
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, участь у заходах із вшанування взяли міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький та міністерка культури і національної спадщини Республіки Польща Ганна Врублевська, представники українського та польського урядів, родини загиблих.
Фото: Юлія Овсяннікова, Укрінформ
Точицький зазначив, що перелік злочинів комуністичного режиму може перевершити злочини нацизму.
«Наша задача – відновити історичну справедливість, це задача наших двох народів, а також всього демократичного світу. Зло за 85 років нікуди не ділося. Це зло як було, так і є у Кремлі. Мусимо бути разом, щоб протистояти злу. Ми повинні бути сильні, щоб тоталітарні режими не панували на Землі», – додав міністр.
Фото: Юлія Овсяннікова, Укрінформ
«Тільки у 2000-му році останки жертв вперше змогли бути гідно поховані на польських воєнних цвинтарях у Катині, Мідному, Харкові. Четвертий цвинтар жертв Катинського злочину був створений у Биківні у 2012 році. Донині залишається не відомим місце поховання близько 3870 жертв з так званого білоруського катинського списку. Ми віримо, що настане день, коли всі жертви цього злочину будуть знайдені і гідно поховані», – сказала на церемонії вшанування міністерка культури і національної спадщини Республіки Польща Ганна Врублевська
Фото: Юлія Овсяннікова, Укрінформ
Під час заходів відбулося покладання вінків до центрального монумента, пам’ятного знака польських поховань та братської могили Меморіалу пам’яті жертв політичних репресій.
Фото: Юлія Овсяннікова, Укрінформ
Биківнянське поховання жертв сталінських репресій належить до найбільших на території України. З весни 1937-го до 1941 року майже щоночі привозили тіла розстріляних у київських в’язницях НКВС для таємного поховання у Биківнянському лісі.
Кількість похованих у Биківнянському лісі остаточно не встановлена, на думку істориків, вона може сягати до 100 тис. осіб.За даними, опрацьованими співробітниками Галузевого державного архіву СБУ та Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили», на сьогодні встановлені прізвища понад 18,5 тис. осіб, похованих в Биківні.
Наукові пошуки тривають.
Катинський розстріл – загальна назва одного зі злочинів комуністичного режиму, який полягав у масовому знищенні в спецтаборах НКВС та тюрмах срср приблизно 22 тис. польських офіцерів і державних службовців.
5 березня 1940 року, 85 років тому, Політбюро ВКП(б) срср ухвалило рішення про розстріл приблизно 22 тис. польських військовополонених та польської інтелігенції. Самі масові розстріли тривали у квітні – травні 1940 року в кількох таборах, де утримували полонених, та у тюрмах Києва, Харкова, Херсона, Мінська.
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3967142-u-zapovidniku-bikivnanski-mogili-vsanuvali-pamat-polakiv-akih-rozstrilala-radanska-vlada.html#