Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), спростила транспортування газу до України через Трансбалканський коридор.
Про це повідомляє пресслужба НКРЕКП та Міненерго.
Відповідне рішення передбачає проведення єдиного аукціону для розподілу потужностей на всіх точках Трансбалканського коридору за маршрутом транспортування природного газу з Греції до України замість окремих аукціонів у кожній країні, що робить проєкт економічно більш привабливим та ефективним.
Участь України у міжнародному газовому проєкті дозволить імпортувати до 3 мільйонів кубометрів газу на добу (або близько 1 мільярда кубометрів на рік).
Джерело: ОГТСУ
НКРЕКП погодила надання Оператором ГТС України спільного продукту послуг транспортування разом з операторами газотранспортних систем п’яти країн: Болгарії (Bulgartransgaz), Греції (DESFA SA), Молдови (VestMoldTransgaz SRL) та Румунії (Transgaz SA).
До цього купувати газ через цей маршрут було дещо проблематично, оскільки потрібно було домовлятися з кожною країною окремо, платити різні тарифи.
Тепер же запроваджено єдиний аукціон для розподілу потужностей на всіх точках Трансбалканського коридору.
Маршрут транспортування природного газу пролягатиме з Греції до України з орієнтовною пропускною спроможністю 3 млн кубів газу на добу.
“Такий крок сприятиме підвищенню привабливості українського ринку природного газу, а також розширенню можливостей диверсифікації джерел постачання. Це, своєю чергою, зміцнить енергетичну безпеку регіону в умовах збройної агресії з боку рф”, – йдеться у повідомленні НКРЕКП.
“Ми сподіваємось на позитивні рішення усіх країн-учасниць щодо використання Трансбалканського маршруту для наших спільних стратегічних цілей”, – сказав міністр енергетики Герман Галущенко.
В Міненерго пояснили, що через Трансбалканський коридор наша країна зможе отримувати доступ не тільки до звичайного газу, але й до зрідженого природного газу (ЗПГ).
“Раніше через складні правила цей маршрут був невигідним порівняно з іншими варіантами. Але зараз ми знайшли оптимальне рішення, яке дозволить використовувати незадіяні потужності газопроводу за конкурентними цінами”, — прокоментували у відомстві.
Трансбалканський маршрут відкриває для України доступ до LNG-терміналів у Греції.
Нагадаємо:
Україна найближчим часом розпочне імпорт газу по Трансбалканському коридору, окрім поточного імпорту газу з Угорщини, Польщі та Словаччини.
epravda.com.ua/energetika/yakiy-noviy-gazoviy-marshrut-vidkrila-ukrajina-807212/