В Запорожской области прошел фестиваль «Българи да си останем!»

В  Запорожской области прошел фестиваль «Българи да си останем!»

Как сообщает пресс-служба Запорожского облсовета,

на території села Ботієве Приазовського району відбувся Відкритий фестиваль болгарської культури «Българи да си останем!». Нагадаємо, саме на цій території проживають етнічні болгари, чиї предки переселилися з Бессарабії в 1861-1862 роках. До числа організаторів заходу серед інших увійшли представники комунальної установи «Обласний методичний центр культури і мистецтва» Запорізької обласної ради, Асоціація національних меншин Запорізької області.

Метою фестивалю організатори визначили збереження та розвиток національно-культурних об’єднань, їх надбань і цінностей, згуртування представників національно-культурних товариств навколо спільних етнічних інтересів та підтримки талановитих митців Запорізького краю.

Згідно програми фестивалю, відбулася святкова хода від пам’ятного знаку Христо Ботєва (на честь якого названо село), участь у якій взяли ветерани болгарського відродження, молодь, почесні гості,  представники національно-культурних товариств Запорізької області та 15 колективів – учасників фестивалю з різних міст нашої області.

Усіх присутніх та гостей фестивалю теплими словами привітали почесні гості, в тому числі т.в.о. директора, завідувач з організації культурно-мистецьких заходів та міжетнічного співробітництва КУ «Обласний методичний центр культури і мистецтва» Запорізької обласної ради Олена Златова.

Далі розпочалася концертна програма за участю 15 народних фольклорних, вокальних та хореографічних колективів, які спеціалізуються на больгарській етнографіці.

На завершення фестивалю його учасники та гості закружляли у загальному болгарському хоро.

— Свято на Ботієвській землі відбулося на найвищому професійному, творчому і душевному рівні, — зазначають організатори. Гості висловили побажання, щоб даний фестиваль відбувався щороку і щоб до участі в ньому долучалися болгарські колективи з усієї України.

Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *