Офіційно. Україна не братиме участі у "Євробаченні-2019"

Національна суспільна телерадіокомпанія України відмовляється від участі в Міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019.

https://mediananny.com/content/images_new/news/620x408/189187.jpg

https://static.ukrinform.com/photos/2019_02/thumb_files/630_360_1551271099-476.jpg

Про це йдеться у заяві Суспільного мовника.

“У ситуації, що склалася, дотримуючись закону про Суспільне мовлення, а також в умовах надмірної політизації перебігу національного відбору Суспільний мовник вирішив відмовитися від участі в Міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019”, – наголошується у заяві.

Зазначається, що альтернативним способом визначення представника від України на Євробачення-2019 правила визнають його безпосереднє призначення мовником, тобто НСТУ могла б обрати будь-якого виконавця не з числа учасників Національного відбору.

“Проте від такої альтернативи Суспільний мовник відмовляється, адже з повагою ставиться до вибору глядачів у Національному відборі. Тому в ситуації непідписання договору про участь у Євробаченні з переможцем телерадіокомпанія почергово звернулася до фіналістів, що посіли друге та третє місце за результатами Національного відбору. Гурти Freedom Jazz та Kazka також відмовилися від участі в Євробаченні-2019″, – підкреслюється у документі.

У заяві наголошується, що Національний відбір-2019 виявив та привернув увагу нашого суспільства до системної проблеми музичної індустрії в Україні: зв’язків артистів із шоу-бізнесом на території держави-агресора, які й на п’ятому році військового конфлікту все ще залишаються дуже тісними.

“Закони України не пропонують жодних обмежень щодо роботи виконавців та артистів на території Російської Федерації попри великий суспільний запит на врегулювання цієї ситуації”, – зауважує Суспільний мовник.

Водночас НСТУ вважає за потрібне започаткувати суспільний діалог у форматі ток-шоу, форумів та обговорень за участі провідних експертів сфери для формулювання позиції українського суспільства щодо цієї проблеми, а також напрацювання пропозицій до проекту закону України, що міг би врегулювати ситуацію зі співпрацею українських артистів із державою-агресором на майбутнє.

Читайте також: Євробачення-2019: НСТУ прокоментувала умови договору, які обурили Maruv

Як повідомляв Укрінформ, у фіналі нацвідбору на Євробачення перемогла співачка Maruv (Ганна Корсун), яка отримала найбільшу кількість балів серед шести конкурсантів. Це викликало скандал, причиною якого стало запитання – яким чином до конкурсу були допущені виконавці, що гастролюють в РФ.

Переможниця національного відбору мала підписати договір із Національною суспільною телерадіокомпанією Україною. Одна з умов угоди – відмова від гастролей у РФ, які співачка запланувала на квітень. Однак Національна суспільна телерадіокомпанія України та команда Maruv не дійшли згоди щодо умов контракту, і співачка відмовилася їхати на конкурс.

Гурти Freedom-jazz та KAZKA також відмовилися від участі в цьому міжнародному пісенному конкурсі.

https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/2649753-ukraina-ne-bratime-ucast-u-evrobacenni2019.html

(Visited 12 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *