Протягом березня-липня 2024 року громада Запорізької області спільно із колегами з Сумської, Вінницької, Чернігівської, Полтавської, Харківської, Тернопільської, Одеської, Миколаївської, Черкаської областей навчатиметься впроваджувати громадський бюджет. На цьому шляху команді Новоолександрівської громади та іншим учасникам допомагатимуть експерти U-LEAD в рамках програми підтримки «Розробка та впровадження громадського бюджету». Про це повідомила керівниця регіонального офісу “U-LEAD з Європою” у Запорізькій області Тетяна Бордюг.
“У Запорізькій області не всім громадам з огляду на безпекову ситуацію доступні процедури громадських зібрань, прозорості інформації тощо. Тому дуже приємно, що Новоолександрівська територіальна громада виборола собі місце в навчальній програмі, яка буде говорити про відкритість та співпрацю з громадськістю, про реалізацію ініціатив мешканців. Бо це тільки здається, що життя у прифронтових громадах завмерло, – ні, воно продовжується, воно вимагає до себе уваги та рівного ставлення”, – розповіла керівниця регіонального офісу.
Пані Тетяна Бордюг також зазначила, що Новоолександрівська громада має не один спільний проєкт з U-LEAD, ставиться до спільної роботи серйозно.
“Впевнена, що і навчання у сфері громадського бюджету буде успішним та принесе в майбутньому цікаві результати та контакти”, – зазначила Тетяна Бордюг.
Новоолександрівська громада досвіду впровадження громадського бюджету не має. За словами т.в.о.секретаря Новоолександрівської громади Тетяни Сабліної, участь у навчальній програмі допоможе покращити взаємодію влади і громади. Цьогоріч планують активну інформаційну кампанію серед мешканців та проведення конкурсу проєктів, які будуть реалізовані наступного року.
Метою програми підтримки від U-LEAD, у якій беруть участь фахівці з Новоолександрівської громади, є:
- підвищення рівня професійних компетентностей ОМС щодо використання методів та інструментів запровадження громадського бюджету;
- формування розуміння основ участі громадян у розподілі частини місцевого бюджету шляхом розробки і подання ними проєктів, спрямованих на підвищення комфортності проживання в громаді;
- забезпечення підвищення ефективної взаємодії органу місцевого самоврядування з громадськістю;
- напрацювання поетапного підходу до впровадження громадського бюджету органами місцевого самоврядування та розробці відповідного [базового] пакету документів.
Експерти «U-LEAD з Європою» допомагатимуть у всьому: від розробки пакету документів до визначення переможців конкурсу.
Успіхів!