Запорізькі освітяни розробляють стратегічний план розвитку профтехосвіти в регіоні

Запорізькі освітяни розробляють стратегічний план розвитку профтехосвіти в регіоні

За участі заступника голови облдержадміністрації (стажування) Олександра Свистуна відбулось засідання робочої групи з розроблення проєкту Стратегічного плану розвитку мережі закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області на 2021-2027 роки.

У заході взяли участь заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Сороченко, представники провідних підприємств та закладів професійно-технічної освіти області.

– Розвиток професійно-технічної освіти є одним з пріоритетних напрямків роботи обласної державної адміністрації. Професійно-технічна освіта – це стратегічна основа розвитку нашого краю та динамічних змін в економіці області. Наразі у регіоні функціонують 29 закладів професійно-технічної освіти та п’ять навчальних центрів при кримінально-виконавчих установах закритого типу. У закладах професійно-технічної освіти навчається майже 13 тисяч учнів. Підготовка здійснюється для шести галузей економіки з 87 професій, – звернувся до присутніх Олександр Свистун.

Під час засідання учасники робочої групи розглянули результати стратегічного аналізу системи професійної освіти області, визначили сильні та слабкі сторони, можливості та загрози для системи професійної освіти області.

Нагадаємо, за результатами аналізу стратегічних напрямків розвитку області визначено три перспективні галузі економіки регіону: промисловість, сільське господарство, туризм. Саме ці галузі наповнюють бюджет регіону, а люди цих професій найбільше затребувані на ринку праці.

– Галузь промисловості має найвищу оплату праці та одночасно і дефіцит робітничих кадрів. У галузі сільського господарства сьогодні є тенденція переходу від ручної праці до механізованої обробки. Важливо, щоб учні закладів професійно-технічної освіти мали якісну підготовку до роботи  на сучасній техніці. У галузі туризму існує великий дефіцит якісних трудових ресурсів, – зазначив Олександр Свистун.

Реформування професійно-технічної освіти має бути спрямоване на забезпечення сучасних потреб роботодавців регіону у кваліфікованих якісних робітниках та розширення можливостей зайнятості, професійної реалізації випускника закладу професійної освіти.

 Посадовець повідомив, у цьому році заплановано:

створення двох навчально-практичних центрів на базі Михайлівського вищого професійного училища (загальна вартість проєкту – 12185,7 тис. грн) та Запорізького політехнічного центру професійно-технічної освіти (1738,1 тис. грн)

створення виробничого майданчику на базі Запорізького машинобудівного вищого професійного училища (вартість проєкту – 4190,0 тис. грн)

реалізацію проєктів Програми «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України»

оновлення матеріально-технічної бази закладів, придбання STEM-лабораторій.

– Регіону необхідні заклади, які мають інфраструктуру високого рівня (якісно відремонтовані будівлі, майданчики), сучасне навчальне обладнання, меблі та техніку. Заклади, які забезпечують високий рівень навчання та є привабливими для учнів і батьків, включаючи тих, хто представляє бізнес-сектор. Ці заклади будуть забезпечувати інноваційний зміст освіти, мати сучасні навчальні плани та програми, що повністю відповідають вимогам ринку праці та потребам наших соціальних партнерів. Саме модернізація мережі закладів повинна стати основою Стратегії розвитку професійно-технічної освіти, – зазначила Олена Сороченко.

(Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА)

(Visited 16 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *