• Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям
  • Обрати мову сайту
  • Українська
  • Русский
Газета МИГ
  • Новини Запоріжжя
    • Підтримка
    • ЖКГ, Транспорт
    • Фінанси, економіка
    • Культура, навчання
    • Спорт
  • Україна та Світ
  • Інфографіка
  • Спецпроєкти
    • Факти – ліки проти фейків
      • Випуск 1
      • Випуск 2
      • Випуск 3
      • Випуск 4
      • Випуск 5
      • Випуск 6
      • Випуск 7
    • Цікаво
    • Світ допомагає відновлювати Україну
      • Cпецвипуск 20
      • Cпецвипуск 19
      • Cпецвипуск 18.
      • Cпецвипуск 17.
      • Cпецвипуск 16.
      • Cпецвипуск 15.
      • Спецвипуск 14.
      • Cпецвипуск 13.
      • Cпецвипуск 12.
      • Cпецвипуск 11.
      • Спецвипуск 10.
      • Спецвипуск 9
      • Спецвипуск 8
      • Cпецвипуск 7
      • Cпецвипуск 6.
      • Cпецвипуск 5.
      • Cпецвипуск 4.
      • Cпецвипуск 3.
      • Cпецвипуск 2.
      • Cпецвипуск 1
      • Архів PDF Світ допомагає відновлювати Україну
    • Запорізькі крафтовики
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
        • Спецвипуск 1
        • Спецвипуск 2
        • Спецвипуск 3
        • Спецвипуск 4
        • Спецвипуск 5
        • Спецвипуск 6
        • Спецвипуск 7
        • Спецвипуск 8
        • Спецвипуск 9
        • Спецвипуск 10
      • Запоріжжя: 45 км до лінії фронту
      • Правда кривду переможе!
        • Cпецвипуск 6
        • Cпецвипуск 5
        • Cпецвипуск 4
        • Cпецвипуск 3
        • Cпецвипуск 2
        • Спецвипуск 1
      • Громадськість за здорове місто
      • Коронавірус під мікроскопом
    • Архів PDF
    • Євроінтеграція
      • Реформи
      • Україна-ЄС
    • Дивовижне Запоріжжя
      • Історія успіху
      • Персони
      • Точка на карті
  • Фото і відео
  • Публікації
    • Політика
    • Споживач
    • Соціальна сфера
    • Медицина, екологія
    • Мистецтво, дозвілля, туризм
    • Різне
  • Важливо
Газета МИГ
No Result
View All Result

Свіжі новини Запоріжжя та Запорізької області » Спецпроєкти » Запорізький театр імені Магара зміцнює позиції

Запорізький театр імені Магара зміцнює позиції

by Анна
17/10/2024
in Світ допомагає відновлювати Україну, Спецвипуск 14., Спецпроєкти
0
Запорізький театр імені Магара зміцнює позиції
1.6k
VIEWS

Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр імені Магара відкрив 96-й сезон. Про зміцнення закладу та перспективи розвитку розповіли на прес-конференції у Центрі журналістської солідарності Запорізької облорганізаії НСЖУ директорка-художня керівниця театру Наталія Власова, заступник директора, заслужений працівник культури України Сергій Пелюк, головний балетмейстер, заслужена артистка України Тетяна Астаф’єва, народна артистка України Ніна Шинкарук, артистка драми Наталія Зубик.

Спочатку про адміністративні зміни. Наталія Власова до червня 2024 року працювала начальницею управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької ОДА. У червні вона була обрана головою Запорізького обласного відділення Національного олімпійського комітету України. Аби не було конфлікту інтересів (не можна в одні галузі займати одночасну державну і громадську посаду), вона залишила крісло голови управління.

Якраз в той час директорка театру імені Магара Ірина Редько повідомила, що за сімейними обставинами залишає свою посаду. Тож Наталія Федорівна пристала на пропозицію очолити славетний колектив. Тим більше, що перша її професія безпосередньо пов’язана з культурою, тобто вона з великим менеджерським досвідом повернулася до своєї мрії.

Наталія Власова призначена на посаду директорки-художньої керівниці театру імені Магара 2 вересня 2024 – на час воєнного стану та 12 місяців після його закінчення. Потім, згідно законодавства, має відбутися конкурс.

На прес-конференція Наталія Власова зазначила, що академічний театр є театром високого стилю, який відкриває нову драматургію, не забуваючи про українську класику.

“Головними завданнями на сьогодні є формування нового репертуару на основі драматургії вітчизняних та європейських авторів, розвиток музичного напрямку, повернення театру до всеукраїнського театрального простору“, – зазначила Наталія Власова.

Театр оголошує творчі конкурси, бо 11 акторів служать у ЗСУ. Зараз у репертуарі усього 13 вистав. І так сталося, що зараз в театрі немає жодного режисера. Головна режисерка Тетяна Лещова у декретній відпустці і до Нового року працюватиме у дистанційному форматі з приїздами до Запоріжжя. Свого постійного «чергового» режисера в Магара не було.

Поки немає визначеності, в театрі не сидять склавши руки. Є домовленість з режисером Віктором Поповим про поновлення двох його вистав – «Тев’є-молочник» (показ орієнтовно у листопаді), і «Пан Коцький» (у грудні). Віктор Попов сподівається запропонувати ще одну постановку на сучасну тему.

Наталія Зубик, Тетяна Астаф’єва, Наталія Власова, Сергій Пелюк, Ніна Шинкарук

Зміцнив колектив і прихід на посаду заступника директора знаного митця Сергія Пелюка. Сергій Олександрович не сприймає фонограм і вважає, що коли в театрі є оркестр, він має працювати. Сергій Пелюк особливо підкреслив у довгій назві театру визначення «музично-драматичний»: “Це як птах з двома крилами: одне – музика, друге – актори і балет. Зараз важко щось планувати, проте я хотів би бачити на сцені нашого театру мюзикли. Я уважно переглянув половину вистав, які зараз в репертуарі театру, і впевнений, що усі можливості для цього є. Це і повноцінний камерний оркестр, і балетна трупа, і актори – я у них просто закохався”.

Тож якщо планувати складно, то предметно фантазувати можна. Про пісенний фестиваль «Музика вільних», наприклад. Та про виставу «COVER TANGO” (“Танго. Кавер-версія».

Як нагадала головний балетмейстер Тетяна Астаф’єва, у 2011 році у театрі була вистава «Життя довжиною в танго», в основі якої лежали майже трагедійні твори Астора Пьяцолли. Тепер задумується показати танок ширше, ніж у класичній версії – як веселий карнавал, на якому буде продемонстровано як становлення аргентинського танго, чий золотий вік поновився на початку 2000-х, так і сучасні тенденції його розвитку, наприклад, у молодіжній культурі.

У дискусії щодо подальшої репертуарної політики взяли участь народна артистка України Ніна Шинкарук, яка запропонувала в перспективі поставити «Зілля» за Ольгою Кобилянською, і актриса Наталія Зубик, яка мріє про роль у «Камінному господарі» за Лесею Українкою.

До речі, творчий склад театру поновив своє членство у Національній спілці театральних діячів України (було призупинено кілька років тому). На відкритті 96-го театрального сезону, яке тривало три дні, відбулася «Театральна вітальня» – засідання «круглого столу» про роботу театрів у військовий час за участі очільниці Дніпропетровського міжобласного відділення НСТДУ Маргарити Кудіної.

Хай збудуться усі плани!

Ганна ЧУПРИНА, фото авторки

Tags: Випуск 14Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр імені МагарНіна ШинкарукНаталія ВласоваСвіт допомагає відновлювати УкраїнуСергій ПелюкТетяна Астаф'єва

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Previous Post

Генштаб ЗСУ – про орієнтовні втрати ворога на 17 жовтня: 674270 (+1420) осіб, 19510 (+51) артсистем, 9014 (+17) танків

Next Post

У прифронтовому Гуляйполі на Запоріжжі відновили пам’ятник Нестору Махну

Анна

Related Posts

У ЦКП «Титан» на відвідувачів чекає «Український Всесвіт»
Дивовижне Запоріжжя

У ЦКП «Титан» на відвідувачів чекає «Український Всесвіт»

26/06/2025
463
26 червня – День кримськотатарського прапора
Календар

26 червня – День кримськотатарського прапора

26/06/2025
815
Програма ТК «Суспільне Запоріжжя» на четвер, 26 червня
Календар

Програма ТК «Суспільне Запоріжжя» на четвер, 26 червня

26/06/2025
644
Церковне свято 26 червня: чому цього дня краще не просити гроші в борг
Календар

Церковне свято 26 червня: чому цього дня краще не просити гроші в борг

26/06/2025
655
Україна та Австрія підписали Меморандум про розширення співпраці в агросекторі
Євроінтеграція

Україна та Австрія підписали Меморандум про розширення співпраці в агросекторі

25/06/2025
1.7k
Next Post
У прифронтовому Гуляйполі на Запоріжжі відновили пам’ятник Нестору Махну

У прифронтовому Гуляйполі на Запоріжжі відновили пам’ятник Нестору Махну

Щоденники війни

Новий етап великого обміну: Україна повернула ще одну групу оборонців

Окупанти запроваджують для школярів на ТОТ України новий підручник — «азбука побєди»

Вікторія Амеліна – лауреатка Премії Джорджа Оруелла, посмертно

Окупанти полюють на українців без російських паспортів

Адаптивний одяг для військових: ДОТ Міноборони розпочинає закупівлю «пакунка пораненого»

«Легенда» і «Змій»: в Україні випробували техніку для розмінування

Цікаво

Нова шахрайська схема під виглядом “підтримки” Facebook

Урсула фон дер Ляєн у мереживній сукні і лакованих туфлях викликала фурор у Гаазі

Укрпошта анонсує нову марку «Мелітополь — це Україна!»

Затверджено склад делегації України для участі в літньому ЄЮОФ-2025

Під тиском протестів Джефф Безос переніс весілля з центру Венеції

“Укрзалізниця” призначила новий поїзд Житомир – Одеса, маршрут і графік руху

Публікації

Як блокувати почуття тривоги

Куди переїхали з благодійного аукціону ростові ляльки-мотанки

Стартував конкурс на посаду ректора ЗНУ

«Оркестр» на сцені восьмого корпусу ЗНУ – як екзамен на дорослість

У Запоріжжі рідні українських «політв’язнів Кремля» об’єдналися, щоб підтримувати цивільних бранців рф та їхні родини

Трьома історіями за Піранделло театр «СВіЯ» завершив сезон

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua

Газета МИГ
  • «Факти – ліки проти фейків» PDF архів
  • Архів PDF Світ допомагає відновлювати Україну
  • Архів PDF
  • Слово правди – наша зброя
  • Архів газети
  • Історія
  • Про видання
  • Контакти
  • Рекламодавцям
  • Українська

Контакти

Адреса редакції:
м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 152, , 5 поверх
Адреса для кореспонденції:
а/с 8030, м. Запоріжжя, індекс 69095 Приймальня (061) 7875211,
[email protected]
Сайт mig.com.ua створено для поширення інформаційного контенту під брендом "МИГ". Матеріали сайту готуються і редагуються співробітниками ТОВ "Газета МИГ".
Сайт отримав гранти від Фонд Східна Європа, Празький центр громадянського суспільства та Асоціації «Незалежні регіональні видавці України».
Рекламна служба газети та сайту:
[email protected] ,
[email protected]
Статті у розділі "Важливо" можуть бути комерційною або спонсорською інформацією .
Адміністратор сайту:
[email protected] [email protected]
Використання матеріалів, опублікованих на сайті, дозволяється із зазначенням посилання на офіційний сайт газети МИГ

Мітки

ЄС БПЛА Бердянськ ДСНС ДТП Енергодар Запоріжжя Запорізька ОВА Запорізька область Запорізький район Мелітополь НПУ Новини Запоріжжя Новости Запорожья ПРОГНОЗ Украина адреси вибухи відключення відновлення війна війна з рф графіки гроші допомога діти електроенергія кримінал новини обстріл обстріли окупація погода пожежа поліція поліція_Запоріжжя ремонт руйнування рух рятувальники світло синоптик суд транспорт черги

© 2025 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.

  • Русский
  • Новини Запоріжжя
  • Україна та Світ
  • Щоденники війни
  • Спецпроєкти
    • Факти – ліки проти фейків
    • Світ допомагає відновлювати Україну
    • Євроінтеграція
    • Дивовижне Запоріжжя
    • Виконані
      • Слово правди – наша зброя
      • Правда кривду переможе!
      • Запоріжжя: 45 км до лінії фронту
      • Громадськість за здорове місто
  • Публікації
  • Важливо
  • Фото і відео
  • Цікаво
  • Календар
  • Інфографіка
Рекламодавцям
No Result
View All Result