Запорізькій області передано 30 тисяч тестів для виявлення коронавірусної інфекції

Запорізькій області передано 30 тисяч тестів для виявлення коронавірусної інфекції

Сьогодні, 9 квітня, Запорізькій області було передано 30 тисяч експрес-тестів для виявлення коронавірусної інфекції. Усі вони будуть розподілені між медзакладами регіону. Гуманітарну допомогу надіслав Фонд Ріната Ахметова спільно з компанією Метінвест.  Голова Запорізької облдержадміністрації Віталій Туринок подякував благодійникам, які підтримали ініціативу Президента України і надають необхідну допомогу лікарям і жителям нашої області.

  • Влада робить все можливе, аби захистити громадян та забезпечити необхідним обладнанням та засобами захисту наших лікарів. На сьогодні свої зусилля об’єднали представники влади, бізнесу, благодійники, аби разом протистояти цій пандемії. Запорізька область сьогодні отримала 30 тисяч швидких тестів від Фонду Ріната Ахметова та Метінвесту, з них 16 180 будуть направлені у медичні заклади м. Запоріжжя, інші будуть розподілені по лікарнях області. Найближчим часом запоріжці зможуть перевіритись та скористатися експрес-тестами у лікарнях. Ця допомога дуже важлива для мешканців регіону та дозволить своєчасно діагностувати можливе захворювання. Медичне обладнання, засоби індивідуального захисту та тестсистеми є особливо дефіцитним товаром у всьому світі, проте вкрай необхідним. Ми дякуємо Рінату Ахметову за своєчасну допомогу, адже лише у злагодженій роботі можливо досягти результату, — наголосив голова облдержадміністрації Віталій Туринок.

У заході взяв участь представник компанії “Метінвест” генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Олександр Мироненко, який вручив голові облдержадміністрації Віталію Туринку сертифікат на отримання експрес-тестів.

  • Щоб допомогти владі побороти цю недугу, від Фонду Ріната Ахметова ми передаємо 30 000 тестів. Усі ми сьогодні опинилися в складній ситуації. Усі ми живемо в карантині та боїмося за своїх рідних. І кожен з нас може зробити кроки, аби полегшити життя оточуючих. Фонд Ріната Ахметова один з перших в Україні взявся допомагати у боротьбі з коронавірусом. Подолати епідемію ми зможемо тільки в тому випадку, якщо об’єднаємо зусилля. Так,  Рінат Ахметов направив 300 мільйонів гривень на боротьбу з COVID-19. Для цього він об’єднав усі ресурси – благодійного Фонду, ФК «Шахтар», компаній ДТЕК, Метінвест та інших активів для допомоги Україні. Для нас особливо важливо, що Фонд може допомогти області під час епідемії, — зазначив Олександр Мироненко.

Директор запорізької ТЕС Сергій Шовгеля повідомив, що великий бізнес об’єднався заради допомоги регіону та його мешканцям.

  • Для великого бізнесу, для засновника Фонду Ріната Ахметова, для усіх нас, працівників підприємств, які щодня забезпечують життєдіяльність міста та області, важливо допомагати нашому регіону. І так відбувається у всіх містах присутності бізнесу Метінвесту та ДТЕК. Фонд Ріната Ахметова закупив для всієї країни 300 тисяч експрес-тестів з виявлення коронавірусної інфекції і їх вже передають в області, — підкреслив Сергій Шовгеля.

В. о. директора Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України, головний санітарний лікар Запорізької області Роман Терехов пояснив, що експрес-тести визначають наявність антитіл до віруса в крові, а не його наявність. Результат тесту стає відомий вже за 15 хвилин, але в будь-якому випадку вірогідність виявлення захворювання при перевірці експрес-тестом не є стовідсотковою і результати обов’язково потрібно підтвердити за допомогою ПЛР, тому як тестування може припасти на період, коли організм хворого ще не встиг виробити антитіла.

(Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА)

(Visited 17 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *