5 листопада у Брюсселі відбулася 5-а зустріч Комітету асоціації між ЄС та Україною. Захід дозволив Європейському Союзу та Україні підбити підсумки у впровадженні Угоди про асоціацію та підготуватися до зустрічі Ради асоціації, що має відбутися найближчими місяцями.
Як повідомляє прес-служба Представництва ЄС в УКраїні, це була перша зустріч Комітету від часу президентських і парламентських виборів, які відбулися раніше поточного року. Вона стала нагодою для обміну думками з представниками нового уряду України. Делегації сторін очолювали Віцепрем’єр-міністр України з європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба та Заступник керуючого директора з питань Європи та Центральної Азії Європейської служби зовнішньої дії Люк Девінь.
ЄС привітав оновлене та амбітне прагнення до реформ в Україні, яке відображає очікування українських громадян, зокрема у сферах верховенства права та боротьби проти корупції, а щодо економічних питань, які мають прямий вплив на щоденне життя в Україні. Євросоюз визнав очікування досягти швидких результатів; однак нагадав, що швидкість та ефективність повинні йти пліч-о-пліч з інклюзивним законодавчим процесом.
ЄС привітав значний прогрес, якого було досягнуто протягом останніх місяців у багатьох сферах. ЄС особливо підкреслив важливість прогресу у здійсненні судової реформи, а також реформи прокуратури та Служби Безпеки. Сторони обговорили дії з поліпшення інвестиційного клімату, а також зусилля з пришвидшення прогресу, наприклад, у транспортному секторі.
Угода про асоціацію, включно з глибокою та всеосяжною зоною вільної торгівлі, являє собою дорожню карту реформ, продовжуючи політичну асоціацію та економічну інтеграцію України з ЄС.
Також ЄС нагадав про важливу роль, яку відіграє дієве громадянське суспільство в Україні.
Євросоюз вкотре підтвердив свою безперервну підтримку зусиллям України зі здійснення реформ, зокрема за програмами технічної та фінансової допомоги. Об’єм такої допомоги є безпрецедентним для будь-якої країни з-поза меж ЄС (15 мільярдів євро від 2014 року). Її надання прив’язане до продовження реформ у ключових сферах, наприклад децентралізації та реформідержавного управління.
Окрім того, користуючись нагодою, ЄС підтвердив підтримку незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України у межах її кордонів, визнаних міжнародною спільнотою. Євросоюз і надалі засуджує незаконну анексію Криму і Севастополя Росією; він залишається відданим своїй політиці невизнання, зокремаза допомогою обмежувальних заходів. ЄС привітав зміцнення зусиль стосовно сходу України. Євросоюз привітав непохитну підтримку Україною сталого та мирного розв’язання конфлікту на сході Україні, а також зусилля, яких доклала країна у напрямі повного виконання Мінських угод. Він закликав Росію та підтримувані нею збройні формування діяти у такий самий спосіб.