Вербное воскресенье в Петриковке (фото, видео)

Вербное воскресенье в Петриковке (фото, видео)

Дивовижний куточок України Петриківка знаходиться зовсім поруч з Дніпром.

Ви зможете ознайомитися з національними традиціями самобутнього мистецтва українського живопису. Розглядаючи картини, спілкуючись з майстрами, ми пізнаємо власну історію, долучаємося до культури наших предків, збагачуємо свій духовний світ.

Петриківський розпис у 2013 році був внесений до реєстру ЮНЕСКО як надбання світової нематеріальної культурної спадщини людства. Десятки художників продовжують створювати унікальні візерунки, користуючись при цьому традиційною технологією виготовлення пензлика, що називається тут «котячка», розповідає Ukrainer.

Майстри петриківського розпису належно сприймають зміни й виклики сучасності, продовжуючи традицію і популяризуючи її власною творчістю. Кожен із них чітко бачить своє місце і своє завдання у збереженні та розвитку цього мистецтва. Збереженні його саме вдома, в Україні. Адже за красою не обов’язково їхати кудись далеко, каже Наталія Рибак:

— В 93-му був у мене дуже цікавий досвід: я півроку була в Канаді. Нехай буде погано — я буду вдома. Я не можу, я просто настільки люблю свою землю, людей і роботу. Треба мінять себе, ламать через коліно свої звички, підлаштовувать себе під ту країну. Чому, якщо у нас все таке гарне? На шо мінять усе? І звичаї прекрасні, і люди чудесні.

Вербна неділя в Петриківці-подорожуємо Україною!

Фото, видео Сергей Томко «МИГ«

(Visited 32 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *