Україну прийняли до технологічної програми НАТО: отримала право змінювати стандарти Альянсу

0
SHARES
14
Перегляди

https://news.liga.net/images/general/2022/07/17/thumbnail-tw-20220717202346-8020.jpg?v=1658078626

Фото: Генштаб ЗСУ/Facebook

За результатами голосування на щорічному засіданні MIP Steering Group Україну прийнято в багатосторонню програму взаємосумісності (MIP), що реалізує технологічну співпрацю армій держав-членів НАТО. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

https://scontent.fhrk1-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/294479685_365083922471359_1334061772931437330_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=1-7&_nc_sid=973b4a&_nc_ohc=lh5YKWZGRX4AX_aE2Yf&_nc_ht=scontent.fhrk1-1.fna&oh=00_AT9Hocx-pjbzCsDzmbk_pzZSKaI6oceKq3tKz5jyCcM9uA&oe=62DA265A

#ЗСУ вдячні за підтримку та допомогу #NATO / #AFU are grateful for #NATO support and assistance #WeAreNATO
За результатами голосування на щорічному засіданні MIP Steering Group, Україну прийнято до багатосторонньої програми взаємосумісності (MIP), яка реалізовує технологічне співробітництво армій держав-членів НАТО. / Ukraine becomes an associate member of the Multilateral Interoperability Programme (MIP) which implements technological cooperation between the armies of NATO member states. (English below)

Відтепер у ролі асоційованого члена МІР Україна отримала право спільно розробляти й вносити зміни до ключових стандартів НАТО, які стосуються взаємодії систем бойового управління та суміжних стандартів.

— Україна має потужний ІТ потенціал і є гідним союзником НАТО. Певен, ми привнесемо свою експертизу у розвиток колективної безпеки, – прокоментував Міністр оборони України Резніков Олексій Міністерство оборони України.

За підтримки Трастового фонду C4 Україна-НАТО та програми MIP зроблено великий внесок у розвиток української системи ситуаційної обізнаності «Дельта», що з 2016 року розробляється українськими військовими ІТ-фахівцями. Саме на прикладі роботи «Дельти» офіцери Центру інновацій та розвитку оборонних технологій Міноборони презентували потенціал України на засіданні MIP Steering Group.

– Для України надання статусу члена МІР – це знакове рішення. Вдячні німецьким партнерам за підтримку нашої заявки та прагнень. Тепер Україна може посилювати співпрацю з Альянсом та країнами поза НАТО. Це рішення показує успіхи та прогрес у розвитку спроможності України до ситуаційної обізнаності у світі, – наголосив очільник Центру інновацій та розвитку оборонних технологій полковник Марат Утюшев.

Україну вже повідомили про набуття членства офіційними дипломатичними каналами. Також прапор України буде включений в шаблон оформлення всіх документів МІР. У своєму листі представники NATO Headquarters Consultation, Command and Control (C3) Staff зазначають, що ця подія є гарним прикладом співпраці України з НАТО та країнами-членами Альянсу, зокрема в рамках проекту NATO-Ukraine C4 Knowledge Sharing Project.

Багатостороння програма інтероперабельності (MIP) є програмою технологічного співробітництва ЗС держав-членів НАТО. Вона створена на рівні національних розробників інформаційних систем бойового управління та має на меті досягти інтероперабельності національних систем категорії C2IS.

Одним із продуктів MIP є специфікація MIP4-IES – протокол та модель даних для обміну інформацією про обстановку між системами бойового управління. Взаємодія МІР та українських розробників системи ситуаційної обізнаності «Дельта» здійснюється з 2019 року.

 

#NATOUA #NATOUAStrongerTogether #NATOSummit #StandWithUkraine

www.facebook.com/GeneralStaff.ua/posts/365083992471352

Схожі Статті

Наступний

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Правда кривду переможе! Cпецвипуск 6

Правда кривду переможе! Cпецвипуск 6
Скачати всі випуски

Останні Новини Запоріжжя

Популярне

Важливо