснява має антибіотичні властивості і здатна вбивати шкідливі бактерії, але не завдає шкоди людському організму. Так народився пеніцилін — перший справжній антибіотик.
13 вересня в Україні і світі святкують Міжнародний день шоколаду.
Фото: Pexels
Свято було створене за ініціативи Національної асоціації кондитерів США.
Дату обрали не випадково. Саме цього дня народився Мілтон С. Херші (1857 рік), який був видатним американським шоколатьє, філантропом і підприємцем. Особливих успіхів Херші досяг у виготовлені карамелі, під час виробництва якої він додавав свіже молоко.
Ним була заснована компанія Lancaster Caramel Company, яка пізніше була продана самим Херші для фінансування нового підприємства — масового виробництва молочного шоколаду. В ті часи це був розкішний та ексклюзивний делікатес.
Перші батончики Hershey почали з’являтися в продажі 1900 року. Цікаво, що першопрохідцями у процесі вироблення шоколаду вважаються ацтеки, які називали продукт “їжею богів”.
Також 13 вересня День позитивного мислення.
Ініціатором створення такого незвичайного свята став американський підприємець, сталося це 2003 року. Позитивне мислення — це відчуття, яке з’являється у людини тоді, коли, здавалося б, все навколо проти тебе. Цей день — гарна можливість відштовхнути від себе негатив.
А ще 13 вересня День перукаря.
radiotrek.rv.ua/news
Професійне свято всіх стилістів-перукарів, які роблять наше волосся красивим, здоровим. Термін “перукар” з’явився в Німеччині, хоча нині в самій країні він не вживається, тому що вважається застарілим. Це були фахівці, що працювали з перуками.
Подібні послуги однак існували ще в Стародавньому Єгипті. Саме цю країну вважають батьківщиною перших професіональних майстрів, які займалися укладанням зачісок.
Як назвати дитину, яка народилася 13 вересня
Іменини: Олександр, Володимир, Геннадій, Дмитро, Іван, Михайло, Мирон.
Талісманом людини, народженої 13 вересня, є онікс. Унікальний натуральний камінь, який відрізняється цікавим малюнком. Вважається одним з різновидів халцедону. Буває різних кольорів. Онікс здавна вважали камінь символом потужної чоловічої сили. В стародавніх народів його носили як амулет лідери, які вели за собою народ.
Цього дня народилися:
- 1931 рік — український письменник Борис Харчук;
- 1961 рік — українська художниця Оксана Іванкевич.
Пам’ятні дати 13 вересня
- 1333 рік — перша згадка про Кафедральний собор Кенігсберга;
- 1776 рік — засновують місто Дніпро;
- 1788 рік — Нью-Йорк стає столицею США;
- 1848 рік — у Львівському університеті створюють кафедру української мови;
- 1902 рік — у Великій Британії вперше як доказ провини обвинуваченого використовують відбитки його пальців з місця злочину;
- 1922 рік — у Смірні під час різанини греків та вірмен турецькою армією починається велетенська пожежа, що триває кілька днів і руйнує християнську частину міста;
- 1960 рік — у США відбувається перший симпозіум біоніків;
- 1960 рік — президент США Дуайт Ейзенхауер підписує указ про встановлення пам’ятника Тарасові Шевченку у Вашингтоні;
- 1962 рік — Елвіс Преслі з піснею “She’s Not You” вдванадцяте очолює гітпарад Великої Британії;
- 1965 рік — В США виходить сингл гурту Бітлз “Yesterday”;
- 1968 рік — Албанія виходить з Організації Варшавського договору;
- 1982 рік — в аеропорті Малаги (Іспанія) зазнає катастрофи літак DC-10 рейсу 995 для авіакомпанії Spantax;
- 1989 рік — в Україні виявляють перших хворих на СНІД: ними виявилися дві молоді мешканки Києва;
- 1993 рік — підписують угоду між Ясіром Арафатом і Іцхаком Рабином про визнання Палестинської автономії.
13 вересня в церковному календарі – день пам’яті святого Корнилія. За Новим Завітом Корнилій спочатку був язичником, але шанував Господа, хоча і не вступав в юдейську громаду.
Якось з’явився Корнилію янгол і велів знайти святого Петра. Чоловік вказівку виконав і тоді святий Петро охрестив Корнилія в своєму будинку.
Вважається, що Корнилій став першим язичником, який прийняв християнство. Згодом чоловік навіть став єпископом за вказівкою святого Петра.
Він прославився тим, що зруйнував язичницький храм в Скепсії. Після цього багато язичників повірили в Христа.
https://tsn.ua/other/yake-13-veresnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2407666.html