Учні Запорізької області підуть до школи з 1 вересня

Учні Запорізької області підуть до школи з 1 вересня

Відбулася конференція освітян Запорізького регіону, під час якої педагогічні працівники отримали рекомендації та ознайомилися з алгоритмами дій під час навчання в умовах карантину.

На початку заходу вихованці творчого гурту «Березіль» КЗ «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Січовий колегіум» ЗОР виконали гімн України, а педагоги КЗ «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» «Джерело» ЗОР забезпечили його жестовий супровід.

В урочистій обстановці з вітальним словом звернувся до присутніх перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков:

—  Новий навчальний рік є визначальним для освіти, оскільки з огляду на пандемію COVID-19 та запроваджені карантинні обмеження, перед системою освіти області постали нові виклики. Зараз на особливому рахунку знаходяться медики й епідеміологи, а вже за ними йдете ви – педагоги. Разом з нами та батьками ви маєте забезпечити неперервність освітнього процесу в умовах карантинних обмежень та безпеку дітей у закладах освіти. Найголовніше – це безпека, і відповідальність за здоров’я дітей буде на вас і на нас. Тому від імені всієї громади я вітаю вас із початком навчального року та сподіваюся, що він буде вдалим.

Після привітань Єгор Семенков вручив нагороди видатним діячам освітнього простору нашого краю.

За сумлінну працю, високий професіоналізм, активну громадську позицію, плідну педагогічну діяльність, досягнуті успіхи у навчанні і вихованні дітей Орденами «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІІ ступеня нагороджено директора Запорізької гімназії  № 11 Запорізької міської ради Запорізької області Світлану Непрядкіну та директора Державного навчального закладу «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту» Олексія Полякова (а також з нагоди 70-річчя від дня народження). Почесною грамотою Запорізької обласної ради також нагороджено директора Бердянського економіко-гуманітарного коледжу Бердянського державного педагогічного університету Ірину Макарову.

Представники керівництва Запорізької обласної державної адміністрації прозвітували про вже виконані роботи, актуальну діяльність та заплановані на майбутнє заходи у сфері освіти.

Фахівці «Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України» розповіли про епідеміологічну ситуацію у Запорізькій області. Вони зазначили, що наш регіон знаходиться у «зеленій зоні», проте щоденна статистика в останній час показує негативну динаміку зростання кількості інфікованих коронавірусною інфекцією. Також вони торкнулися питання протиепідемічних заходів для закладів освіти під час навчального року, які розробило МОЗ України:

для учнів 1 – 4 класів вхід та пересування приміщеннями закладу освіти дозволяється без використання захисної маски або респіратора;

у регіонах з  «помаранчевим» рівнем епідемічної небезпеки педагогам у процесі викладання навчальної дисципліни рекомендовано використання захисних щитків, в «зелених» та «жовтих» зонах у класі вчителі можуть бути без маски за умови дотримання дистанції;

допуск учителів на роботу – тільки після термометрії;

у разі підтвердження випадку коронавірусної хвороби COVID-19 в одного з учнів усі інші учні групи/класу визнаються такими, що потребують самоізоляції;

дозатори для антисептиків – тільки на вході в заклад, у подальшому – рекомендація мити руки з милом перед уроками.

Усі правила в доступній формі з протоколами й рекомендаціями можна знайти на сайті МОЗ.

Після виступів та обговорень, за підсумками роботи конференції було сформовано проєкт рішення. У триденний термін проєкт буде доопрацьовано із урахуванням усіх пропозицій, які були висловлені під час засідання, та направлено педагогічним працівникам у їхні навчальні заклади.

(Відділ комунікацій Запорізької обласної ради)

(Visited 108 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *