Відвідування мистецьких заходів або участь у культурній діяльності, навіть лише зрідка, корисні для здоров’я та добробуту. Про це йдеться в британському дослідженні.
Про результати 17 грудня повідомляє The Guardian.
Якщо відвідувати мистецькі заходи – виставки, концерти, вистави – або брати безпосередню участь у культурній діяльності, тобто відвідувати майстеркласи, воркшопи або курси принаймні раз на кілька місяців – то це може полегшити біль, слабкість та залежність від медикаментів.
Такого висновку дійшли автори дослідження, яке кількісно оцінило вплив мистецтва на фізичне й психічне здоров’я, а також грошовий еквівалент переваг, які вони приносять.
Його провели на замовлення Департаменту культури, засобів масової інформації та спорту (DCMS) в Університетському коледжі Лондона за співпраці між Frontier та Центром співпраці Всесвітньої організації охорони здоров’я з питань мистецтва.
“Залучення до перформативного мистецтва, такого як п’єси, мюзикли та балет, і особливо участь у музичних заходах, пов’язані зі зниженням рівня депресії та болю, а також покращенням якості життя”, – сказав Метью Белл, співавтор дослідження.
Наприклад, люди 65+ років, які відвідували уроки малювання, почали рідше ходити до лікарів, що допомогло зекономити в середньому 1310 фунтів стерлінгів (приблизно 69 тисяч гривень).
А дослідження 3333 людей у віці від 18-ти до 28 років показало, що ті, хто брав участь у мистецьких, музичних або театральних заходах, відчували себе щасливішими, а їхнє життя, за відчуттями, набуло більшого сенсу і цінності.
Дослідники вважають, що це свідчить, що подальші інвестиції в мистецтво можуть бути цінними не лише для здоров’я окремих людей, а й загалом для системи охорони здоров’я. Також скорочення фінансування мистецьких програм має розглядатися як загроза добробуту громадян.
Кріс Браянт, міністр креативних індустрій, мистецтв і туризму, сказав: “Дослідження, проведене на замовлення DCMS, показує, як культура і спадщина можуть безпосередньо впливати на наше життя, покращуючи наш фізичний та психічний добробут, і підкреслює важливість збереження нашої багатої спадщини, щоб вона могла збагачувати життя багатьох людей на довгі роки”.