ДЕНЬ 202-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 202 RUSSIAN AGRESSION
13 вересня відзначають:
Міжнародний день Роальда Дала, День шоколаду, День позитивного мислення та День перукаря.
В Україні та в світі День програміста, у Мексиці – День дітей героїв, У США – Національний день боротьби з целіакією.
13 вересня – День комп’ютерника і програміста. Хоч це і неофіційне професійне свято, але воно дуже популярне серед працівників цих професій. Цього дня ми маємо змогу вшанувати комп’ютерників і програмістів, які роблять наше життя цікавішим та легшим завдяки новим технологічним розробкам.
Також 13 вересня – День перукаря. Саме ці фахівці роблять наше волосся красивим і здоровим. Термін “перукар” прийшов до нас з німецької мови, він означає “людина, яка працює з перуками”.
А ще 13 вересня – День позитивного мислення (Positive Thinking Day). Свято було запроваджене американським підприємцем 2003 року.
13 вересня – Міжнародний день шоколаду (World Chocolate Day). Свято з’явилося 1995 року у Франції і досить швидко стало популярним далеко за її межами. Особливо воно популярне у Швейцарії, Німеччині та інших країнах ЄС.
Ще цього дня:
1989 — В Україні виявлено перших хворих на СНІД: ними виявились дві молоді мешканки Києва;
1902 – У Великій Британії вперше як доказ провини обвинуваченого були використані відбитки його пальців з місця злочину;
1959 – Під час посадки радянська космічна станція “Місяць-2” впала на поверхню Місяця і стала першим зробленим людиною об’єктом, який досяг поверхні супутника;
1960 – Президент США Дуайт Ейзенхауер підписав указ про встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку у Вашингтоні;
1968 – Албанія вийшла з Організації Варшавського договору;
1993 – Підписано угоду між Ясіром Арафатом та Іцхаком Рабіном про визнання Палестинської автономії.
Православна церква вшановує пам’ять Священномученика Кипріана єпископа Карфагенського, Положення пояса Пречистої Діви Марії.
У народному календарі цей день називають Журавлине віче.
Відомо, що жив Кипріан у ІІІ столітті і був відомий як єпископ Карфагена. За життя святий проповідував християнство, вважається творцем канонічного вчення про єдність церкви. Кипріан є автором трактату “Про смертність”, в якому описано страшну пандемію, що почалася в 249 році і яку пізніше назвали на його честь “чумою Кипріана”.
А ще 13 вересня святкують Положення пояса Пречистої Діви Марії, дорогоцінної християнської реліквії.
Іменини: Кипріан, Олександр, Володимир, Геннадій, Дмитро, Мирон, Михайло.
Джерела:
/interfax.com.ua/news/general/858368.htm
/tsn.ua/ukrayina/13-veresnya-2022-roku-cey-den-v-istoriyi-yake-sogodni-narodne-svyato-ta-yaki-osnovni-podiyi-2155627.html