Міністерство охорони здоров`я України опублікувало для громадського обговорення проект закону, який значно посилить боротьбу з курінням і наблизить наше законодавство до норм Європейського Союзу. Зокрема, йдеться про нові ефективні медичні попередження на упаковках звичайних і електронних сигарет, заборону «важких» (з високим вмістом смол і нікотину) та «смачних» (ароматизованих) сигарет. Про це повідомляє прес-служба Міністерства.
Переглянути текст Проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо адаптації законодавства до вимог Директиви 2014/40/ЄС Європейського Парламенту (щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну)» і супровідні документи можна за посиланням: https://bit.ly/2RThXRk
Зауваження та пропозиції приймають до 20 липня 2019 року. Надіслати їх можна в Директорат громадського здоров’я МОЗ України у письмовому (01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7) або електронному (povoroznyk.igor@gmail.com) вигляді.
Автори законопроекту пропонують заборонити продаж сигарет, в яких міститься понад 1 мг нікотину, 10 мг смоли та 10 мг монооксиду вуглецю.
Також хочуть заборонити тютюн для перорального застосування – так званий жувальний тютюн, а також сигарети із характерним запахом або смаком.
Перелічені зміни працюють в країнах ЄС з 2016 року. Зобов’язання за Угодою про асоціацію між Україною та ЄС вимагають запровадити норми захисту громадського здоров’я в Україні на рівні з ЄС.
Потрібно пам’ятати, що від тютюнової залежності та від хвороб, спричинених курінням, щороку у світі помирають 7 мільйонів людей.
Куріння перестає бути модним. У країнах Європейського Союзу поширеність тютюнокуріння зменшилася на 19% за 8 років, але все ще залишається високою. В Україні показники спаду не такі стрімкі: поширеність куріння в Україні зменшилася з 28,3% у 2010 році до 22,8% у 2017 році.
МОЗ України пропонує внести зміни до нашого законодавства, відповідно до Угоди про асоціацію (Директива 2014/40/ЄС) і посилити захист майбутнього покоління від тютюнового маркетингу.
Більш детально про зміни, що пропонуються для обговорення, читайте тут