Цікаво і натхненно підбили підсумки роботи за рік, що минає, запорізькі медійники, та журналісти-переселенці, які активно працювали в Центрі журналістської солідарності. До звіту журналісти підійшли доволі креативно – самі розповіли про діяльність ЦЖС, дали оцінку спільній праці та внесли пропозиції на наступний рік,
Кожен написав про заходи, які запам’яталися найбільше, про нові ідеї щодо підготовки та проведення зустрічей в Клубі редакторів, який діє у Центрі майже три роки. Журналісти відзначали, що, незважаючи на всі труднощі й виклики воєнного часу, всі цього року плідно попрацювали.
– Перше, що запам’яталося серед величезної низки заходів – це зустрічі з колегами-захисниками, завдяки яким ми можемо жити та працювати – Олександрою Давиденко, Германом Дубініним, Олександром Верьовкіним, Сергієм Скібчиком, Володимиром Москаленком, Андрієм Андрієнком, Богданом Василенком та іншими, – вважають Наталія Стіна, Віра Юрик, Едуард Бобровицький та Антоніна Букреева.
– Дуже корисними були тренінги, які проводили працівники ГУ ДСНС в Запорізькій області та обласної організації Червого Хреста України,– зазначили Валентина Авєріна, Тамара Борт та Ніна Деркач.
– Професійна підготовка була однією з основних тем на заходах в нашому ЦЖС: багато нового та корисного ми дізналися з тренерами по цифрових технологіях, фотографуванню. Цікавими були заняття з викладачами факультетів журналістики двох Запорізьких Національних університетів, – згадують Анатолій Огнев та Григорій Петраков.
Слід відзначити, що всі заходи Центру журналістської солідарності отримали позитивну оцінку і місцевих медійників, і журналістів-переселенців. Останні особливо відзначали ще й атмосферу, яка панує у центрі.
– ЦЖС – це для нас прихисток, коло друзів, животворне місце сили, де народжуються ідеї, звідси беруть початок події, які потім стають відомими по всій Україні!», – впевнена Олена Морозова.
– Центр допомагає жити! Шалена підтримка: моральна, енергетична, професійна, гуманітарна, товариська, культурна. Я не уявляю себе поза Центром!, – написала радіожурналістка із Енергодару Алла Шамрай.
Загалом з початку року у ЦЖС проведено 4 медіафоруми (два з них – по підтримці полонених журналістів), 2 онлайн-конференції з колегами з підшефних Одеської та Миколаївської областей, понад 90 онлайн і офлайн тренінгів – професійних, юридичних, психологічних, безпекових та з надання першої допомоги.
В коворкінгу ЦЖС скористалися робочими місцями, технічною та консультативною допомогою понад 160 медійників і більше 60 мали можливість одержати напрокат захисне спорядження, яке надавав Центр на час відряджень на прифронтові території чи в зону бойових дій. Ось далеко неповний перелік сервісів та підтримки медійникам прифронтової Запорізької області, які надає їм Центр журналістської солідарності НСЖУ. Все це допомагає локальним медіа жити і працювати, а журналістам, попри всі труднощі воєнного часу, залишатися в професії.
Фото Дар’ї Зирянової