Украинская антарктическая экспедиция не смогла добраться до станции "Академик Вернадский" и вернулась в Киев

Экспедиция отправилась 16 марта, но так и не смогла попасть в Антарктиду, так что 20 марта вернулась в Киев.

https://images.unian.net/photos/2020_03/1584743928-5072.jpg?0.40264882026782556

Участники 25-ой Украинской антарктической экспедиции / фото: МОН
 
Из-за пандемии коронавируса 25-ая Украинская антарктическая экспедиция не смогла добраться до станции «Академик Вернадский» ( unian.net/ecology)
 
 
Об этом сообщили в пресс-службе Министерства образования и науки.
 
25-та УАЕ не дісталась Антарктиди й повернулася в Київ – шукатиметься інший шлях доправки на станцію «Вернадський»
 
 
https://mon.gov.ua/storage/app/uploads/public/5e7/529/1e0/5e75291e082b8846807003.jpg
Опубліковано 20 березня 2020 року о 22:34

Через пандемію COVID-19 команда 25-ї Української антарктичної експедиції (УАЕ), що кілька днів тому вирушила на станцію «Академік Вернадський», не змогла дістатися Антарктиди й змушена була повернутися в Київ сьогодні, 20 березня 2020 року.

«Під час пандемії непросто робити навіть звичайні речі. А те, що і зазвичай є непростою операцією, стає інколи майже неможливим. 16 березня команда 25-ї УАЕ оперативно вирушила в Антарктиду, намагаючись подолати довгий шлях раніше, ніж карантинні обмеження зробили би це неможливим. Однак карантин у Чилі та майже всіх країнах Південної Америки змусив зкоригувати плани. Три дні експедиція перебувала в Стамбулі й була змушена повернутися до Києва сьогодні пізно ввечері», – розповів очільник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий.

Під час поїздки команда була максимально захищена від коронавірусу – всіх забезпечили респіраторами, окулярами, антисептиками тощо. Всі пройшли навчання за рекомендаціями ВООЗ щодо профілактики коронавірусної інфекції. 

Зараз учасники експедиції почуваються добре, після приземлення літака вони пройшли температурний скрінінг. Попри це, весь склад експедиції добровільно поїхав на тимчасову обсервацію, а наступного тижня всім буде зроблено лабораторний тест на наявність коронавірусу. 

Тим часом МОН та Національний антарктичний науковий центр у тісній співпраці з МЗС України та постійним представництвом України у Республіці Чилі шукають шляхи, щоб доправити експедицію на станцію «Академік Вернадський». Там 25-та УАЕ має змінити на станції своїх колег, які працюють на «Вернадському» вже близько року. 

«Ми й надалі інформуватимемо про розвиток подій. А нашим мужнім полярникам і полярницям бажаємо міцного здоров’я та успішного продовження розпочатої подорожі», – наголосив Євген Дикий.

Нагадуємо, що до складу річної 25-ї експедиції входить 12 учасників – 10 чоловіків і 2 жінки.

mon.gov.ua/ua/news/25-ta-uae-ne-distalas-antarktidi-j-povernulasya-v-kiyiv-shukatimetsya-inshij-shlyah-dopravki-na-stanciyu-vernadskij

 
 

 

 

(Visited 13 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *