Завдяки чому в Енергодарі різко активізувалося створення ОСББ

Завдяки чому в Енергодарі різко активізувалося створення ОСББ

Керуюча компанія «Місто для людей Енергодар» стимулює створення в місті енергетиків об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Але, здається, не з великої любові до мешканців. Скориставшись послугами цієї компанії протягом двох років, жителі зрозуміли, що якісне управління будинком залежить від них самих. Про це йдеться у матеріалі журналістки Карини Стрельнікової для ресурсу «Медіа Центр Енергодар».

До речі, керуюча компанія «Місто для людей» («МДЛ») увійшла в життя не тільки енергодарців, а й запоріжців, мешканців Дніпрорудного та інших міст України два роки тому за цікавим сценарієм: її було обрано для управління житловим фондом або його частинами без участі мешканців через рішення виконкомів міських рад. Злі язики подейкують, що цей шматок смачного бізнесу був призначений для лобістів однієї політичної сили, яка на недавніх виборах пролетіла повз парламент. Але станом на 2017 рік про це й подумати було неможливо, і вищеназвана керуюча компанія почала безперешкодно надавати послуги мешканцям семи міст.

А ось в Енергодарі, як з’ясували журналісти, представники інших політичних сил не погодилися з безальтернативним входженням «МДЛ» на цей ринок послуг, а двоє членів міськвиконкому подали позови до суду на правомірність рішення, що затверджувало панівне становище на ньому КК «Місто для людей Енергодар». Суд першої інстанції виніс рішення на користь «МДЛ», але розгляд справи в апеляційному суді триває.

За свідченням громадських діячів з «Медіа Центр Енергодар», не надто задоволені послугами, що надаються «МДЛ», й самі енергодарці. А на думку колишнього першого заступника міського голови Енергодару Івана Самойдюка, це призвело до росту свідомості мешканців міста й активному створенні ОСББ. Якщо ще пару років тому в Енергодарі функціонувало всього кілька ОСББ, то станом на вересень 2019 року їх створено вже 23. Ще 30 зараз в процесі активної роботи (проводяться збори мешканців, готуються необхідні документи та ін.).

Іван Самойдюк вважає, що справа не тільки і не стільки в конкретній керуючій компанії, а в методах поводження з мешканцями міської влади. “Якби конкурс був проведений на рівні будинків та дворів, а керуюча компанія зайшла в Енергодар на умовах чесної конкуренції, влада не отримала б такої кількості неприємних запитань, а «МДЛ» – такої кількості проблем”.

Наявність «МДЛ» Іван Гнатович не вважає невиправним злом. По-перше, з «МДЛ» можна розірвати договір, для цього потрібна лише воля міського голови і енергодарської міськради та проведення нового конкурсу [бажано по кожному окремому будинку] із залученням усіх власників житла. І тільки якщо мешканці пасивні і самоусунулися, організацій, які бажають взяти участь в конкурсі, дуже обмаль, а «МДЛ» пропонує найкращі умови, то в цьому випадку мер може підписати договір від імені конкретного будинку навіть з цим управителем.

А наразі “керуюча компанія є причиною ряду незручностей, але вона не в силах знищити комунальне господарство міста повністю. Кого не влаштовує  її робота,  якість послуг не відповідає тарифам – будь ласка, створюйте ОСББ і робіть свій вибір самі. Думаю, тепер очевидно: там, де ОСББ вже функціонують, і ліфти працюють, і сміття вивозиться вчасно, і світло в під’їздах є. І тарифу в шість-сім гривень, який виходить в середньому по місту, цілком достатньо для того, щоб ставити камери відеоспостереження, ремонтувати комунікації та в цілому не залежати від керуючої компанії”.

На думку Іван Самойдюка, якщо влада зацікавлена ​​в майбутньому, то потрібна широка програма розвитку і підтримки ОСББ. Бо практика вже діючих показує: вони успішно відновлюють те, що потрібно відновити, і починають працювати на накопичення резервних фондів. Тут і потрібна підтримка місцевої влади – в  частині співфінансування серйозних капітальних ремонтів ОСББ, стимулювання створення обслуговуючих кооперативів, асоціацій співвласників багатоквартирного будинку.

“Це неминучість – наводити порядок і перекреслювати всі кримінальні схеми. Неминучість – віддавати гроші безпосередньо на ОСББ, ставити жорсткі рамки для монопольних підприємств, а в комунальній сфері таких повинно бути як можна менше. Головне, щоб судова і правоохоронна системи не існували в паралельній реальності, а почали, нарешті, працювати ефективно”,  – впевнений Іван Самойдюк.

Фото «Медіа Центр Енергодар»

 

(Visited 54 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *