Запоріжці вшанували пам'ять жертв Голодомору (фото)

Запоріжці вшанували пам'ять жертв Голодомору (фото)

У четверту суботу листопада Україна та світове співтовариство вшановують пам’ять жертв голодоморів. По всьому світу люди запалюють свічки пам’яті у себе на вікнах, покладають квіти до меморіалів Голодомору. Однак, цьогоріч через карантинні обмеження більшість українців приєдналися до акції вшанування пам’яті загиблих дистанційно, у себе вдома.

До меморіальних заходів із вшанування пам’яті невинно замучених голодом долучились також представники обласної влади. Керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко та заступник голови облдержадміністрації (стажування) Олександр Свистун прибули до пам’ятника жертвам Голодомору, щоб покласти квіти та вшанувати пам’ять невинних.

Разом з усією країною запоріжці запалили у вікнах своїх домівок свічки, як символ пам’яті і віри у майбутнє, та схилили голови в хвилині мовчання.

Цього року відзначають 87-му річницю Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Голодомор був помстою більшовиків українському селянству за спротив колективізації. Це була справжня військова каральна операція проти власного мирного народу – насильницьке вилучення продовольства, блокада сіл та цілих районів, заборона виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних.

Визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу законодавчо закріплене Законом України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року. Від Голодомору 1932–1933 років, за різними даними, загинули від 3,9 до 7 мільйонів людей. Точна чисельність загиблих досі невідома.

Загибель людей від голоду у 1930-і роки – це злочин без строку давності, який ми не маємо права забути.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Нагадаємо: на думку більшості істориків, причиною голоду 1932-1933 років стала примусова і репресивна для селян політика хлібозаготівлі, яку провадила комуністична влада.

Від голоду в Україні, відомого як Голодомор, померли щонайменше 3,9 мільйона людей. Кількість жертв у всьому СРСР оцінюють у близько сім мільйонів.

2006 року Верховна Рада офіційно визнала Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу.

(Visited 42 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *