У вівторок, 1 серпня, в Києві повністю демонтували радянський герб з монументу “Батьківщина-мати”. Повністю роботи із заміни герба на український тризуб мають завершитися до Дня незалежності, 24 серпня.
Демонтаж герба СРСР з “Батьківщини-матері” зафіксував фотограф УП.
Сьогоднішні роботи почали з демонтажу нижнього фрагменту – частини вінка з обплетених стрічкою колосків. Кілька днів тому демонтували першу частину вінка.
Потім продовжили демонтаж, аж поки не зняли увесь радянський герб, що провисів на монументі в центрі Києва понад 40 років.
За демонтажем сьогодні спостерігав в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв. Він зазначив, що наразі на наших очах відбуваються історичні події, бо з кожним новим знятим елементом герба країна позбавляєтьося залишків радянського минулого.
З “Батьківщини-матері” демонтували радянський герб. Фото: Дмитро Ларін / УП |
Карандєєв зазначив, що підтримує зміну назв музею та скульптури, та запевнив, що роботи завершать до святкування Дня Державного прапора та Дня незалежності України.
Фото: Дмитро Ларін / УП |
“Ще мінус радянщина. Продовжуються роботи по демонтажу гербу срср на монументі, який скоро буде називатись “Україна-мати“, – прокоментував нинішні роботи ексміністр Олександр Ткаченко.
“Батьківщина-мати” – це найвища монументальна скульптура в Європі. Вона була збудована у 1981 році й розташована на території Національного музею історії України у Другій світовій війні.
Демонтаж радянського герба на монументі “Батьківщина-мати” проводиться в межах проєкту “Тризуб Батьківщини”. Над ним почали працювати ще з 2022 року.
У липні 2022-го у “Дії” провели опитування. Тоді 85% респондентів підтримали заміну герба СРСР на український тризуб.
Вартість проєкту “Тризуб Батьківщини” складає 28 млн грн. Однак на його реалізацію не залучали державних коштів – усе відбувається за кошти приватних інвесторів та різноманітних донорів.
Нещодавно стало відомо, що на “Батьківщині-Мати” не лише змінять герб на український тризум, але й перейменують сам монумент.
https://life.pravda.com.ua/culture/2023/08/1/255674/