За урядовою програмою «Доступні ліки» збільшено кількість препаратів, які можуть отримати пацієнти. Зокрема, додали ліки проти хронічних обструктивних захворювань легень. Отримати ліки можна в аптеці за електронним чи паперовим рецептом, як і раніше безплатно або з невеликою доплатою.
За словами лікарів, найбільше запоріжці потребують препаратів для лікування серцево-судинних захворювань та цукрового діабету другого типу. Рецепти для їх отримання виписують найчастіше.
Під час воєнного стану лікар може виписати як електронний рецепт, що діятиме три місяці, так і паперовий – на місяць. Наразі за програмою «Доступні ліки» можна отримати препарати, зокрема, для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового й нецукрового діабету, епілепсії й розладів поведінки та психіки.
– Зараз в переліку у нас 462 лікарські засоби, які може отримати пацієнт. На даний час розширили ліки, які відносяться до бронхіальної астми і ХОЗЛ. Ще з’явилися у нас немонопрепарати, а комбіновані – наприклад, «Фальматерол», – розповіла сімейна лікарка Центру первинної медико-санітарної допомоги №5 Наталія Левошко.
Отримати препарати за програмою «Доступні ліки» можна в аптеках, де є відповідна наліпка. Деякі препарати безкоштовні, за інші доведеться трохи доплатити. Фармацевти зазначають, останнє стосується імпортних препаратів.
– Бронхіальна астма, гіпертонія, діабет, і нещодавно додали ще у цей список протиепілептичні препарати. Більшу частину препаратів оплачує держава, але є імпортні товари, де незначну частину треба буде все ж сплатити пацієнту. Це може бути від 5 до 130 гривень, залежно від препарату, – проінформувала фармацевтка Маргарита Верещака.
Аби отримати доступні ліки у разі хронічних обструктивних захворювань легень, повідомили у Запорізькій міськраді, потрібно звернутися до сімейного лікаря. Для переселенців мати декларацію із лікарем не обов’язково.