В центрі національних культур «Сузір’я» відбулася зустріч з експертами Ради Європи

В центрі національних культур «Сузір’я» відбулася зустріч з експертами Ради Європи

27 лютого в центрі національних культур «Сузір’я» Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася робоча зустріч з експертами Ради Європи в рамках проєкту «Захист національних меншин, у тому числі ромів, та мов меншин в Україні».

Учасники заходу обговорили презентацію бета-версії комунікаційної платформи національних спільнот області «Багатонаціональна сім’я Запорізького краю» – сайту національно-культурних товариств Запорізької області, який невдовзі буде доступний широкому загалу.

У робочій зустрічі взяли участь експерти Ради Європи (Фінляндія та Україна); представники Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури, молоді та спорту України; Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації.

– На території області проживають у мирі та злагоді представники 130 націй. Департамент культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації виграв конкурс на участь у проєкті Ради Європи, оскільки в нашому регіоні вже налагоджена плідна взаємодія між владою та національними меншинами. Надалі розроблена комунікаційна платформа може стати взірцем для інших областей України. Цей проєкт дуже важливий ще й тому, що наша область – прифронтова. Ми живемо в умовах інформаційної війни, та сайт стане ще одним засобом для боротьби з фейками, – значив заступник директора-начальник Управління міжнаціональних відносин та релігій Департаменту культури, туризму, національностей та релігій ЗОДА Павло Мяло.

Також в обговоренні сайту взяли участь експерт Ради Європи Том Морінг (Фінляндія); експерт Ради Європи Михайло Подюк (Україна); керівниця проєкту Ради Європи Оксана Овчарук (Україна); начальниця відділу міжнародного співробітництва з питань національних меншин Департаменту у справах релігій та національностей, культури, молоді та спорту України Наталія Ткаченко.

У підсумку керівниця центру національних культур «Сузір’я» Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки Ольга Назаренко повідомила, що Центр вже шість років працює як платформа для заходів національно-культурних товариств.

(Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА)

(Visited 11 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *